Táta šampión (2009)

Moje hodnotenie World's Greatest Dad sa pohybuje niekde medzi troma a štyrmi hviezdičkami - čo mi najviac prekáža je ako viditeľne sa tu preháňajú dôsledky v podstate všetkých udalostí; taktiež herecké výkony "študentov" nepatria medzi TOP. Bez ohľadu na to sa jedná o celkom dobrý psychologický snímok s uspokojujúcim záverom.

Mezi mužem a ženou (2005)

Netradičný, ale zaujímavý film o stretnutí dvoch ľudí, čo sa kedysi milovali a hlavne o ich 80-minútovej konverzácii po pätnástich rokoch. Dalo by sa to, samozrejme, prirovnať k Before Sunrise a Sunset, ale osobne je mi toto bližšie. I keď pravda je aj to, že na Helenu Bonham Carter v takejto role som si zvykala ťažko.

Komici (2009)

Funny People je vcelku príjemný film s vtipnými (Jonah Hill; Eminem bol skutočne prekvapením) i dojímavými momentami čo sa týka medziľudských vzťahov vylepšený podobným soundtrackom. Problémy, čo tu však vidím, sú - prepísknutá stopáž; Leslie Mann, na ktorú by som zobrala jednu veľkú topánku vždy keď ju zahliadnem a mlátila ju ňou až kým by neupadla do bezvedomia; mierne strácajúca sa dejová os. Inak, to je nejaká nová móda nadávať na Facebook podobne ako na Twilight? ;)

Můj milý, můj drahý (2009)

Vždy je škoda, keď sa dobré filmy nepropagujú dostatočne. Tu je to však i záhadou vzhľadom na herecké obsadenie a zaujímavý obsah.

Čas probuzení (1990)

Úžasný film, dvakrát ma rozplakal. Len.. škoda.

Hanebný pancharti (2009)

Dočerta (alebo "Fuck a duck"), tak toto som vážne nečakala! Vynikajúce! Viem, že záporákov sa obdivovať nemá, ale Christopher Waltz si to podľa mňa za svoj výkon zaslúžil na plnej čiare a Pitt tiež, hoci tentokrát najmä za svoju bohovskú american english taliančinu, ktorá tromfne svojou výslovnosťou hocijaké americké slovo. Taktiež ma pobavilo obsadenia chlapíka z The Office. A ešte jedna malá ukážka z dialógov - Lt. Aldo Raine: You didn't say the goddamn rendezvous was in a fuckin' basement. Lt. Archie Hicox: I didn't know. Lt. Aldo Raine: You said it was in a tavern. Lt. Archie Hicox: It is a tavern. Lt. Aldo Raine: Yeah, in a basement. You know, fightin' in a basement offers a lot of difficulties. Number one being, you're fightin' in a basement!

Proroctví (2009)

No ako prepáčte, ale tá druhá polka bola strašný trapas - nuda, wtf zmätky, gýčový koniec, len to "búranie domina" tam stálo za to.

100 Years at the Movies (1994)

Nejak sa mi zahmlilo pred očami (i keď toho Vyháňača diabla tam skutočne dávať nemuseli).

Teenage Anal Princess 5 (2006)

Bože, to bolo neskutočne zábavné (hlavné citáty: "Fuck ya!" a "Oh, my tight little teenage ass is so good!"), neodolala som tomu hlbokomyseľnému názvu :D