Truth or Dare (2012)

Nebylo to vůbec špatný, až mě to překvapilo, jakej solidní krvák se z toho vyvrbil. V určitých chvílích to možná může působit trochu přepáleně a nereálně, ale film má určitě momenty, který dokážou jak znechutit, tak překvapit. Chování postav bylo někdy na hraně, ale ještě to bylo v rámci nějaký únosnoti. Fajnovej psycho-thriller ze zajímavýho prostředí se značnou dávkou peprných momentů. Bavil jsem se. 65%

Mariňák (2005)

Ne že by mi úplně vadilo, že je to válečný film bez válčení, jako určitá ukázka, jak také mohla probíhat pro tisíce vojáků Válka v Zálivu, to funguje docela dobře, ale film mě prostě místy docela nudil. Začátek a konec je asi to nejpovedenější, čím se může film pyšnit. Jinak je to mírně zdlouhavý, málo úderný film, který mě prostě a jednoduše nedokázal příliš zaujmout, i přesto, že některé momenty jsou povedené. 65%

Sunshine (2007)

Zajímavý námět - to bez diskuze, možná jsem trochu postrádal nějaké bližší info o celé té výpravě a taky trochu větší přiblížení postav. Nicméně to po většinu času je celkem solidní scifárna, kterou jsem si ovšem nijak extra neužíval právě kvůli výše zmíněným nedostatkům. Každopádně závěrečná cca půlhodinka se mi vůbec nelíbila, ten nečekaný zvrat, který to měl jakoby nakopnout, tak na mě působil divně, navíc to bylo tak chaoticky natočený - prostě mě to ani trochu nedostalo. Trochu mi to připomínalo Horizont události, ale tam byla ta atmosféra hustá jako prase, tady to byl jen slabej odvárek. Ačkoli mám Boylea rád, tak tohle se mu nijak zvlášť nepovedlo. 60%

Vylomeniny (2013) (pořad)

Povedený pořad, který rozhodně dokáže pobavit. Viděl jsem ale zatím jen 3 díly, uvidíme jestli tvůrcům nedojde dech a nebude to pořád o tom samém, o stejných úkolech. Jinak palec nahoru, málokterý současný pořad mě dokázal takhle zaujmout.

Pátek třináctého 3 (1982)

Pořád ta stejná písnička, těžko uvěřit, že někoho může bavit úplně to samé napotřetí. A to je ještě několik dalších pokračování... Jestli jsem měl po chabé dvojce ještě chuť na trojku, tak teď už se mi chce s touto chaboučkou vyvražďovací sérií nadobro skoncovat. Film je blbý, nudný, některé scény hrozně trapné a nemyslím po technické stránce, ta je na tu dobu zmáknutá vcelku dobře, ale v chování postav. V té době to lidi možná žrali, teď už to působí spíš divně než hororově. Já osobně si dám radši nějakou novodobější vyvražďovačku. 40%

Mezi vlky (2011)

Tak tyhle filmy můžu, na katastrofické dobrodrůžo se nálada jednou za čas najde. Film je v podstatě celkem zajímavý, dobře odehraný a docela napínavý, podkopávají ho ovšem z mého pohledu 3 zásadní věci. Zaprvé byly určité scény hrozně přepálené (akce útes-strom), zadruhé mně tam vadily Neesonovi (zdlouhavé) flashbacky a rozmluvy a zatřetí asi to nejzásadnější - co to bylo proboha za vlky??? To byli jako nějací bráchové tohoto týpka? Škoda no, tyhle věci mi z toho filmu udělaly jen průměrnou podívanou. 60%

Ostrov (2005)

Parádní nápad a výtečná první polovina filmu tomu daly hodně. Druhá polovina už je o něco slabší, i když se stále najdou skvělé momenty, ale na můj vkus je až moc akční a konec taky nebyl žádná sláva. Ale i přesto musím tasit nejvyšší hodnocení, protože to je v celkovém pohledu originální a nadupaná pecka, která dokáže nejen napnout, ale taky místy velmi dobře pobavit. A McGregora mám s každým jeho filmem radši a radši. 85%

Útočiště hrůzy (2008)

Solidní ptákovina, na kterou je potřeba velmi pevných nervů, aby ji člověk dotáhl do konce. I když to možná zpočátku vypadá, že by to mohlo být pohodové béčko, tak se z toho z nenadání stane alespoň z mýho pohledu naprostá pakárna. Na tohle já nejsem. Ulítlá magořina s bandou mrtvých a nemrtvých a s asi tak dvěma úsměvnými momenty - tak nějak bych to charakterizoval. Proti gustu žádný dišputát, když se to někomu líbí, jak je libo, osobně tolik kladných komentů nechápu, ale co nechápu ještě víc, jak někdo může něco takovýho vůbec natočit. 30%

Jednoduchý plán (1998)

Ačkoli to zpočátku vypadá na celkem slušnou zápletku, tak to postupem času začne nudit a i když to má i v závěru dramatický chvilky, tak mě to prostě v celkovým pohledu nedokázalo příliš zaujmout. Je to moc dlouhý a trochu překombinovaně komplikovaný, což z toho dělá místy špatně uvěřitelnou věc. Prostě průměrný krimi drama. 60%

Noční autobus (2008)

Zdlouhavé se značným množstvím blbých keců a ještě větším množstvím stupidních situací. Téměř celá část v buse je jedna velká tragédie s dokola se opakujícími momenty a jedním předvídatelným zvratem. Ke konci to nabere na zajímavosti a samotný konec musím jedině pochválit. 45%