Million Dollar Baby (2004)

Pozor spoilery: Typický americký doják se vším všudy. Z obyčejné dívky (Swank) se vyklube díky geniálnímu trenérovi (Eastwood) jedna z nejlepších boxerek světa. Následuje pád, kdy je zákeřně napadena protihráčkou a končí připoutána k nemocniční posteli. Sáhodlouhé a srdcervoucí závěrečné události jsou po americku postupně vygradovány. Snad jen ten happyend jsem tam postrádal... Pro mě osobně je to jen na jedno zhlédnutí, po druhé bych to vidět nechtěl. 65%

Podezřelé chování (1998)

Nic moc. Celkem hloupost. Když u filmu je nejzajímavější herečka (Katie) a vše ostatní jde bokem, je asi něco špatně. Jednou ano, víckrát už nikdy! 35%

88 minut (2007)

Al Pacino má před sebou jen 88 minut života. Thriller, ve kterém si nemůžete být ničím jistí. Rozuzlení není nic extra a samotný film mě spíš nudil než abych se bavil. 45%

Přelet nad kukaččím hnízdem (1975)

Nejdříve jsem to viděl tak do 2/3 a hodnotil jsem 4*. Asi po 2 měsících se mi naskytla možnost zhlédnout film celý. A musím uznat, že je to opravdu hodně velká bomba. Jasných 5*. Především výborný konec, který mi vyrazil dech, a skvělé herecké výkony dělají z tohoto filmu kult 70. let. Forman je extratřída! 90%

Halloween II (1981)

Staré horory musí stát opravdu za to, aby mě zaujaly. Halloweenu dvojce se to příliš nepovedlo. Celé to má podobný ráz jako jednička a nepřináší nic převratného. Závěr je poněkud "out". 55%

Tenkrát v Americe (1984)

Dost dobrý, ale chvílemi taky docela zdlouhavý. Některé scény a pasáže jsou velmi povedené a člověk na ně civí s otevřenými ústy, pak se ale dostaví poměrně dlouhé minuty nudy. Pro mě teda určitě. Sorry. 75%

Billy Madison (1995)

Adam Sandler je jeden z mých nejoblíbenějších komediálních herců. Tento film se sice příliš nepovedl, ale bez Sandlera by to bylo ještě horší. Zábava spíše pro děti o tom jak se dospělý člověk vrací zpět do školních lavic, aby zde ve zrychleném tempu absolvoval 1. třídu až k maturitě. 60%

Anakonda (1997)

Duel "Anakondy" s "Anakondou: Honba za krvavou orchidejí" končí až po prodloužení... Vítězství 2:1 pro Anakondu zajišťuje půvabná J.Lo! 40%

Ils (2006)

Jeden z nejlepších hororů, který jsem kdy viděl. Děsivá atmosféra plná lekaček u mě jednoznačně vítězí nad "maso-krev horory". Děj je vykreslen velmi jednoduše a až v závěru se dozvídáme, kdo že to měl chuť "hrát si". Hlavní francouzští protagonisté nijak nezklamali, spíše naopak. Opravdu výborný horor, který vás nenechá vydechnout! /// Po druhém zhlédnutí ubírám jednu hvězdičku, zas taková bomba to není. 75%