Srdce v Atlantidě (2001)

Dívat se na film, jehož předlohu jste chvíli předtím dočetli, je takový hodně zvláštní. Na jednu stranu je neuvěřitelné až magické to zhmotnění postav, poznávání známých scén a dialogů, na druhou stranu je až příliš patrné, že film za knížkou dost ztrácí. To, co dokáže dobře napsaná kniha, to prostě není film schopen ve většině případů napodobit. Srdce v Atlantidě není špatný film, má dobrou hudbu, tajemnou atmosféru a silné momenty, ovšem se znalostí knihy to nedokáže tak zapůsobit, a proto nemůžu hodnotit víc než třemi hvězdami. 65%

Stůj při mně (1986)

Byl bych to byl býval viděl ve věku hlavních hrdinů, tak by to bylo bývalo bylo téměř jistě za plný počet. Klukovské dobrodružství jak se sluší a patří. Hned několik velmi silných okamžiků, nicméně s koncem jsem čekal něco víc. Jak říkám, kdybych to viděl tak před deseti lety, ten film by se stal pravděpodobně mým dětským kultem, škoda... Když na to člověk kouká po dvacítce, tak se mu to taky líbí, ale není to prostě ono. 80%

Nic nás nerozdělí (2012)

Emotivní až na půdu, to rozhodně. Ale stačí jen to, abych byl s filmem spokojen? Začátek je rozhodně velmi poutavý a výborně zpracovaný, počáteční šok z katastrofy taky stojí za to... Nicméně pak už to je jen čekání na něco, co dřív nebo později určitě příjde a film už nemá čím překvapit. Jako ukázka tragédie z roku 2004 to je hodně dobře udělané, ovšem jako film to podle mého názoru zas není taková sláva. Dojalo mě to, to víte že jo, ale tu druhou půlku jsem se prostě vinou předvídatelnosti místy nudil. 70%

První let (2006)

Dojemný a roztomilý kraťas, který je velmi dobře zpracovaný. Neřadil bych ho mezi ty nejpovedenější, nicméně svůj účel určitě splní velmi dobře. Každopádně tento "ptačí" kraťas jen tak něco nepřekoná.

Valentýnský Madagaskar (2013)

Nebavilo mě to. Ty postavičky jsem si v prvním díle oblíbil, čím více je ale Madagaskarů, tím víc mi začínají při sledování lízt na nervy. A na rozdíl od trojky, která byla taky šíleně ujetá, ale dokázala poměrně dobře pobavit, postrádá tento kraťas i lepší humor. Výjimkou jsou samozřejmě tučňáci, kteří si stále drží svůj vytříbený standard.

Sinister (2012)

Co se atmosféry týče, tak můžu říct jediné: bravo! Takto napínavý film se vidí jen málokdy. Atmosféricky je to teda úplně na špici, kam se hrabe nějaký Insidious. Dějově mě to ovšem zas tolik nevzalo a to hlavně vzhledem k závěrečnýmu dění. Kromě toho, že konec byl mírně urychlený a odfláklý, tak u mě kvůli závěrečnýmu vysvětlení mírně klesl i předchozí děj. Každopádně čtyři hvězdy si to rozhodně zaslouží, protože se jedná o výborný horor, který dokáže skutečně vyděsit (samozřejmě pokud máte u sledování ideální podmínky). 80%

Odporná hra (2011)

Nic moc. Sice je to maso jako prase, ale to je tak vše, čím může film zabodovat. Brutalita je zpracována překvapivě docela dobře a člověk musí být už trochu zvyklý na podobný film, jinak to zřejmě ani nedokouká. Nicméně jsem od toho čekal něco víc, něco díky čemu bych si tenhle film mohl v budoucnu vybavit, nic takovýho se tam ale nevyskytne. Člověk vlastně něco na tento způsob viděl už několikrát, film nijak zvlášť nepřekvapí a tak skončí mezi ostatními nepříliš významnými exploitation horory. 45%

The Collection (2012)

Jednička nebyla bůh ví co, ale aspoň dokázala vytvořit celkem hutnou atmosféru a byla do určité míry zajímavým hororem. To se ovšem o tomto pokračování říct nedá, film se snaží diváka zaujmout pouze prvoplánovitou brutalitou. Což o to, hororově laděného člověka to třeba zpočátku dokáže zaujmout, ale čeho je moc toho je přliš. Navíc ty pasti, pasti, pastičky, které už v jedničce byly celkem šílený, jsou tady už spíš k smíchu, protože jsou místy naprosto ujetý. Ale když opomenu tyto nedostatky, tak ten film je i v celkovým pohledu strašně blbej. Člověk při sledování musí celou dobu jen kroutit hlavou, jestli si tvůrci dělají jen prdel nebo to fakt myslí vážně. A pak příjde sem a musí nad těmi vysokými hodnoceními kroutit hlavou zase... 40%

Druhá světová válka v barvě (2009) (seriál)

Druhá světová válka stručně, jasně a výstižně. Výborné zpracování obohacené obarvenými dobovými záběry. Stejně jako ve francouzské Apokalypse z téhož roku se zde opět nevyskytují žádné dialogy s aktéry války někde ve studiu, čehož si já dost cením, dokument mě pak nenudí a baví mě o to víc. Co k tomu jiného říci? Je to prostě jeden ohromný a neskutečný válečný konflikt, který dokáže vyvolat spoustu nejrůznějších emocí.