The Boy (2016)

Zpočátku hodně dobrá duchařina, ze které mi běhal mráz po zádech. To však skončilo, jakmile hlavní hrdince došlo, že Brahms není jen obyčejná porcelánová panenka, od té doby to ovšem byla lehká nuda. A pak přišlo finále, které mě ani neurazilo, ani nenadchlo. 2,5 *

Tři mušketýři: Královniny přívěsky (1961)

Zatím nejvěrnější adaptace Dumasových Třech mušketýrů jakou jsem viděla. Opravdu moc se mi líbí, že tato verze na rozdíl od svých následovatelů nijak nepřikrašluje charaktery oněch čtyřech chlapíků s kordy a z kardinála záměrně nedělá ještě většího padoucha než je. Představitelky Constance a Mylady jsou opravdu překrásné a vůbec se nedivím, že kvůli nim tolik mužů přišlo o hlavu. Šermířské souboje už na mě v dnešní době působily spíše směšně, než aby ve mně vyvolávaly nějaké napětí. Rozhodně film o Třech mušketýrech, který stojí za zhlédnutí.

Muž se železnou maskou (1998)

Asi jsem divná, ale mě se tenhle film líbí. Skvělé obsazení, kostýmy, hudba, děj ačkoli je velmi předvídatelný, rychle odsýpá. S Dumasem a historií to má společného snad jen jména postav, ale ani to mi kupodivu v tomto případě nevadilo. Myslím, že pro nenáročného diváka, který má rád historické kostýmy, šermířské souboje a známou čtyřku mušketýru, je to dobrá podívaná.

Chcete být milionářem? (2000) (pořad)

Asi nejlepší a nejpopulárnější vědomostní soutěž u nás. Vladimír Čech v roli moderátora nasadil laťku pěkně vysoko a nikomu se ji nepodařilo překonat. Pořad rozhodně stojí za zhlédnutí. Člověk si může v pohodlí svého gauče sám ověřit nebo doplnit své vědomosti. Tak schválně, kolik byste vyhráli? ;)

Sabrina (1954)

Nebudu pokrytecky zapírat, že kdyby se film natočil dnes, tak scénarista dostane mokrý hadr na hlavu. Místy je to dost klišovité a přeslazené, v určitých pasážích z toho kýč a med doslova teče, ale proč si jednou za čas nedopřát něco sladkého, zvlášť pokud vám to naservíruje tak božská bytost, jakou Audrey Hepburn beze sporu byla?

Requiem pro panenku (1991)

Film Requiem pro panenku vypráví příběh, ze kterého mrazí.Nemíním tady rozpitvávat, jak moc se tvůrci drželi skutečnosti, jestli pracovnice ústavu byly takové stvůry, jako jsou zde vykresleny, ani to, že "Marika" ve skutečnosti nebyla takové neviňátko. Hodnotím pouze zpracování, a to bylo vynikající, zejména díky hereckým výkonům (zejména Báry Hrzánové) a hudbě, která už jen dokreslovala depresivní atmosféru. Možná by se z daného tématu dalo vytěžit víc, ale já sama za sebe říkám, že je to jeden z nejlepších českých filmů.

Pekelná výzva (2013) (pořad)

Mám ráda vědomostní soutěže, ale tomuhle jsem nepřišla na chuť. On je někdo opravdu schopen sednout si před lidmi do kadibudky a vymočit se? Nechat holuby a jiné opeřence aby na něj káleli? Jíst syrové zvířecí genitálie? A to jen pro pár tisic korun? Možná jsem fajnovka, ale tohle teda byla chuťovka.

Půldruhé hodiny zpoždění (2009) (divadelní záznam)

Skvěle zahraná konverzačně laděná divadelní hra. Těžko uvěřit, že dva herci dokážou utáhnout více než hodinové představení seděním v obýváku na gauči a stěžováním si na společný život. Daniele Kolářové a Milanu Lasicovi se to povedlo, nejen díky jejich velmi realistickým ztvárněním svých postav, ale také díky výborným hláškám.

Tvoje tvář má známý hlas (2016) (pořad)

Mně se to náhodou líbilo, rozhodně klobouk dolů před účinkujícími a maskéry. Nejvíce se mi líbila vystoupení Aničky Fialové a Ivy Pazderkové, o existenci první zmiňované jsem neměla ani tušení a Pazderkovou jsem považovala za průměrnou herečku, kterou jsem znala jen jako blbou blondýnu z Na stojáka, takže obě dvě dámy pro mě byly velmi příjemné překvapení. Co mě na pořadu štvalo bylo (možná to je jen můj dojem) často nepříliš upřímné reakce poroty.

Carol (2015)

Typická romance, tentokráte v homo kabátu, snímek rozhodně stojí za zhlédnutí, ani ne tak kvůli zápletce, ale herecký koncert Cate Blanchett a Rooney Mara se musí vidět!