Bling Ring: Jako VIPky (2013)

Fascinovalo mě s jakou samozřejmostí chodili do domů těch celebrit a brali si jejich věci a ještě se tím chlubili před kamarády a na sociálních sítích.

Zpověď královny střední školy (2004)

Ačkoliv už nejsem cílová skupina, sem tam se na nějakou teen komedii s chutí podívám, ať už z nostalgie nebo ze zvědavosti, ale ať se na mě páni tvůrci a paní tvůrkyně nezlobí, tohle byl opravdu děs. Poněkud hloupoučký a snadno předvídatelný děj bych možná ještě skousla ale to, jak je to mizerně zahrané a jak marně se to snaží být vtipné, už ne.

The Graham Norton Show (2007) (pořad)

Na většinu talk show se dívám jedině když je hostem někdo, kdo mě zajímá. U Grahama Nortona je to jiné a nevynechám jediný díl. Norton si své hosty nevolá po jednom jako pan doktor, ale má je tam hezky všechny pohromadě, takže můžou na sebe v průběhu celého pořadu kdykoli reagovat, tudíž to nevypadá jako klasický rozhovor, ale jako příjemný, nenucený pokec přátel či kolegů.

Pokání (2007)

Mám ráda Keiru, Jamese i filmy s válečnou atmosférou a jako dívka se nezlobím, když má snímek méně nebo více romantickou atmosféru. To vše mi Pokání dalo. Tehdy malá Saoirse Ronan se za svůj herecký výkon vůbec nemusí stydět, svým zkušenějším kolegům se výborně vyrovnala. Nelíbilo se mi rozuzlení filmu, které bylo podle mě nejen špatně načasované, ale také působilo, jako by scénář měl určitý počet slov a jeho překročení bylo zakázané, a tak se to scénárista, který zjistil, že se trochu víc rozepsal a nevejde se do daného limitu, rozhodl takto utnout.

Sám doma 2: Ztracen v New Yorku (1992)

Film, bez něhož si nedokážu představit Vánoce. Je sice pravdou, že děj druhého dílu kopíruje jedničku, ale tady to naštěstí (od jiných „dvojek") funguje. Mě osobně se Sám doma 2 líbí mnohem více než předchozí film, protože se už „nezdržujeme" zdlouhavým seznamováním hlavního hrdiny a dvou zlodějíčků a tak děj rychleji odsýpá.

My Fair Lady (1964)

Pygmalion patří mezi mé nejoblíbenější knihy a Audrey Hepburn mezi mé nejoblíbenější herečky, která mě pokaždé svým výkonem překvapí. Její podání Lízy Doolittlové je přímo excelentní a divím se, že za svůj výkon nezískala ani nominaci na Oscara. Vedle Audrey, která všechny zastiňuje nejen svou krásou, ale i talentem, stojí za zmínku zejména představitel sarkastického lingvisty Henryho Higginse-Rex Harrison, krásné kostýmy a hudba.

Kamarád taky rád (2011)

Romantická komedie o vztahu (nevztahu) dvou dospělých mladých lidí bez závazku. Všichni nejspíš alespoň tušíme, jak to nakonec dopadne, ale troufám si říct, že v tomto případě to ani nevadí. Děj rychle odsýpá, chemie funguje, hlášky i scénky jsou vtipné a nesklouzávají do trapnosti. Doporučuji každému, kdo si potřebuje u filmu oddechnout a pobavit se.

V objetí ďábla (2015)

Film s velmi napínavou atmosférou, která vás pohltí hned na začátku a nepustí až dokonce, také děj mi přišel zajímavý a závěrečné rozuzlení celkem originální, ačkoli ne úplně nečekané. Herecké výkony Ethana Hawkea, Devona Bosticka a Davida Dencika excelentní, vidět Davida Thewlise v jiné roli, než je Remus Lupin, bylo velice příjemné. Za velkou slabinu považuji ovšem Emmu Watson a její ztvárnění zneužívané dívky, kterému se nedalo vůbec uvěřit.