• Pohádka

Vetřelci a lovci - Zrozen bez porodu (2009) (epizoda)

Tenhle snímek mě překvapil. Čekal jsem další ......, jak je tomu v neděli večer na ČT1 zvykem a on se z toho vyklubal na naše poměry docela slušný krimifilm.

Underworld: Evolution (2006)

Docela to šlo. I přes pokročilou dobu vysílání (konec byl před jednou), jsem vydržel a ani jednou mě nenapadlo jít spát. Na druhou stranu, jedno shlédnutí je dostačující.

Ctihodný občan (2009)

Co k tomu napsat? Začátek nenechá žádnýho milujícího chlapa chladným. A pak? Pak už je to kurňa vostrá hra. P.S. Nic proti uživateli maverick10, ale jeho obsah filmu je absolutně scestný.

Imaginárium Dr. Parnasse (2009)

Je to jako sen, jako obrazy Salvatora Dalího. Barevné, bláznivé, nelogické, podvědomě povědomé.

Místo dopadu: Berlín (2009) (TV film)

Němci zatoužili mít taky svojí leteckou katastrofu a svoje hrdiny. Budiž jim přáno. Že to má dost nelogičností, na to jsme si už u těchto filmů snad zvykli, ne? Tu líbačku na konci si vážně mohli odpustit, ale koukat se na to dalo. Nenudil jsem se, takže pokud bych dal menší počet hvězdiček, popřel bych svoje dosavadní hodnocení.

Přízraky (1996)

Čitelné hned od začátku, ale zase je to výhoda oproti filmům s šokujícím závěrem. Tenhle můžete vidět víckrát, a já se tomu určitě bránit nebudu. Sice trochu okatě vykradl jiné snímky, ale vynahrazuje to dost ujetými scénami a slušnými hláškami.

Zombieland (2009)

Tak tohle je něco! Intelektuálové mě nebudou mít rádi, ale já se dlouho tak královsky nepobavil. Nečekejte nic hlubokého (snad jen ránu po baseballové pálce v hlavě zombíka), jen se pohodlně usaďte a vychutnávejte proud černého až brutálního humoru. Tallahasseeho v podání Woody Harrelsona si prostě zamilujete. P.S. Pokud hodláte zajít na Zombieland se svou něžnou polovičkou, doporučuji velmi důkladně zjistit její filmový vkus, případně podrobně vysvětlit, o čem to je a nezapomenout k tomu pustit upoutávku. Já to neudělal.

Dokonalý trik (2006)

Výtečný film s výborným hereckým obsazením. Dost mi připomíná film Iluzionista, ale je přeci jen natočen výrazně lépe. Co mi ale vadí a kvůli čemu dávám "jen" čtyři hvězdičky je poslední "trik" Roberta Angiera (Hugh Jackman). Do té doby to bylo jen o technickým fíglech, a najednou tohle. Zkazilo mi to dojem z celého filmu.

Antikrist (2009)

Tohle je první film od Larse von Triera co jsem viděl. Čekal jsem samozřejmě něco úplně jiného, než na co jsem zvyklý, ale přesto mi to vyrazilo dech. Kamera, střih herecké výkony jsou prostě super. Na druhou stranu, scénář není moc originální. Už to tu bylo, jen hůř natočené. Což nebrání tomu, aby se mi stále nepromítal v hlavě, abych nepitval každou scénu. Rozhodně ho nestačí vidět jednou.