Láska je láska (2012)

Čekal jsem méně, ale ani tak mě hlavní příběh moc nenadchl. Nejlepší na tomhle filmu je Vetchý a jeho rodina. Vlastně jen kvůli němu jsem se nechal donutit, abych na to šel a naštěstí zvládl svojí roli skvěle jako vždy. Ale zaujme i originálně napsaná posatva nejstarší dealerky v ČR. Takže když nic vůbec nic nečekáte, můžete být příjemně překvapeni jako já. Ale na tři hvězdy se to bohužel nevytáhne.

Scary Movie 4 (2006)

Myslím, že po jedničce tahle série konečně přestává mít klesající tendenci a alespoň se ustálí jako nej díl po prvním dílu. Člověk se tedy tady alespoň trochu pobaví, ale nevím, jestli to má moc něco společného s filmařinou.

Popravčí (2005)

Zajímavý film kde bych hlavně pochválil kulisy a výbornou atmosféru. Příběhy o inkvizici a temné pověsti o katech mě zajímaly od dětství, tak jsem byl zvědavý. Jako drsná pohádka, co si užívá stereotypy asi působí film dobře, ale třeba Kladivu na čarodějnice nebo Goyovým přízrakům se nemůže rovnat v ničem.

Třicet případů majora Zemana (1974) (seriál)

Propagandistický seriál režimu rudých bolševiků, viz. vyzobrazení bratří Mašínú či jednotného zemědělského družstva atd., atd. Ale i jinak by se jednalo celkem o podprůměrný až nepodařený seriál pouze s pár výjimečně povedenými díly. Jediné co je zde konstantně povedené je asi dobré herecké obsazení.

Hannibal - Zrození (2007)

Začátek mě dostal, ale poté příběh byl slabší a slabší. I když jsem se Gesparda Ulliela bál, tak nakonec svojí roli zahrál víc než dobře. Bohužel je zde vidět, že je film hodně komerční a jen ždíma slavnou značku. Ale celkově bych řekl, že film do série tak nějak zapadl a i když mohl být lepší, tak taky o hodně horší.

Bastardi (2010)

Zde asi nemůžu souhlasit s většinou ostatních uživatelů. Od doby co jsem si povídal asi se třemi učitelkami ze speciálních škol, tak si nemyslím, že je tady ten film daleko od pravdy a řekl bych, že je pojatý někdy až naturalisticky. I když se to ne úplně ve všem úplně daří, třeba samozřejmě neberu Magnuska, který se mstí jako super učitel, i když i v tom můžeme vidět nahromadění určité frustrace a bezvýchodnosti. Ale celkové vykreslení situace s dětmi a ve škole je podle mě skvěle provedené. Pro mě byl film velkým překvapením. A na začátečníka Šíchu a Magnuska ne nejhorší výkon. Další díly bohužel odpovídají zdejší kritice, takže to co se zde povedlo, bylo možná i omylem.

Warrior (2011)

Učitel fyziky který porazí všechny v zápasech MMA. Cliché a i když film svojí úlohu celkem líbivě splní (herecké výkony, poutavě napsané postavy, filmové kulisy..), tak žádnou další přidanou hodnotu nepřináší. Podobný Fighter se mi zdál lépe a originálněji zvládnutý.

V moci ďábla (2005)

Skvělé drama a nemůžu se vyhnout porovnáním s kultovním Exorcistou. Vím, že se to tady asi nikomu nebude líbit, ale tenhle kousek se mi líbil víc. Cením nejen to, že to tvůrci vzali z jiné strany a to ze soudní síně. Ale i při strašidelných scénách, jsem někdy byl víc napjatý než u zmíněného Exorcisty. To tomu přidalo i přesvědčivost skoro všech herců (hlavně tedy Laury Linney), skvělá hudba, a i skvělě dávkovaná hutná atmosféra. Nejsem expert na horrory a většinou se jim i vyhýbám, tak chápu, že tohle asi nebude zrovna populární komentář.

Mission: Impossible - Ghost Protocol (2011)

Velmi dobré pokračování a příjemné překvapení, které se nemá za co stydět. Asi nejvíc mě dostalo, jak se plynule a jednoduše z Hradu stal Kreml a Rudé náměstí, což se děje asi ve více filmech a jen si to neuvědomujeme (když dané lokace neznáme třeba jako Prahu zde). Dále mě mile překvapila nová tvář Simona Pegga, který celé sérii určitě dodá nový vítr a posune ji zase o trochu dál. Bohužel co jsem čekal, že bude povedenější u filmu podobného rázu jsou lépe zvládnuty digitální scény a efekty, kdy se mi např. výbuch Rudého náměstí zdál skoro až amatérský. Ale kromě toho pozitivní dojem a bylo by super, kdyby série v podobném duchu (jak hry inspirované Tomem Clancym) pokračovala i dál.