Hanebný pancharti (2009)

Haha, sice je to trochu tupounský, ale přesto neobyčejně originální..

Eragon (2006)

Knížku sem čet v angličtině a byla dost dobrá. Film sem viděl v češtině a bylo to strašný. A tim nemyslim dabing (i když taky nic moc). Proč se někdo snaží natočit něco jako tohle s malym rozpočtem a se stopáží 100 minut? Takhle je to skoro na úrovni českých štědrovečerních pohádek.

Zrcadla (2008)

Scéna v koupelně je horově dost povedená, ale jinak je to spíš průměr. Navíc je mi za těžko vidět Kiefera jinak než jako Jacka Bauera :)

Black Lagoon (2006) (seriál)

Akční anime, co nejsou sci-fi nebo fantasy, by se asi měly zakázat. Takhle tu akci imho zachraňuje jen to, že je dost vtipná. Upřímně doufám, že to taky byl záměr tvůrců.

Cubasa Tokio Revelations (2007)

Díky tomuhle je bohužel vidět, o co divák při sledování předchozího seriálu přichází. Např. už jen to, že to navazuje na díl v polovině druhé řady značí, že celý její zbytek byly jen fillery... Nicméně filmová animace + pomalu víc děje než za předchozích 50 dílů seriálu = 5*.

Fullmetal Alchemist: Bratrství (2009) (seriál)

Tohle jen ukazuje, že jakýkoli originální příběh, co vymyslí anime studia, je proti předlohám k ničemu. Původní seriál přes všechny svoje klady před timhle bledne.

Cubasa Chronicle (2005) (seriál)

Čtyři hvězdy za OST a abych zopakoval opravdu všechny tady, nejenom ke konci, ale občas i na začátku a v prostředku to ubíhá dost pomalu a vypadá to nastavovaně.

Gekidžóban Bleach: Fade to Black – Kimi no na o jobu (2008)

U Bleache mi nikdy nevadil vysokej počet (polo)hlavních postav, ale proč se ve filmech vždycky musí předvádět všichni? Takhle tam má každej svoji chvilku, ale dohromady nikdo kromě Ichiga nijak zvlášť nebojuje a navíc to nutí přizpůsobovat scénář, kterej tim dost trpí... V tomhle to imho od druhýho filmu vůbec nepokročilo (snad jenom, že tam neni Chad, Ishida atd. což je pro mě velký plus). Celkově teda sice dobrý, ale řekl bych tak na stejný úrovni jako předchozí film, kde byl o trochu lepší záporák. Moje vysoký očekávání to holt úplně nenaplnilo.( Btw ale, 5* dám za ty dvě scény se Zarakim.

Gokudó-kun man'júki (1999) (seriál)

Fantasy seriál stejného typu jako známější Slayers. Kresba je stejná, vtipy jsou podobné... Gokudo samotný je jednoduše klukovská verze Liny Inverse. Děj se sice místy trochu opakuje, ale vtipy naštěstí ne. Celkově je to na úrovni prvních Slayerů. Těžko říct, proč Slayeři tak prorazili a Gokudo ne.

Hikaru no go - Hokuto hai eno michi (2004) (TV film)

Přímé pokračování seriálu, které bohužel pořád ještě nepokrývá všechen materiál předlohy (a kvůli tomu nemá až tak uzavřený konec)... Chtělo by to ještě pár dalších podobných speciálů. Ale jinak je to na úrovni seriálu.