• Krátkometrážní

Persona (1966)

Slušné komorní drama, které v některých pasážích připomíná experimentální film. Kdo ví jaké by bylo hodnocení nebýt výkonů Liv Ullmann a Bibi Andersson.

Jeho dívka Pátek (1940)

Solidní konverzační romantická komedie. Místy jsem dialogy snad nestíhal ani číst. Jo a Cary Grant byl užasný !

Pro pár dolarů navíc (1965)

O něco lepší než první díl slavné dolarové triologie. Jako vždy u filmů od Leoneho musím pochválit hudbu a cit pro sebemenší detail.

Pro hrst dolarů (1964)

Tady se Sergio Leone teprve rozehřívá. Per un pugno di dollari je skvělý western, ale není dokonalý. Nevím přesně co ale něco málo tomu schází. Palec nahoru se HUDBU od Morriconeho. Opět potvrdil, že mu Zimmer a další nešahají ani po kotníky. Clint Eastwood se pro roli kovboje narodil.

Na doraz (2010)

Tood Phillips snímkem Due Date potvrdil, že patří mezi to nejlepší co Holywood v rámci komediálního žánru může nabídnout. Film není sice taková pecka jako Pařba ve Vegas, ale i tak se jedná na současnou produkci o velmi vtipný snímek a to hlavně díky skvělému a obyčejnému Zachovi Galifianakisovi, který působí neuvěřitelně přírodně a asi své role ani nehraje, ale hraje sám sebe. Snad se Phillips komedie bude držet i dál.

Megamysl (2010)

Solidní námět, ale docela mizerný scénář nám děla z Megamysla jen průměrný animák. Navíc většina postav byla nesympatická a osobně jsem čekal trošku více humoru a lepší 3D provedení.

Skafandr a motýl (2007)

Tragické, smutné, depresivní, dojemné ale zároveň tak krásné a milé.

Ben Hur (1959)

Solidní velkofilm, který byl zabit poslední náboženskou hodinou. Na svou dobu asi hit, ale zub stáří se zde podepsal. Nejvetší zážitek byl pochopitelně závod koní. To bylo briliantní a u téhle scény jsem snad ani nedýchal.

Město (2010)

Ben Affleck je tragický herec, ale roste nám z něj paradní režisér. Po jeho prvním celovečeráku jsem si říkal, že to je prostě náhoda, ale jsem rád, že svým druhým celovečerákem mi zavřel ústa. The Town je parádní drsné krimi drama, které je navíc precizně režírované a skvěle zahrané. Hlavně Jeremy Renner byl skvělý. Doufám, že se Ben vrhne spíše na režíserskou dráhu než na hereckou.

Záměna (2010)

Nuda, trapný humor, nuda, klišé, trapný humor, pěkný zadek Jennifer, nuda, klišé ...