• Hudební

Božena - Epizoda 3 (2021) (epizoda)

Dopadlo to bohužel tak, jak jsem čekala. Kameníková ztvárnila Němcovou jako lidskou bytost, i když s chybami. Geislerová byla nesnesitelná po všech stránkách. Jestli taková Němcová opravdu byla, nevíme. Že by byla tak bezcitná matka? Považuju se za emancipovanou ženu, ale to, jak se Němcová chovala v tomto díle, přece není emancipace, ale naprostá bezohlednost. Nemám ráda Geislerovou a nechápu, proč je tak privilegovaná.

Dalziel a Pascoe - Lstivý lišák (2000) (epizoda)

Charismatický tlusťoch mi zvedne náladu v každém díle. Těším se na každou jeho větu. Pro mě nejlepší detektivní seriál.

Božena - Epizoda 2 (2021) (epizoda)

Kameníková se mi líbí, mám obavy z její výměny za Geislerovou, které je všude příliš. Zaujal mě výborný Lukáš Melník. A Jan Nedbal jako Nebeský byl neskutečně roztomilý. Erotické scény mi nevadily, nebylo toho moc vidět. Pokud Němcová taková byla (počet milenců to dosvědčuje), proč to zatajovat. Její tvorbě to neublíží. Co třeba intimní život Máchy nebo nemanželské děti Tyla?

AZ-kvíz (1997) (pořad)

Dřív jsem tento pořad sledovala skoro každý den a ověřovala jsem si své znalosti nejraději s Alešem. Je zábavný. A člověka potěší, když zjistí, že ještě úplně nezhloupnul.

Vlastníci (2019)

Vydržela jsem se dívat jen dvacet minut. Ale protože se díval přítel, chvilkami jsem poslouchala - to už mi srdce tak nebušilo. Vtipné ani omylem, trapné, to ano. Nezasmála jsem se ani jednou, jen jsem zuřila. Tušila jsem dopředu, že to nebude film pro mě. Nebyl.

Bratři Karamazovi (1981) (divadelní záznam)

Miluju Dostojevského a toto představení mě rozhodně nezklamalo. Úžasní Heřmánek a Mrkvička, i Zedníček mi v té roli seděl.

Kes (1969)

Můj oblíbený film. V době mého dospívání v sedmdesátých letech jsem ho viděla dvakrát. Po mnoha letech znovu a opět na mě silně zapůsobil. Chlapec byl z velmi chudé rodiny, navíc introvert, což mi bylo blízké. Rozuměla jsem mu.

Utrpení mladého Boháčka (1969)

Nejlepší role Pavla Landovského, výborná Stella Zázvorková a skvělý František Filip. Když dávají film v televizi, vždycky se dívám a pořád stejně se bavím.

Očím skryté (2016) (TV film)

Francouzský film z roku 1979 o mých oblíbených spisovatelkách se mi líbil mnohem víc. Nejvíc výhrad mám k postavě Branwella. Byl sice problémový, ale také velmi umělecky nadaný, což se v tomto zpracování trochu ztrácelo. Po druhém zhlédnutí filmu přidávám hvězdičku. Poprvé jsem si nemohla zvyknout na vzhled herečky, která hrála mou nejmilejší Emily. Ale její skvělý herecký výkon mě přesvědčil. A taky jsem určitě byla v jiném rozpoložení.