Invaze slimáků (2012)

Hodně povedená válka slimáků proti babče zahrádkářce. Některý akční / válečný filmy by se měly od tohoto výtvoru učit, jak vytvořit tu správně nadupanou akci.

Save Our Sharks (2009)

"Žraloci se nedokáží rozmnožovat v takové míře, aby udrželi krok s poptávkou po jejich ploutvích." Je to vážně hnus a mělo by s s tím něco dělat. Jenže v těch asijských zapadákovech se těžko něco změní.

Where the Hell is Matt? (2012) (hudební videoklip)

Tohle je prostě a jednoduše boží. Těžko se najde něco víc optimističtějšího, co dokáže vyvolat takový emoce a úsměv na tváři. A Praha je nejlepší! :-)

Otravný chlap (2006)

Dobrý nápad, má to něco do sebe, ale to zpracování mě prostě nebavilo. Na to fakt musíte být dostatečný cvok, aby se vám tohle poeticky-filozofické dílo líbilo (nic ve zlým). Druhý zhlédnutí by za to možná stálo, jenže nemám vůbec chuť se na tento depresivní a poměrně utahaný film znovu dívat. 50%

Zevláci vs. Zombíci (2012)

Nic nového pod sluncem, bohužel. Neurazí, nenadchne. Pár scének pobavilo velmi dobře, ale jinak to je stále ta samá písnička. Na světě je už oficiálně nový subžánr - "britská zombie komedie" (u mě stále vede Doghouse). Pokud je to pro někoho první film v tomto subžánru, tak se mu asi bude líbit víc, pro otřelé fandy to asi nebude nic moc nebo právě naopak si to užijí a to v případě jsou-li zombie jejich život. Jinak taky chválím úvodní titulky. 55%

Prometheus (2012)

Hlavním plusem je bezpochyby výborná sci-fi atmosféra, fandové žánru si určitě přijdou na svý a to hned z několika různých úhlů pohledu. /pozor spoiler/ Mně osobně se strašně líbí tyhle myšlenky vzdálených obyvatelných planet, nových světů, střetnutí se s dalšími "lidmi" ve vesmíru apod... Ridley podle mě dal základ novému, velmi zajímavému a dosud neprobádanému světu a především z toho důvodu se těším na pokračování. Menší problém mám jen s ideou, že tahle mimozemská civilizace je vlastně tvůrcem života na Zemi, to mi příjde trochu ujetý, uvidíme jak se s tím Ridley popere ve dvojce. /konec spoileru/ K mínusům řadím trochu zmatený a neucelený scénář, občas to na sebe tak divně navazovalo. Ten úplný konec bych taky vypustil, tím si Ridley dost zavařil, na to se bude ještě dlouho kafrat. Dalším mínusem je pro mě Noomi Rapace. Fuj! Vůbec mi tam neseděla, je mi nesympatická a hrála to místy dost blbě. Celkově jsem si Promethea užil, když si člověk sežene kvalitní verzi s dobrým obrazem a zvukem, protože obě tyto věci stojí za to, a udělá si při sledování dobrou atmosféru, tedy nekouká na to během svátečního rodinného oběda, tak si film určitě užije. Samozřejmě koho sci-fi moc nebere, tomu to sednout nemusí + kdo od toho očekává novýho Vetřelce, tedy skvost z roku 1979, který jen tak mimochodem v rámci sci-fi hororů zřejmě nebude nikdy překonán, ať se jde radši bodnout a vůbec na to nekouká. 80%

Películas para no dormir: Regreso a Moira (2006) (TV film)

Dost těžko se mi to hodnotí, sledování jsem si i přesto, že některý scény působily zdlouhavě, docela užil a byl jsem zvědav, co se z toho mysteriózně duchařskýho příběhu vyvrbí... Ale závěr mě zklamal. Sám o sobě se mi nelíbil a i celá ta lovestory pro mě ztratila s finálním rozuzlením na zajímavosti. S tím vysvětlením, který nám autoři předhodili, mi to všechno prostě příjde divný. Což o to, některý dílčí sekvence se povedly a jsou i dost napínavý, celkově mě to ale příliš nezaujalo. Musím tedy hodnotit mírně podprůměrně, protože tříhvězdičkový filmy mám chuť si třeba někdy pustit znova, o tomto výtvoru se to říct nedá. Dosavadní žebříček série Películas: 1. La Habitación del nino 75%, 2. Para entrar a vivir 65%, 3. Adivina quién soy 55%, 4. Regreso a Moira 45%, 5. Cuento de navidad 40%

Vše pro dobro světa a Nošovic (2010)

Chvílemi je to celkem nuda (zbytečně zdlouhavé záběry) a je v tom docela zmatek. Kdo o tomto problému dopředu nic neví, bude asi dost tápat. Nicméně některý momenty dokázaly velmi slušně pobavit. Co se ale výpovědní hodnoty týče, tak si myslím, že nic moc. Kdyby nám to nepustili ve škole v rámci výuky, tak bych to zřejmě nikdy neviděl a asi bych o moc nepřišel.

247°F (2011)

Průměrné thrillerové představení, které těží především z netradičního (uzavřeného a malého) prostoru. Tento koncept, ať už se odehrává v jediné místnosti (Exam), v atomovým krytu (The Divide), výtahu (The Devil), na lanovce (Frozen) nebo třeba v rakvi (Buried), mě ve spojení s žánrem thriller a horor dokáže prakticky vždy zaujmout. To samé se dá říct o tomto filmu, který se v českém provedení bude zřejmě jmenovat 120°C. Klasický (primitivní) úvod je vystřídán hlavní zápletkou, která mě v jistým momentech velmi mile překvapila, následuje celkem slušný napětí, pár slabších momentů zvenčí a trocha toho divnýho chování, kterého je podle mě ještě docela únosná míra (některý podobný kousky jsou na tom o dost hůř a ono taky dost těžko soudit, jak by se člověk v takový situaci zachoval, když se do ní vlastně nikdy nedostal), a vše vyústí v konec, který teda nestojí za moc, ale těsně před koncem se tam zase najde úsek, který dokáže potěšit... Celkově vzato bych to v rámci žánru hodnotil pozitivně, existuje takový množství dementních hororů (thrillerů), že tenhle kousek si v těch lepších, minimálně průměrných vodách zaslouží být. 60%

Ve jménu vlasti (2011) (seriál)

První série (90%): Homeland mě od začátku dostal. A opět k tomu zřejmě přispěl fakt, že jsem mohl zhlédnout všechny epizody, kdy se mi zamanulo. Ať už se jedná o chytlavý a napínavý příběh nebo o skvělé herecké výkony, kterým dominuje především duo Damian Lewis (Brody) a Claire Danes (Carrie), tento seriál mě prostě dokázal zaujmout a všech dvanáct dílů jsem slupnul jak malinu. Každá epizoda stojí za to, objeví se nové otázky, ale hlavně i odpovědi. Má to skvělé tempo, nestihl jsem zmerčit snad žádný sekvence, který by tam byly vyloženě k ničemu (s tím jsem měl problém např. u Flashforwardu, který u mě nedopadl vůbec dobře). Jediný, co mě trochu naštvalo, bylo zakončení série, které mělo být podle mě údernější - a to doslova (kdo viděl, ví o čem mluvím)! Prostor pro druhou sérii by tu teda byl, uvidíme, jak se s tím tvůrci popasují. Osobně doufám, že si seriál minimálně udrží nastavené tempo. Druhá série (95%): Naprosto fantastická. Ještě lepší jak ta první. Jedním slovem: dechberoucí. Už se nemůžu dočkat té třetí... Třetí série (80%): Bohužel mě to už tak nebralo jako předchozí série, první díly nebyly nic moc, pak se to trochu rozjelo, závěrečné epizody z Íránu byly fajn, ale úplný závěr mě opět příliš nepotěšil. Divně utnuté mi to přišlo. Rozhodně si ale další sérii nenechám utýct, jsem zvědavý kam se děj vrtne dál... Čtvrtá série (80%): Seriál si stále udržel solidní tempo, ale už to není úplně ten top, jako v prvních dvou sériích. Po této následovala z mé strany dlouhá pauza, uvidíme kdy se pustím do dalších sérií...