Muriel se vdává (1994)

Myslím, že srovnávat tento film s Láskou nebeskou dost pokulhává. Muriel, sympatická dívka s nadváhou z maloměsta, nalézá život v Porpoise Spit v Austrálii nudným a tráví většinu svého času sama ve svém pokoji a poslouchá oblíbenou skupinu ABBA. Jejím nenaplněným snem je její svatební den s rytířem na bílém koni, ač nikdy neměla s nikým schůzku. Ukradne tedy peníze, aby mohla strávit dovolenou svých snů a setkat se s praštěnými kamarádkami. Dosavadní svůj styl života změní vzhůru nohama a dokonce si vymyslí i nové jméno.... Není to určitě špatný film. Zvláštnost mu dávají nezapomenutelné a nesmrtelné hity mé oblíbené skupiny, a proto jsem dlouho uvažoval i o vyšším hodnocení. No uvidíme při dalším zhlédnutí.

Kdopak by se vlka bál (2008)

No, nakenec to vůbec nebylo zase tak hrozný. „Je to film pro dospělé, který mohou vidět s dětmi". Nebo spíše obráceně?...Až na ten vyloženě utahaný a "vycucaný" závěr v podání "Patrika", který opravdu je dost přitažený za uši, to byla docela originální a nápaditá "koláž." I dětské role nepokazily výsledný dojem. Po dalším zhlédnutí možná jednu hvězdu přidám.

Becket (1964)

Král Jindřich 2 má problémy s církví. Když umírá Archbishop of Canterbury, má skvělý nápad. Než zvolit dalšího zbožného kněze, který je loyální Římu, volí svého starého přítele, se kterým prožíval mnohá divoká dobrodružství, Thomase Becketa, jáhena v kostele. Avšak Becket bere svůj úřad velice vážně a staví se proti svému příteli-samotnému králi. Toto vše vede k slavnému "Kdo mě zbaví tohoto nepříjemného kněze ? Brilantní výkony O´Toola a Burtona jsou velkou devizou tohoto snímku. Škoda, že film je tak relativně dlouhý, určitě by mu prospěla kratší stopáž - hlavně ke konci. Zasloužené čtyři hvězdy.

Control (2007)

Ian Curtis je tichý a spíše smutný chlapec, který pracuje pro pracovní agentury a zpívá v kapele zvané Warsaw. Potkává dívku jménem Debbie, s níž se rychle ožení. Ale současně se také vnitřně ztotožňuje se svou kapelou, jejíž jméno se mezitím změnilo na Joy Division a stává se stále více a více úspěšnou .... I přesto že Debbie a on se stanou rodiči, jejich vztah jde rychle ke konci a Ian si začíná milostnou aféru s Belgičankou Annik, kterou potkal po jednom z koncertů. Ian také trpí epilepsií a nemá dobrý lék na vyléčení. Hlavně ovšem stále neví, jak zacházet se svými pocity, jež má pro Debbie a Annik a ani jak ustát svůj tlak popularity v Joy Division.... Velice depresivní film! Také pro mě bylo velice těžké, aby mě zasáhla biografie někoho, o kom jsem vlastně do dnešních dnů vůbec nic nevěděl. Ale tzv. manchesterská hudební scéna mě nakonec přece jen dostala, také díky doplňujícím bonusovým informacím na právě vydaném DVD. Některé rekonstrukce koncertů Joy Division byly opravdu velice zdařilé a donutily mě doplnit si své znalosti v této pro mě neprobádané oblasti. Výborná kamera, obstojný hlavní představitel ale i ostatní autentické herecké výkony mě zaujali. Něco mezi třemi a čtyřmi hvězdami. Po druhém shlédnutí a utřídění si nových informací možná jednu přidám.

Přísně tajné! (1984)

Druhá polovina filmu opravdu nemá chybu. Škodá té rozvláčnější první části. Zasloužené čtyři hvězdy.

Slovo policajta (1985)

Průměrná kriminálka a nekompromisní Delon. Průměrnost spočívá hlavně v rozpolceném scénáři. A to mám rád vlašské oříšky... Takže suma sumárum průměrné tři hvězdy.

To je Elvis (1981)

Tento film je jistě zajímavý dokument k vidění, i když nejste oddaný Elvisův fanoušek. Snímek se snaží být velice civilní, přesný, věrný, výstižný a hlavně upřimný, což se mu také zdárně daří. Výběr z tehdejších dokumentů je velice vhodný a přispívá k plynulosti a celkovému kladnému vyznění celého snímku. Je to opravdu empatický a upřimný pohled na život Elvise, ikony Ameriky, která si právem vydobyla titul Krále rockenrollu. Jako oddaný fanoušek Elvise nemohu jinak.

Oblečen na zabíjení (1980)

Sexuálně frustrosvaná žena v domácnosti Kate Miller (Angie Dickinson) prožívá pravé znásilnění při sprchování ve své fantazii, zatímco její muž se nedaleko holí. Poté, co si stěžuje svému psychiatrovi Dr. Robertu Elliotovi (Michael Caine) na chování svého manžela, potkává podivného muže v muzeu a poté se s ním vrací do jeho bytu a prožije nádhernou noc. Ve výtahu je ale později brutálně pořezána blondýnou. Jediná svědkyně Liz Blake( Nancy Allen) se snaží pomáhat Detektivu Marinovi ( Dennis Franz), ale jejich spolupráci se nedaří...Snímek určitě udrží vaši pozornost až do konce, ačkoliv se mi zdálo, že Michael Caine je tu tak trochu nevyužitý a Dickinson odchází ze scény poměrně velice brzy, i když velice efektně. Také De Palmovi efektní záběry z blízka si určitě zaslouží pozornost. Něco mezi třemi a čtyřmi hvězdami. Po druhém shlédnutí možná jednu přidám!

Izzat (2005)

Režisérský debut Nora Ulrika Imtiaze Rolsena, pojednávající o skupině tří kamarádů, kteří pocházejí z chudých imigrantských rodin, ale kteří se cítí být Nory a očekávají stejný respekt i vůči sobě. Ale čeká je ještě předlouhá cesta za penězi a slávou!. Rozhodují se pro získání respektu cestou přes pouliční gang East Side Crew, který je ovládán neblaze proslulými postavami Sadiqa a jeho bratra Khalida...Brzy zjistí, že gang je začíná zcela ovládat, protože jeho nová pravidla páchnou pouze krví a násilím...Snadno tu lze vystopovat inspiraci režiséra slavným Johnem Woo při zpomalených sekvencích nebo sledování kulek. Film je jistě zajímavý i pro dokonalé vykreslení kriminálního podsvětí Osla 80 a 90 let minulého století. Celkem zasloužené čtyři hvězdy.

Equus (1977)

Psychiatr Martin Dysart vyšetřuje kruté chování skromného sedmnáctiletého chlapce Alana Stranga, který opravdu brutálně poraní oči koní ve stáji v Anglii. Jeho tvrdohlavý a vnitřně plachý otec a vysoce religiozní matka postupně pomáhají psychiatrovi rozkrývat reálná fakta, která se skrývají za chlapcovými běsy a ten postupně nachází i sám sebe při přímé konfrontaci s pravdou. Trošku mi tam vadil ten filozofický podtón celého vyloženě psychologického filmu, ale herecké výkony stály opravdu za to. Trošku slabší čtyři hvězdy.