Poslední aristokratka (2019)

Česká komedie, která v poslední době opravdu funguje a hlavně baví. Na odreagování ideální záležitost, vtipné hláška a herci do svých rolí pasují. Není to žádná velká filmařina, ale komedie, u které se opravdu zasměji a nemusím řešit nějaké psychologické pochody postav je dneska jako šafránu.

Život po životě (2010)

Za mě skvělá první polovina filmu (řádění tsunami, seznámení se životem dvojčat), která ve druhé půlce přešla v docela lacinou romantiku - mám pocit, že ten mysteriózní přesah tady byl pouze chatrnou berličkou ke zbytečnému ždímání emocí v závěru. Parádně rozehrané všechny tři větve příběhu, ale ten finální propletenec za mě fakt moc nezafungoval.

Tesla (2020)

Velmi zvláštně pojatý životopis rozporuplné historické postavy. Výborný výkon hlavního protagonisty, ovšem jinak jde spíš o slabší průměr.

Příchozí (2016)

Naprosto úžasná podívaná, kde skoro polovinu zážitku tvoří geniální hudební doprovod - ten mě naprosto uhranul! Jinak jde vlastně o dost intimní příběh na pozadí události v podobě příletu mimozemské entity. Rozhodně nejde o nějaký sci-fi popcorn, ale o drama jedné ženy (parádní výkon hlavní hrdinky), které jsem ale režisérovi (i přes dvouhodinovou stopáž) zbaštil i s navijákem!!!

LEGO® příběh 2 (2019)

Prostě pořád příjemně nápaditá a nabušená akcička, která v sobě hravě spojí zábavu pro nejmenší i dospělé, kteří se ani chvilku nebudou nudit u spousty odkazů na současnou pop kulturu. Tomu říkám opravdová rodinná podívaná, protože z kina jde spokojený fakt každý člen rodiny! ;-)

Mafiánovi (2013)

Já jsem se fakt upřímně bavil! Skvělá zábava prošpikovaná mnoha odkazy na velké mafiánské filmy (především samotný hlavní hrdina De Niro), svižně natočené a parádně obsazené! Velmi příjemná a zábavná podívaná.

Kvarteto (2017)

Já jsem to asi prostě nepochopil... Pokud bylo vlastně co chápat?!

Circle: Uzavřený kruh (2017)

Snímek zpracovává velmi aktuální téma, ale dost utahaným tempem. Ale pořád se to dalo sledovat v očekávání nějakého zásadního zvratu, který bohužel přišel s úplně prázdným koncem!!! Jako kdyby ve střižně ten konec někdo k filmu násilně přilepil...

Tenkrát v ráji (2016)

Taková průměrná "televizka" s nádhernými záběry na přírodu... Především scénář působí jako slepenec několika zásadnějších obrazů, ale nějak to zoufale dohromady nefunguje! Jediný (z hlavních rolí), kdo obstojně uhraje svůj part je Jan Budař v roli nácka.

Špión (2015)

Opravdu povedená agentská taškařice, kde se ani ty největší hvězdy neostýchali, udělat si ze sebe prču. Děj odsýpá a celé dvě hodiny příjemně utečou a ještě se člověk místy skvěle pobaví. Jen je to někdy (na můj vkus) až příliš crazy...