• Pohádka

Ong-bak (2003)

Děj je sice absolutně primitivní, ale je to jedno, ten film o ději totiž není. Je o Tonym Jaa a jeho neuvěřitelných kouscích. Ten kluk je borec a já ho žeru.

Poslední vládce větru (2010)

Já vážně netuším, co proti tomu filmu všichni mají. V hlavních rolích jsou děti ovládající kung-fu a živly, občas tam zazní nějaké to moralizování a důraz na čest či úctu... Jo, je tam dost klišé a závěrečný boj o město mi silně připomínal závěr Dvou věží, ale přesto se mi to líbilo a určitě bych se těšil na pokračování.

Černá labuť (2010)

Jsou filmy, které mají skvělé reference a já jim dávám za pravdu (např. Králova řeč). A jsou filmy, které mají skvělé reference a já to tak žhavý nevidím (tento případ). Po pravdě, je to dost šílený film. Slušný psycho. Ale jedno se musí nechat. Ta holka si toho Oskara fakt zaslouží. Její výkon je fascinující.

Králova řeč (2010)

Ten film má prostě vše. Dramatičnost, humor, smutek, umí dojmout. Herecké výkony excelentní, hudba vynikající.

Cizinec (2010)

Není to ani akční film, ani drama, ani thriller, bůhví jak fantastické herecké výkony v něm také nejsou, ale pro mě má zvláštní kouzlo, kvůli kterému bych se na něj klidně koukl znovu.

Pán Domu (2005)

Děj je dost jednoduchoučký, ale kdyby nám tvůrci hned na začátku neřekli, kdo je padouch, možná by to šlo. Takhle je to čistě postavený na soužití staromódního šerifa s bandou pubertálních roztleskávaček. Závěr je pak dost odfláklý. Slabší tři hvězdy.

xXx: Nová dimenze (2005)

Americký James Bond po druhé. Mě se dvojka kupodivu líbí víc jak jednička, ale že by to byl oproti ní nějaký nářez se taky říct nedá. A vůbec ten film je zase průměrný.

xXx (2002)

Průměrný film, který nezachrání ani krásné lokace ČR, ani čeští herci (Vašutovi to fakt sekne). A to neberu v potaz takové drobnosti, jako že se Xander dostane na podnose od Obecního domu na Náměstí Republiky z ničeho nic pod Pražský hrad.

Slunce, seno, erotika (1991)

Nejslabší díl, ale některé hlášky a scény jsou fantastické. Podle mého názoru film (alespoň italskou část) táhnou Kaiser s Dejdarem.