• Pohádka

Cesta bojovníka (2007)

Moc nechápu ohodnocení tohoto filmu, což není poprvé a jistě ani naposled. Já jsem šel do něj s vědomím, že se jedná o jednoduchou řežbu mezi Vikingem-indiánem a dalšími Vikingy, a ne že aktéři budou filozofovat o bytí a nebytí na americkém pobřeží. Nečekal jsem film s "fakt hustou" myšlenkou na závěr, ale "oddychovku", což se vyplnilo.

Casino Royale (2006)

Konečně, po dlouhé době je tu Bond, který se tváří jako reálný a ne jako naprostá pitomina. Žádnej Superman, ale chlap, kterej může dostat i pěkně přes hubu. Film je dobře akční, napínavý, utíká rychle. Je tu kladen důraz na schopnosti samotnýho 007 a né na různý technický serepetičky. Zkrátka Bond, jaký tu dlouho (jestli vůbec) nebyl. Pokud i další filmy o "agentovi s povolením zabíjet" budou takový, možná přehodnotím svůj názor, že jít na Bonda do kina je ztráta času a peněz.

Skrytá identita (2006)

Jedním slovem bomba. Když se spojí vynikající herci a vynikající režisér, k tomu skvělý scénář, doplněný skvělou kamerou, nemůžete čekat nic jiného než filmový orgasmus. Strhující herecké výkony, výbušné akce, pár nečekaných zvratů, trocha citů a sexu. Doporučuju nedávat si před tímto filmem nic k jídlu či k pití, protože nebudete mít čas si odskočit. Děj běží zběsilým tempem a nemíní ani na okamžik zvolnit. Tady je pět hvězdiček málo.

Žoldáci spravedlnosti (2006)

I když mám Stevena rád, už to není, co bývalo (jasně, není nejmladší). Film začíná akční melou, jak z Vojína Ryana, což je možná fajn, ale od filmu se Stevenem Seagalem čekám spíše bojové umění a toho tam (opět) moc není. Navíc dosti slabý scénář, no prostě Seagal poslední doby (včetně podobných hadrů). Trošku lepší než např. Cizinec, ale i tak platí „jednou a dost“.

Ned Kelly (2003)

Film o slavném desperátovi Austrálie. Pokud se někdo zajímá o takové osudy, možná si přijde na své. Já, jako nezaujatý divák jsem si sice rozšířil všeobecný přehled, film jako takový mě ale moc nenadchl. Děj příliš neplyne, o životě Neda Kellyho se toho moc nedozvíme a z hereckého umění hlavních představitelů toho taky moc neuvidíme. Pokud se navíc někdo těší na Geoffreye Rushe - zapomeňte. Má velmi málo prostoru a prohodí tam tak 5-6(?) vět. Na své si snad přijdou jen milovníci australské fauny, která je zobrazována jak od Davida Attenborougha.