Kdo přežije - Tocantins (2009) (série)

Celkem povedená série, neřadil bych ji ani k těm nejlepším, ani k nejhorším. Stojí někde mezi. Nestalo se tam toho tolik, co by stálo za zapamatování. Nezapomenutelní jsou určitě magoři Coach a Tyson, vcelku povedené zvraty a jeden z nejuspokojivějších vítězů.

Tajemná řeka (2003)

Jedno z nejlepších krimi, co jsem kdy viděl a určitě nejlepší film, co jsem viděl od režiséra Klintystůta (a to včetně z mého pohledu mírně přeceňovaného Gran Torina a hodně přeceňovaného Million Dollar Baby). Tohle se mi ale líbilo hodně, skvělý příběh a napětí, super dialogy a herecké výkony a závěrečnému rozuzlení můžu jen zatleskat. 90%

Černé zrcadlo (2011) (seriál)

PRVNÍ SÉRIE: E01: The National Anthem (85%): Pro mě asi nejlepší díl z první série. Velmi zajímavá myšlenka tak trochu jiného terorismu. E02 Fifteen Million Merits (65%): Rozhodně nejslabší epizoda první sérky. Sice dobrý nápad, zajímavé sci-fi prostředí, ale ta story se mi moc nelíbila. E03 The Entire History of You (80%): Opět velice zajímavý sci-fi nápad s tentokrát i poměrně úderným příběhem. ||| Celkově se určitě jedná o seriál, který stojí za zhlédnutí a to nejen kvůli tomu, že obsahuje pouze tři díly. Rozhodně jde o zajímavý pohled na lidskou společnost, co jí můžou přinést, a čím můžou hrozit, současné i budoucí moderní technologie a podobné vymoženosti. DRUHÁ SÉRIE: E01 Be Right Back (75%): Smutný příběh o tom, co nás možná čeká s budoucími technologiemi. Určitě to stojí za zamyšlení, ale nijak zvlášť mě to nedostalo. E02 White Bear (90%): Dosavadní vrchol tohoto seriálu. Tajemný příběh s hodně zajímavou myšlenkou, chytlavým průběhem a šokujícím, depresivním závěrem. Bravo! E03 The Waldo Moment (70%): Nejslabší z druhé série. Zdá se to být jako chytlavý nápad přisprostlé figurky, která dokáže strhnout dav, bohužel potenciál je podle mě značně promrhaný a ke konci to působí tak nějak divně. E04 White Christmas (80%): Speciální díl pro druhou sérii rozhodně nebyl špatný, má mrazivou myšlenku a dobrou atmosféru, nicméně jsem čekal vzhledem k ohlasům na tutu epizodu mnohem větší odvaz. ||| Druhá série si víceméně drží dobrý standard té první, všechny díly obsahují zajímavou myšlenku, a tak si tento seriál stále udržuje moji pozornost a těším se na další epizody... ||| TŘETÍ SÉRIE: Naprosto úžasná. Překonala veškerá očekávání. Jestli předchozí díly obsahovaly zajímavé myšlenky, tak to, co autoři předvádí v této sérii, je naprostá bomba! Unikátní sci-fi příběhy. E01 Nosedive (85%), E02 Playtest (90%), E03 Shut Up and Dance (95%), E04 San Junipero (95%), E05 Men Against Fire (75%), E06 Hated in the Nation (80%)

Apokalypsa: 2. světová válka (2009) (seriál)

Skvělý dokument. Sice to je fakt hodně "letem světem", autoři se u žádné klíčové události příliš dlouho nazastaví, ale i tak dokument nabízí nepopsatelně silný zážitek. Navíc barva tomu opravdu dodává úplně jiný rozměr, člověku to příjde mnohem více skutečné.

Nespoutaný Django (2012)

Tak přeceňovaný film až to pěkný není... 90%? Ha hou hou. A vrcholem toho jsou komenty ve stylu "Nejlepší western všech dob." Nejlepším Tarantinovým filmem jsou pro mě Hanebný pancharti. To byla vskutku stylová, zábavná a chytlavá podívaná. Nespoutaný DJ Ango jí nesahá ani po kotníky. Dokážu ocenit herecké výkony Waltze (the best!) a DiCapria, dobrou hudbu a první necelou hodinku filmu, která vytvořila dobré vyhlídky do dalších 2/3 filmu. Ty se ale dle mého názoru moc nepovedly. Děj je chaboučký, člověk se s postavami (především s postavou Djanga) nedokáže sžít, takžu mu je závěrečné dění tak nějak šumák. Navíc ten tarantinovský styl, který si dokázal tak skvěle pohrát s druhoválečným obdobím, se do westernového prostředí příliš nehodí. Prostě a jednoduše to na mě moc nezapůsobilo a hodnotil bych to průměrně, stejně jako např. Sin City nebo Kill Billa. 65%

Somrák s brokárnou (2011)

Chápu obě strany, ty kterým se to líbí i ty kteří to výslovně odsuzují. Je to dost rozporuplný film. Můj názor na tuhle "šílenost" je asi někde mezi. Určitě z toho nejsem nějak vyplesknutý, ale ani to úplně neodsuzuju, protože některý momenty se povedly. V celkovým pohledu je to docela sračka, ale najdou se tam místa, která stojí za to a dokážou velmi zaujmout. 55%

Nařčení (2012)

Bohatě postačí jen stručný kometář, víc si ani tahle nudná, monotónně vleká blbost, u které se člověk nejen nudí, ale celou dobu musí kroutit hlavou nad logikou a demencí postav, nezaslouží. A co na tom, že to je podle skutečný události, jako film to bylo prostě k uzoufání. 20%

Atlas mraků (2012)

Tak tato filozofická fantasmagorie, ve které stovky lidí vidí ohromné poselství, mě prostě a jednoduše nedostala. Moc mi nejde na rozum, proč je z toho tolik lidí tak vyplesknutých. Je mi jasný, o co tvůrcům šlo, ale na mě to nezapůsobilo ani za mák. A proč? Protože jsou ty příběhy chaoticky naskádány na sebe, je to divně sestříhaný, člověk se tak nemůže pořádně ponořit do jednotlivých příběhů a vychutnat si je. Některé linie se mi líbily, ale ocenil bych je spíš v samostatných filmech, než v tomto slepenci. A navíc ta šílená stopáž, uf, to byl výkon to dokoukat. Opravdu jen místy mě ten film dokázal zaujmout, některé scénky pobavili, v celkovém pohledu ale nejsem vůbec spokojený. Ne že bych ten film jen čistě odsuzoval, určitě má něco do sebe, ale témata jako reinkarnace, osudovost apod. by šly zpravovat určitě mnohem zajímavěji a úderněji. A nejvíc mě dostává, jak o tom někteří zde mluví jako o filmu, který se stane pilířem budoucí kinematografie. :-X Ale abych jen nehanil, tak musím vyzvednout herecký výkon Huga Weavinga a především jeho roli démonického našeptávače, to bylo vážně něco! Jednotlivé příběhy by si asi zasloužily vyšší hodnocení, celkově ale film hodnotím, tak jak hodnotím, protože v takových výškách by se podle mě neměl pohybovat. Ale třeba se k tomu ještě někdy dostanu a svoje hodnocení přehodnotím... 50%

96 hodin: Odplata (2012)

Dobré pokračování a né že né. Nechápu, co od toho někteří očekávali, že maj teď takový pindy... Neeson v Paříži - to byla prostě bomba, Neeson v Istanbulu mu ovšem velmi zdatně sekunduje. Podle mě je toto pokračování opět výborným thrillerem s místy trochu přepálenou akcí (ale ta byla v jedničce taky), se solidním dějem, dobrým napětím a již tradičně bezkonkurenčním Liamem Neesonem. Plusem je určitě krátká stopáž, člověk nemá šanci se ani vteřinu nudit (jak já mám rád filmy do hoďky a půl). A navíc nostalgie zapracovala taky naplno. Já jsem tedy s pokračováním nadmíru spokojený. 80%

Dům na konci ulice (2012)

Není to tak špatný, jak tu někteří píšou. Problém je v tom, že lidi, co to tu zpravidla hodnotí, viděli už desítky hororů, takže je tenhle kousek může něčím překvapit už jen dost těžko. V podstatě to je ale celkem dobrý horor, s dobrou atmosférou, s několika fajn lekačkami a především s docela povedenou pointou a zvratem. Pro obyčejného nehororového diváka zvenčí může být pak zdejší hodnocení dost zavádějící a film ho může naopak překvapit, vyděsit, může se mu prostě líbit a bavit ho. Já si to celkem užil, taková "neurazí/nenadchne" hororová jednohubka se sexy Jennifer Lawrence. Horších hororů jsou tuny! 55%