Brouk (2006)

Po cca 60 minútach som to vzdala. Tá jedna hviezda je za to...ja neviem. Že je to film? Alebo sa ním snaží byť?

Koleso šťastia (1994) (pořad)

Dokonca sme boli zo školy na exkurzii ( vyberám si televízor Orava a pre súperov cukrovinky Čierny princ, ďakujem ).

Čo dokáže ulica (1993) (pořad)

Na tie časy to bola príjemná zábava. Nezabudnem na homeless Eňu, ktorá sa obšmietala okolo stravníkov v bufete:))

Pevné pouto (2009)

Pevné puto sa okamžite zaradilo medzi moje srdcovky. Bála som sa, bola skeptická. Niektoré komentáre hovoria o veľkom prázdnom divadle, o farebnej bubline. Absolútne to tak necítim, naopak. Saoirse Ronan som videla v akcii prvý raz a som nadšená! To dieťa je zázrak, verila som jej každé slovo, každú slzu, každý úsmev. Dej je dynamický, žiadne hluché miesta, žiaden čas čo i len mrknúť inam ako na monitor. Fantastická symbolika. Už teraz viem, že sa k nemu raz vrátim, tak isto, ako sa vraciam k filmu Ako prichádzajú sny...

Gattaca (1997)

Mrazivé. Neviem a nechcem si predstaviť, že by sme si raz podávali vlas na rozbor a "ak budeš mať ešte záujem, zavolaj". Dej ma držal celý čas, cítila som sa ako na ihlách. A koniec, ten bol nádherný.

Cesta (2009)

Viggo Mortensen bol neobyčajne obyčajný. Neviem sa rozhodnúť, či je to plus alebo mínus, pretože na jednej strane pôsobil autenticky, na strane druhej, do pár sekúnd som zabúdala, čo činil pred chvíľou. Hnevalo ma, že som sa nedozvedela nič o príčinách kolapsu onoho sveta a hnevala ma jeho žena, pretože neznášam zbabelcov, ktorí sa vzdávajú bez boja. Atmosféra bola mrazivá a podarene mi pripomínala Fallout 3, čakala som, že odniekaľ vybehne mole rat, ale nestalo sa, avšak tento film zmutované potkany ani nepotreboval. Ako píšu ostatní; atmosféra bola vynikajúca, scenéria depresívna a emócie (kanibali, nájdenie krytu s jedlom) silné, ale ani to nestačilo na to, aby som si nešla zapáliť. Behom tých "lepších" filmov totiž jednoducho nefajčím :)

Padlé umění (2004)

Aj čierna farba môže občas oslepiť.

Prokletý ostrov (2010)

DiCaprio nám starne (určite však nie do krásy), ale to nijak neovplyvňuje jeho výkon, pre mňa je on jednoducho pán herec.Je to tu toho dosť, takže rozpisovať sa nebudem, vyzdvihnem len perfektnú hudbu a celkom zaujímavý koniec, ktorý sa však dal očakávať, na niečo tak ospevované som čakala niečo "bombastickejšie" (jediná nevýhoda v sondovaní na ČSFD je, že do filmu idete potom s nejakým očakávaním).

Seznamte se, Joe Black (1998)

Smrť prichádza v čiernom, volá sa Joe Black a má rada arašidové maslo. Až na občasné morbídne hlášky (boli zámerné?) som sa nudila (dlhé, predlhé).