Piráti z Karibiku: Na vlnách podivna (2011)

Na mém hodnocení se určitě podepsala návštěva kina po velmi dlouhé době. Na konečném hodnocení to vždy přidá. Piráti tentokrát přinesli asi to, co jsem očekával. Nešlo udělat lepší film, než 1 a 2. Šlo pouze udělat jiný film. V zásadě se mi právě ta jinakost líbila. Ano občas měl film své mouchy a mohl by se zdát levným blockbusterem, ale já jsem si ho užil. Rozhodně nelituju a ve srovnání s ostatními nabázenými tituly to byla nejlepší volba.

Dva a půl chlapa (2003) (seriál)

Čím více dílů jsem viděl, tím více mám tenhle seriál rád. Prostě mi ta disfunkční rodinka přirostla k srdci. Ač mají Alan, Charlie i Jake mnoho neřestí, tak jsou to naprosto super postavy.

Nakonec zemře (2010) (amatérský film)

Co dokáže skvělý nápad...holt někdy stačí trochu chytrosti, důvtipu a dokážete vzbudit strach a nejistotu během 4 minut.

Zdrojový kód (2011)

Možná je to kravina, možná je to úplna kravina a já si to uvědomím později. Ale teď...teď sem se dodíval na hodinu a půl skvělé akce a napětí!!!

Hlavně nezávazně (2011)

Tak jsem se zase jednou nechal unést. Ano, ten film nenabízí nevšední zážitky, ani dramatické situace. Dokonce je možná i předvídatelný a opakující se po jiných filmech. Ale když se v něm sejdou dva z mých nejoblíbenějších herců, tak je to velké plus. Asi i díky tomu se mi No Strigns Attached tolik líbil a celý film ve mě navozoval takovou odlehčenou atmosféru.

Snídaně u Tiffanyho (1961)

Netradičně musím začít koncem, který celému filmu dodal jiný rozměr. Jinak to bylo zajímavé,ale měl sem potíž najít hlavní niť, respektive chování Holly bylo pro mě jednou velkou neznámou. Tento film bych neřadil k těm tradičním romantickým filmům, tato snídaně byla celá o jedné zmatené a hledající se postavě, která měla podle mého možná až moc tváří. Ale film měl své kouzlo, to je hlavní.

Rychle a zběsile 5 (2011)

No.5 má svoje kvality, ale... hodně věcí se mi také nelíbilo. Kam až se dostalo Rychle a zběsile? Je to už vůbec o tuningu, závodech a vůni benzínu? Bohužel od Tokijské jízdy mám pocit, že auta ustupují do ústraní. V pátém dílu jde spíše o globalizovaný souboj v prostředí, které toho moc s zažitou tradicí Fast and Furious nemá společného. Navíc je zde opět několik klišé, jako souboj drsňáků, kteří se pak chovají jak kolegové, no a poslední scéna alá vozíme si trezor po městě a demolujeme, byla hodně přitažená za vlasy. Ano, jsem příznivcem celé série, ale pátý díl již byl o něčem jiném, to je můj hlavní problém celého filmu.

Ducháček to zařídí (1938)

Jedna z nejlepších československých komedií. Vlasta Burian, nemá obdoby a Adina Mandlová má charisma na na rozdávání.

Sherlock (2010) (seriál)

Watson jako válečný Dr. House. Sherlock jako neustále šrotující stroj na dedukce...ne to nemůže fungovat...počkat, ale ono to funguje více než náramně. BBC ví co se lidem líbí.

Thor (2011)

Rád bych byl více spokojen s výsledkem jednoho z pro mě neočekávanějších filmů letoška. Ale nebudu si nic nalhávat. Vypadalo to jako bojovná lovestory, která nemá s legendou o Thorovi moc společného. Nelíbili se mi ani herecké výkony, ani barevně ztvárněná Thorova planeta. Čekal sem něco více mystického a fantasy, ne jen jednoduché propojení dvou světů a únavné bojové scény. Thor jako legenda měl potenciál na natočení něčeho mnohem lepšího.