Jupiter vychází (2015)

Prijemna podivana pro scifi fandy. Nehledat chyby a furt pitvat postavy a pribeh. Prijemna pohadka spise raditelna do fantasy. Antioskary si to nezaslouzilo, ale to je stejny nesmysl jak oskari vubec.

Smrtonosná past: Opět v akci (2013)

Zklamání, všechny předchozí díly by se dalo říct měli aspoň něco trochu reálného. V tomto pátém dílu už je hrdina naprosto nesmrtelný, vodotěsný a nehořlavý, pády z 30m no problem, střílející helikoptéra uprostřed moskvy - asi normální. Úvodní autohonička s reklamou na mercedes docela ujde, teda když auto udělá ve vzduchu 10 kotrmelců s neuvázaným hrdinou a jede se dál, tak to je trošku přehnané. Celkově málo překvapení, primitivní poenta s laciným tématem, že jeden člověk bude mít uranu na větší atomovou válku. Moc pohádkové, příjde mi že tento film se řadí mezi parodie ne thrillery. I manželka se chvilkama smála, když hrdina v plném běhu proletěl oknem, ale dopadl na lešení 5m pod ním které má 1m šířku a poté padal příčkama asi 30m do konťáku, dole se otřepal a jede se dál. Nebo asi 50m skok z padající helikoptéry do budovy skrz sklo, kotoul, vtípek se synem a jedem. Až hloupé.

Králova řeč (2010)

film zalozeny na skutecne udalosti, brilantne zpracivany. Colin i jeho logoped skveli. I film o jeho dceri je krasny.

Útěk z MS-1 (2012)

Klasika střílečka s příběhem a šťastným koncem. Uběhlo to rychle. Původně 3* ale po seskoku z oběžné dráhy země v tričku dámvám s odřenýma ušima 2. Film vhodný pro komixové příznivce scifi ve věku 10-14let.

Atlas mraků (2012)

Výborné, člověku možná chvíli zpočátku trvá než si dá dohromady souvislosti, ale kdo viděl ukázky z filmu, měl nápovědu. Rychlé přeskoky, mezi časy vývoje lidstva, zpočátku mohou vyvolat zmatek, ale stačí si spojit postavy v časové ose a je to dokonalé. Podobně jako Butterfly effect se zde zaobíráme vývojem lidstva a událostí napříč desítkami generací. Vyborná myšlenka a dobře zpracovaná. Film který nutí přemýšlet, spojovat a logicky uvažovat. Na konci v titulkách počkejte na přehled postav, Ti co utíkají z kina hned po posledním záběru, neví o co přicházejí.

Skyfall (2012)

Opravdu dobré, Craig je dle mě nejlepší Bond (ještě s Conerym), celkově poslední tři 007 jsou pro mě nejlepší, agenti jsou reální, bitky opravdové a není to tak uhlazené. Líbilo: Reálnost, kamera, režie akčních scén. Nelíbilo: občas velmi dlouhé rozpravy a zbytečné tlachání, málo akce, slabé scény s bongirl a slabší bondgirl. Jinak spokojenost, ale příště to bude chtít víc akce a pěknější bondgirl.

Muži v černém 2 (2002)

1,5 hodiny dlouhá reklama na Mercedes. Opravdu ubohé. Žádný nápad, nuda, 2ks hláška a konec.

Horton (2008)

Krásná pohádka, Svěrák pěkně rýmuje povídkový komentář ve filmu a celý film příjemně ubíhá. Ovšem jestli čekáte nějaké hluboké myšlenky z dospěláckého světa či srdcervoucí příběh, ne ne, tohle je pohádka pro ty kteří vi o co v pohádkách jde. http://www.nekultura.cz/film-recenze/horton.html

Bláznivá střela - Amerika v ohrožení (2008) odpad!

Od Zuckera již nic více nečekám, shlédl jsem to jen kvůli Franku Drabinovi. Bez nápadu, bez poenty, bez nádechu nějakého příběhu s kapkou inteligence. Pokud chcete vidět opravdovou blbost, pusťe si to, ale neodkládejte DO protože budete potřebovat zrychleně přetáčet. Doporučuji také připravit náhradní osvědčený film na uklidnění.

Max Payne (2008)

10% za plakáty, dale: nuda, viz Cival.