• Fantasy

Ali ví, po čem muži touží (2019)

Nenáročné, sem-tam vtipné a s pár fajn nápadmi. Od miliónov ostatných amerických komédií to síce ničím výnimočné nie je, na jedno upršané poobedie to však stačí 4.5/10

Trhlina (2019)

Po dlhej dobe skvelý slovenský film, ktorý ma prekvapil po všetkých svojich stránkach, najmä vďaka svojej tiesnivej a tajomnej atmosfére. Presne takto som si predstavoval Blair Witch Project a aj keď to nie je bezchybné (herecké výkony niektorých vedľajších hercov), dávam 5 hviezdičiek 8.5/10

Vévodkyně (2008)

Krásna nuda s vynikajúcou Keirou Knightley. Pár plusmi v tom mori klišé (i keď uznávam, že je to podľa skutočnosti) je tiež hudba 4.5/10

Než přišla bouře (2018)

Ďaľší z rady survival filmov, ktorý však nanešťastie ničím nevyniká, a to ani napriek snaživému hereckému duu v čele. Sviežy vánok filmu pridá prekvapivý zvrat na konci, nie je to však dosť ani na to, aby zaujala samotná búrka 5/10

Scream Queens - Season 1 (2015) (série)

Toto je asi najmúdrejší hlúpy seriál aký som kedy videl. Zámerná afektovanosť je tu vždy dotiahnutá do najmenšieho detailu a nedokåže to teda nebaviť. Táto satira je navyše podaná v neprekonateľných výkonoch hlavných herečiek a ťažko odhaliteľná pointa detektívnej časti príbehu je teda len čerešničkou na torte. 9.3/10

Ničitelka (2018)

Bravúrny výkon a transformácia Nicole Kidman by bol jediným dôvodom na zhliadnutie filmu, keby už predtým nenatočila veľa iných, zaujímavejších filmov, v ktorých podala rovnako výborné výkony. Problémom filmu je jeho tisíckrát obohraná zápletka, kvôli ktorej film teda nemá ako zaujať či prekvapiť 5/10

Ticho před bouří (2019)

Za mňa teda tunajšie hodnotenie určite nesúhlasí s kvalitou filmu. Nehovorím, že je to masterpiece, ale ako také osvieženie vo filmových vodách to funguje, pointa aj zápletka síce ľahko odhadnuteľná zato však zaujímavá, dodávajúca filmu dôvod na (aj opätovné) zhliadnutie. Herci síce nepodávajú žiadne výkony, kvalitu filmu to však neznižuje. Aj keď to teda má svoje nezmysly a hluché miesta, po dlhšom čase dobrý psychologický thriler 7/10

Wanda Sykes: Nenormální (2019) (pořad)

Perfektný začiatok, výborný koniec len v strede to trochu škrípe a nudí. Tento typ nekorektného humoru mi veľmi sadol ale úzkoprsým ľuďom to preto neodporúčam, všetkým ostatným áno 6.5/10

Mlčení jehňátek (1991)

Bezchybný film, naozaj niet čo vytknúť, od výpravy cez hudbu a kameru až po desivé herecké výkony a napätie aspoň 800 voltov 10/10

Favoritka (2018)

Subjektívne som ten film miloval ešte predtým než som ho zhliadol, čo môže trochu ovplyvňovať moje hodnotenie, nie však príliš, čoho dôkazom je aj nedávno zhliadnutý Faunov Labyrint. Objektívne tomu nemožno uprieť fakt, že tento film je pastvou pre oči, uši a ak máte radi suchý humor tak aj pre myseľ. Aj po udelení Oscarov tento film zostáva mojou favoritkou 9.5/10