• Fantasy

Kominského metoda (2018) (seriál)

No mňa to teda nejako nezaujalo a aj keď nerád dávam jendotlivým častiam rovnaké hodnotenia, tu nemôžem inak, pretože na 2* to vďaka skvelým hercom v hlavných aj vedľajšich úlohách nikdy nepadá, na 4* však tiež nestúpa kvôli malej zábavnosti (za celý seriál som sa zasmial asi dvakrát). Dalo by sa to teda považovať skôr za drámu ale aj ten dej sme už stokrát videli... 5.5/10

Avengers: Endgame (2019)

Po Infinity War sa nám tempo trochu spomalilo, nie je to však na škodu. Na vynikajúcu akciu samozrejme príde a za mňa vyzdvihnem najmä skvelú kameru, vďaka ktorej všetko zostáva dynamické a zároveň prehľadné. Celý film je vlastne jeden veľký fan-service. Ťažko nájsť postavu z MCU, ktorá by vo filme nevystupovala, každému tak film výjde v ústrety. Dej síce sem-tam "pokulháva" v rovine logickej (ako to už pri "hrátkach s časem" býva), ale iba ak sa pýtate otázky typu "Prečo to nespravili takto...?" Stále však ide o super bombastický blockbuster a teda presne čo sme chceli. 9/10

Castle Rock - Série 1 (2018) (série)

Také mystery Fargo udržujúce si všetky kvality od príbehu, cez herecké obsadenie až po hudbu. Nevyhýba sa to však ani zdĺhavým scénam, často zbytočným, ktoré znehodnocujú divákov zážitok. Výborné prostredie to však spolu s atmosférou úspešne vynahradzujú. A všetky tie Kingove eastereggy ako čerešnička na torte 7.5/10

Zrůdno (2016) (seriál)

"Taková béčková srajda." Síce to rýchlo ubieha ale hlúpe správanie postáv a mnoho dier a chýb v deji to zrážajú na kolená. Neľutujem, že som si to pozrel ale už nikdy sa k tomu nevrátim a aj napriek otvorenému koncu som rád, že bol seriál zrušený. 5/10

Osmý smysl (2015) (seriál)

Seriálu najviac ubližuje jeho večná repetitívnosť v zmysle konverzácia, erotika, konverzácia, erotika... Kvôli tomu sa potom seriál zdá zo začiatku super ale postupne začína nudiť, keďže nedostávame nič nové. Mne osobne sa nepodarilo vytvoriť si ani vzťah s nejakou postavou a najviac som tak fandil Lile, aj keď mi v podstate bolo jedno, čo sa stane. Stále sa však jedná o mierny nadpriemer s pretkanými príbehmi zasadenými v nádherných prostrediach. 6.2/10

Hellboy (2004)

Jednoznačne najvtipnejší scenár ku komiksovke a v tom ohľade aj najlepší, kadencia 2 hlášky za minútu len potvrdzujú, že Guillermo je pán. K tomu perfektná akcia a posledné, čo by ste pri tom filme robili, je nudili sa. Fantastická popcorn oddychová zábava 8/10

Homecoming: Film od Beyoncé (2019)

Najprv treba ozrejmiť, že o dokument sa tu moc nejedná, ide skôr o (skvelý) záznam koncertu s pár osobnými vsuvkami, ktoré však snímku často pridávaju skôr na nudnosti než zaujímavosti. Show je to však perfektná a Beyoncé je "na na na diva" takže okrem toho sa tomu moc vytknúť nedá. 7.5/10

Guava Island (2019)

Krásne zfilmovaný album s výbornou myšlienkou a obsadením. 6.8/10

Já, Simon (2018)

Keď mne už tie teen-komédie/drámy prídu všetky také isté - super život, problém, zamotanie, hrozný život, udobrenie, koniec, posypať trochou party a školskými obedmi, zamiešať a môže sa podávať... Simon však vyniká (aspoň) nezvyčajne fungujúcimi emóciami a, minimálne pre mňa, nie-ľahko odhaliteľným rozuzlením. Plus, Nickovi (resp. Simonovi) veríte aj dúhového jednorožca. 8/10

Pee Mak (2013)

This was so stupid. Na komédiu málo vtipné, často trápne. Na horor žiadne napätie. Na paródiu sa to bralo príliš vážne. Jedna hviezda za tie dva razy, čo sa mi uchechtlo, ale inak ani nejaké klady vlastne nevidím. 1/10