Zmizení (2013)

Tak především, neočekávejte, že filmy splní to co si podle názvu myslíte. Ano čekal sem bláhobě nějaká filmový Prison break a ne nervy drásající missing child thriller. Hlavně v první polovině se emoce daly krájet. Skvělé hlavní kladné postavy a v celku i zápletka. Jen mě na tom štvalo, že celý závěr bylo jasné jak to dopadne (tedy alespoň z části). P.S. doporučuji nepouštět si tento film na štedrý den jako jsem to já bláhově udělal.

Muž z oceli (2013)

Já nevím teda...vám se ten začátek líbil? Mě moc ne a nedokázal sem se přes něj prokousat.

Hunger Games: Vražedná pomsta (2013)

Ok, dejme tomu, že tam byla nějaká hlubší myšlenka, ale jinak mě ten film většinu děje štval. Ani to pořádně nebylo o Hunger Games...a k tomu spousta vyumělkovaných scén. Líbí se tématika, ale zpracování prostě ne!!!

U Konce světa (2013)

Za sebe můžu říct, že jsem se bavil od začátku do konce. Skvělí herci, pivo, ženy, roboti...tak to má být. Pokud se člověku filmy se Simonem líbí, tak jen doporučuju.

Apokalypsa v Hollywoodu (2013)

Pokud to berete s nadhledem a opustíte realitu, tak si to sakramentsky dokážete užít. Naprosto bombastické hlášky, absurdní scény versus věci na zamyšlení. Spoustu známých herců, ze kterých si tam dělají legraci a hlavně scény s nima co by nikdo nevymyslel (Watson, Tatum atd.). Jinak hodně zajímavé apokalyptické prostředí....o hodně jiné, než ve většině filmů byli a mimo pár scén bylo i docela věruhodné. P.S. Tatum to musel brát hodně s nadhledem, nebo mu došla škvára, protože z tohohle asi jeho rodina mít radost nebude :-)

jOBS (2013)

Zhruba první polovina filmu byla pro podnikatele a vizionáře jako stvořená a taky sem se ji náležitě užil. Ta druhá už taková nebyla, přesto doplnila celkový pohled na jeho osobnost a některá důležitá fakta. Ovšem bylo zde hodně negativních věcí a taky jsem nedostal o Stevu takový obraz jaký jsem chtěl. Možná to chce se na film podívat vícekrát, což udělám, nebo taky opravdu Jobs nebyl vykreslen dostatečně. Každopádně Ashton má u mě za odvedený výkon jedničku. No a ještě jedna věc mi tam chyběla...více scén z 21. století...vždyť ta hned první byla skvělá, nadčasová...

Pacific Rim - Útok na Zemi (2013)

Viděno v kině a zážitek skvělý. Sice často převídatelné, přesto herci, efekty a celkový dojem všechno vyhnali nahoru.

Útok na Bílý dům (2013)

áááá takový sentimentální škvár sem dlouho neviděl. Začátek filmu byl slibný. Napětí, občas i dobré hlášky, člověk jen hádá co se asi prezidentovi stane. Jenže poté se začalo přidávat až moc klišé, nereálných scén a chování lidí a vyvrcholení alá čím více dojemných scén, tím lépe a to mi celý film naprosto zhnusilo. Od dob P.S.I love you jsem neviděl film, který by tolik chtěl uměle vyvolávat emoce. Jako ano, je to dívatelné, ale jde o podle mě velmi průměrný film, který nic moc nového nenabídne.

Světová válka Z (2013)

Dějství člověk vs. zombie po tisíce a opět trochu jiné a přitom stejné. Chování nakažených je divné, jejich pobyb nepřirozený (něco jako Pán prstenů:návrat krále a mrtvé vojsko). Konec sice napínavý na rozdíl od většiny filmu, ale když už 20 minut před koncem víte jak to skončí, tak to je špatně. Ano shlédnutí nelituju, ale je to pouze další z mnoha podobných filmů a Já Legenda nesahá atmosférou ani po kolena.

Scary Movie 5 (2013)

Asi opravdu nejhorší díl. Nebylo by lepší tuhle sérii utnout a neznehodnocovat tak tohle marketingové jméno? Samozřejmě že ne, protože takhle z toho pořád něco vytřískají. Hodně trapných scén i na Scary movie a pár co ušlo, ale prostě už je to podřadné.