Futurama (1999) (seriál)

Vynalezl jsem automatický univezální překladač. Jediná nevýhoda je, že všechno překládá jenom do nějakého neznámého, dávno mrtvého jazyka, kterému nikdo nerozumí. Podívejte: - Hello. překladač: - Bon jour!

Star Trek: Hluboký vesmír devět (1993) (seriál)

Nevýhoda DS9 je, že i pro mě jako docela velkého fanouška ST začne být tenhle seriál zajímavý až příchodem nové hlavní postavy ve 4. řadě. Pak ale tenhle seriál projde až neuvěřitelnou změnou a z nejhoršího ST tu hned máme aspiranta na ST nejlepší... Bohužel 3 prakticky zahozené řady na začátku DS9 už nejdou odčinit, a tak pro mě zůstává tenhle seriál na úrovni Voyageru (výborný, ale ne tak jako TNG).

Tygr a drak (2000)

Chudák Tygr a Drak je nejznámějším představitelem čínských poetických filmů žánru wuxia. Proto se předabovává (přitom čínština v každém originálním filmu tvoří tak 30% zážitku), pouštějí ho v televizi lidem, kterým naprosto nic neřekne a dostává se mu nezaslouženého špatného hodnocení. Je to jako čtení a rozbor poezie na střední škole - je to povinné a zájem o ní to jen ubíjí. K poezii se imho nedá nutit, někdo si ji užívá a toho, koho nezajímá by ani nenapadlo si koupit sbírku básní. Tenhle film se stal populárním a to je paradoxně docela chyba, protože reprezentuje žánr, který je už ze své podstaty okrajový a jako okrajově známý by měl zůstat. Rozhodně nepatří mezi filmy, které bych někomu jen tak doporučil, přestože dávám 5*.

Poslední akční hrdina (1993)

Tohle se mi opravdu líbilo, rozhodně to není podprůměrný Arnoldův film. Parodování akčních filmů se tu mísilo s originální akční komedií a nutno dodat, že fakt vtipně. Navíc množství camea rolí taky potěší. A pozor, ti psi jsou perfektně vycvičení.

Nesmiřitelní (1992)

Western jako žánr mám docela rád, ale to nevysvětluje, proč je tohle asi můj nejoblíbenější film vůbec. Protože tohle má ke klasickému westernu daleko. Od Eastwooda je to podle mě spíš tak trochu sebezpytování za všechny ty westerny, kde měli hlavní hrdinové vždycky vysokou morálku a dělali jen 'správné' věci. Nikdy nemohl vyhrát zloduch, natož prokazatelný vrah nevinných. To ale s realitou divokého západu určitě nemělo nic společného. Proto se mi tenhle film tak líbí - ukazuje divoký západ jak skutečně mohl vypadat. Nikdo tu není neomylný a zabíjení není o rychlém tasení, ale o odhodlání zabít. Navíc je jak příběh, tak postavy a hlavně dokonalý závěr skvěle zfilmován i zahrán. Prostě 100%.