Persepolis (2007)

Musím jít proti proudu a dát lepší 3*, pro mě je to kolem 70%. Nevím nakolik se podepsalo to, že animáky moc nemusím. I když tady se mi animace docela líbila. Za největší plus tohohle filmu vidím, nastínění novodobé historie Iránu. Zbytek příliš nezaujal, životopis mladé anarchistky a komunistky meměl příliš silné momenty (kromě vsuek s událostmi v Iránu). Takže sumasumárum solidní film, ale žádná pecka.

Ruská ruleta (2005)

Solidní čornobílé nezávislé psycho. Vše se rozjíždí nevinně, ale nakonec z toho vyleze psycho a hra na život a na smrt. Jak se s tím hlavní hrdina vyrovná? Co je schopen udělat pro peníze? Jak z toho nakonec vybruslí? Proč to vůbec dělá? Co na to Jan Tleskač? 1* sráží místy nevýrazné herecké výkony, nicméně za málo peněz dostáváme hodně muziky.

Drsný časy (2005)

60%. Efektně natočné, jinak to zeje prázdnotou, i když se zdá že štáb z toho chtěl vytřískat nějakou myšlenku. Příliš fuck, příliš plytkých rozhovorů, téměř nulový scénář. Bale hraje asi nejlíp co jsem viděl, protože co jsem viděl tak hraje docela nudně a tak nějak jednobarevně. Jediné co stálo za to byla sonda do života bývalého vojáka US Army, jak se vyrovnává s normálním životem, ale i tato část je povrchní a nejde vůbec do hloubky a o nějaké psychologii nemůže být ani řeč. Efektně natočené nic moc.

Krvavá neděle (2002)

NO je to těžké rozhodování mezi 3 a 4*. Za první třičtvrtě hodinu bych dal režisérovi pár facek. Pasáž kde se nic akčního neděje nás provází brutálně se třesoucí kamera, spousta ruchového zvuku, střih a prolínačky nesmyslné snažící se navodit atmosféru, která není podpořena dějem. To je jakoby chtěli natočit akční novoroční projev prezidenta. Za tuto část bych dal 1 - 2*. Taky mě vadilo, že na úvod nebyl aspoň text, který by přiblížil důvod nepokojů (ten je jen nastíněn). Zbytek filmu už byl ok, taková režije se k pouliční válce hodí, takže to je víceméně bez výhrad, až na ten pokračující střih, který byl přecejenom přehnaný a někdy až nesmyslný (spíše pro efekt). Rozhodl jsem se pro 3* z důvodu toho, že se mi zdá zdejší hodnocení přehnané. Bez ohledu na to, že film je natočen přísně jednostraně.

Co žere Gilberta Grapea (1993)

70%. Nejlepší herecký výkon DiCapria jak jsem viděl. Depp klasicky. Film jak otakový špatný nebyl, ale příliš mě to nevtáhlo. Problém byl jasně daný, ale dle mého soudu ne až tak silný, aby utáhnul celý film. Každopádně Depp s DiCapriem táhnou celou káru, ale i tak bych dal více prostoru zbytku rodiny a více bych rozebral část po matce. Film který mě až tak nenadchnul, ale ani neurazil.

12:08 Na východ od Bukurešti (2006)

Tak bavil jsem se výborně. Češi by se měli zamyslet a natočit film, který si bude dělat srandu z vážných novodobých situací. O převratu v Rumunsku nic nevím, ale toto mi to trošku přiblížilo. Myslím, že u nás to v mnoha místech probíhalo podobně.Minimalisticky natočeno a závěrečná debata ve studiu to je prostě peklo :)

Akeelah (2006)

Toto by měli pouštět dětem. Kvalitní film s kvalitníma hereckýma výkonama. Scénář dobře vypointovaný. Trošku mrzí holywoodský hepyend a celkový charakter. Nicméně i přesto bylo ve filmu spoustu silných okamžiků a řeší i závažnější otázky. Doporučuju.

Nový svět (2005)

Uf uf uf. Co to jako mělo být. Jediné zajímavé bylo to, že to bylo zasazené do prostředí indiánů. Jinak c to mělo být za romantický doják? Co ty vnitřní promluvy? Herecké výkony podprůměrné. Scénář chabý. Prostě špatné.

Šťastné a Veselé (2005)

1* dolů za trošku rozvláčný začátek. Jakmile se ale rozjede párty, pak to stojí za to. Je to vcelku i psychologický snímek, kdy extrémní situace žádají extrémní řešení. Ale co pak. Budete chtít zabíjet lidi s kterýma jste před několika hodinama kalili? Nechtěl bych být v jejich kůži, vlastně nikdy.

Red Road (2006)

70%. Vcelku originální příběh vyrovnání se se sebou samým. Se svýma depresema, se strátou bližních. Pomsta může být tou cestou. Místy jsem nechápal hlavní hrdinku jestli jí nejeb.. v kuli :) ale ono se to nakonec nějak vyvrbilo. Škoda delších pasáží, kdy se toho moc nedělo. Nadruhou stranu vceku hodně pasáží, kdy je člověk napnutý jak špagát a čeká co se za chvíli stane. Velmi levný film, ale za málo peněz vcelku dost hudby.