S milenkou mé matky (2000)

Černá, hodně sprostá, hodně úchylná komedie z Islandu. Seveřené jak jinak. Ti se prostě neser.. s ničím. Kde uvidíte, že syn ošuká lesbickou přítelkyni své matky? Prostě masakr rovněž poukazující na skupinu maldých mužů kolem 30, kteří jaksi nevylezli mamince zpod sukně. Na párty v Reykjavíku bych se někdy podíval.

Kdo je tady ředitel? (2006)

70%. Hodně netradiční komedie, trošku na způsob seriálu Kancl. Hodně absurdní všechno, dialogy, scénář, postavy. Firma mi příjde jako skupina šáhlých magorů, kdy vnější nejnormálnější element jí chce koupit. Nevím co přesně si udělali Dánové s Islanďanama, ale scény při podepisování smluv stojí za to. Trier opět ve stylo Dogma natočil minimalistický film. Každopádně zábavné.

Daleko od ní (2006)

75%. Smutné, hodně smutné. Celý film je trošku útok na city, není to ale natočeno prvoplánově. Herecky výborně zvládnuto, scénář je v pohodě, i když se na konci filmu může zdát, že se nic nestalo, tak tomu až tak není. Film o lásce až za hrob a co vše je pak člověk nucen snést. Nezabírá na tuhle nemoc hulení? Možna by to tomu dalo uplně jinou dimenzi :)

Letní déšť (2006)

Kamera a nasnímání je jediné co je na tomto filmu ok. Zbytek je efektně natočené nic. Že mě to nechytlo jako chlapa? Moje přítelkyňe u toho usnula, než usnula, tak to trefně pojmenovala jako soft porno s básničkama. Opravdu špatný, nudný příběh, lze vůbec mluvit o příběhu? Banderasi velké zklamání, velmi prázdný film. Filmy od Deppa, Thorntona, Malkoviche atd. jako velkých herců, jsou naprosto někde jinde.

Valčík s Bašírem (2008)

Jak nemám příliš v oblibě kreslené filmy, tak toto patří k tomu nejlepšímu. Animace je hodně zajímavá a řekl bych jiná než v jiných animovaných filmech. Docela mě překvapuje, že toto natočil Izraelec, protože tento film je neukazuje zrovna v dobrém světle. Film popisuje asi 14ti denní válku s Libanonem na jejíž konci se odehrál masakr v Bejrůtu. Je to docela zajímavá sonda a pohled na věc očima Izraelce, který asi né se vším co jeho vláda dělá souhlasí. Zároveň je zde ukázáno, proč Palestinci dělají to co dělají. Závěrečné 2 minuty jsou hodně silné. 1* dolů za začátek filmu, kde mi trochu vadil dějový chaos a tudíž jsem se do filmu dostával trošku pomaleji.

Glen, nebo Glenda (1953) odpad!

Měl jsem problém s každou minutou. Plan 9 byl ještě ok, toto nééééé. Bizoni, vstupy Lugosiho, naprosto nesmyslné dialogy i Lugosiho monology. Tomu se nešlo už ani smát, jenom kroutit hlavou. Těch bezmluvných 5 minut v druhé třetině filmu mělo znamenat co? O hereckých výkonech je lepší pomlčet. Holt ne každému se jeho prvotina povede :)

Moje superbejvalka (2006)

Parodie na něco, co samo o sobě je pro mě parodie na film. Prostě nic moc, sem tam nějaký humorný skeč, asi 3.

Brilantní plán (2007)

Docela solidí krimi. Caine válí i ve stáří. Zápletka je zajímavá. Docela odpočinkový film, kde je i krapet napětí i humoru. Tento film neurazí a patří mezi to lepší v oboru.

Stahovák (2009) (pořad) odpad!

Madl, Kotek, dva dementi. Co k tomu dodat. Pořad je dno toho co lze v TV vidět a to je co říct.

Sex ve městě (1998) (seriál) odpad!

V patek jsem viděl ari 2 minuty. Dohromady by to dalo na jeden díl, co jsem viděl. Nikdy nezvládnu více jak 3 minuty, protože ty rozhovory, co vedou ty 4 staré škaredé brécy, jsou neuvěřitelně debilní.