Růžový panter 2 (2009)

Za tu scénu s papežem dávám hvězdičku navíc, u toho jsem se upřímně smál. Ale jinak to bylo spíše podprůměrné až nepovedené (i když podle mě to není Stevem Martinem, jak tu občas někdo tvrdí). S rozhodně povedenějším prvním dílem se bohužel nedá srovnávat.

Na západní frontě klid (1930)

Na knížku to určitě nemá, ale je to její nejlepší zpracování a vzhledem k tématu, který je více psychologické než válečné, asi ani lépe nejde zpracovat. Vše by bylo ok a film nádherně ukazuje na nesmyslnost války a na její celkové dopady na mladé lidi a tzv. lost generation, jen se mi občas zdálo, že scény na sebe nenavazovali, ale to je možná záměrem kvůli celkovému dojmu filmu. A na rok vzniku filmu (1930) doopravdy klobouk dolů. Zákopové boje a scény jsou udělány lépe a hrůzostrašněji, než jsou vyzobrazeny v některých současných filmech.

Test (2003)

Rozjezd vážně dobrý, ale rychle to ubírá na tempu a konec je vyloženě propadák. Film který moc nechápu a bez hereckých výkonů Pacina a Farrella bych dal asi o hvězdičku méně.

Elitní zabijáci (2011)

Taková průměrná Stathomovka. Vyniká zde povedená kamera, akční scény a výkony herců. Jen ten příběh kolísal, ale to o tom asi podobné filmy nejsou. Nejlepší a originální se mi zdál být šejch, kterého měli s jeho hlasem obsadit taky v nějakém fantasy filmu. Takže nakonec jsem byl mile překvapen (moc jsem zezačátku nečekal kvůli zdejším komentářům).

Zachraňte vojína Ryana (1998)

Doopravdy nejlepší válečný film ze 2.světové války, který jsem viděl. Hlavně vylodění v Normandii, které je zrekonstruováno z reálných záznamů, je vážně neskutečné a mrazivé. Myslím, že když se dnes řekne dobývání Evropy, představí si všechni scény z tohoto filmu. Spielberg ve své nejlepší kondici.

Expozitura (2009) (seriál)

Seriál který se tváří strašně vážně a složitě, ale přitom je vidět, že každý díl má jednoduchý scénář a že si na to pouze hraje. Čekal jsem víc. Ale alespoň v TV běží i něco jiného než jen telenovely typu Ordinace v růžové zahradě. A také myslím, že zde stojí za povšimnutí hlavně herecké výkony (obzvlášť talent Jan Dolnaský).

12 opic (1995)

Willis a Pitt ve skvělé formě a k tomu výborná zápletka s příběhem a povedená ponurá apokalyptická atmosféra. Nejvíc mě ale baví, jak nejednoznačně a schizofrenně je napsaná postava Jamese Cola, která filmu dává ještě jiný rozměr, než je pouhá sci-fi.

Pena (2010)

Dozvěděl jsem se věci, který bych se ani ve škole nenaučil :D. Jinak originální a odvážný nápad, který amatérsky zachycuje jeden běžný den narkomanů a bezdomovců a na pozadí drsná hudba pražské rapové scény.

Bláznivá, zatracená láska (2011)

Čekal jsem něco horšího, ale na tady ten žánr vydařenej film a řekl bych, že to je pro mě jeden z nej snímků v žánru romantické komedie. Plus výbroný Carell a Gosling, který mě den předtím nadchl v Drive. Jen ta délka mi trošku zkazila dojem, kdy film mohl skončit tak o 30 minut dříve.

Oko dravce (2008)

Při tomhle filmu jsem zažíval silné déjà vu a hned jsem věděl odkud vítr vane. Film mi silně připomínal Já, robot (hlavně s počítačem který se vzbouřil proti lidem, kvůli dobru lidu). Takže se žádné překvapení nekonalo. Ale Shia LaBeouf roli zahrál dobře a film svojí audio-vizuální kvalitou na kvalitní večer celkem stačil.