Expendables: Postradatelní 2 (2012)

Pro mě lepší než jednička, měl jsem z toho lepší pocit. Žádný megadobrý film to ale rozhodně není. Je to spíš taková estráda těch opravdu nejlepších akčních hrdinů minulosti. Na nějaký ten děj se celkem kašle, není vůbec důležitý (i když tentokrát docela ušel). Srdce kterého filmového fandy by nezaplesalo při pohledu na společné scény Sylvestera, Arnolda a Bruce Willise... Tentokrát tomu navíc ještě zvedá laťku Ten co umí dělit nulou, takže o zábavu je postaráno. Komu by vadilo, že se tihle střetávájí vlastně naprosto stupidně, když vždycky vytáhnou nějakou uzemňující (legendární) hlášku. Spíš než akčňák (akce mi přišla lepší jak v jedničce) je to místy skvělá komedie. Já jsem si film i díky nepříliš dlouhé stopáži rozhodně užil. 80%

Žraločí invaze (2012)

Ano, je to značně natvrdlý film s množstvím idiotských scén a dialogů, efekty taky nestojí za moc (hlavně zpočátku, pak už to docela šlo), ale co bychom nechtěli? V rámci zvířecích (žraločích) hororů to je rozhodně nadprůměrný kousek (o dva roky starší The Reef je sice lepší, ale sračkoidních filmů se žralokem je nespočet). Bait určitě dokáže nenáročnýho diváka a fandu žánru zaujmout. Některý sharkscény se povedly, napětí je taky na celkem slušný úrovni, ale hlavně je to vcelku netradiční podívaná v netradičních prostorech za netradičních událostí... Což o to, v negativech bychom se mohli pitvat dlouho, ale proč to brát tak vážně a film si prostě jen neužít s tím, co ho dělá zajímavým? 60%

Krvavý potok (2009)

Začátek docela navnadil a když bratři vzali z neobjasněného důvodu farmu na kopečku útokem, vypadalo to na solidní thriller. Určitě to bylo rozjetý víc než dobře... Rázem se z toho ale stala taková blbost, která se stávala scénu od scény ještě větší a větší pitomostí, že jsem měl dost velký problém s tím, abych to vůbec dokoukal. To se mi zatím stalo fakt jen párkrát, abych k tak dobře rozehranýmu filmu začal o pár desítek minut později cítit takovou nechuť. I když to má chvílemi celkem slušnou atmosféru, tak ten nápad a příběh je tak idiotský, že tenhle film nemůžu ani náhodou ohodnotit víc než jednou hvězdou. 30%

Kanadská soda (2011) (pořad)

Některý scénky jsou slabší, ale některý stojí vážně za to a přináší smích všeho druhu.

Učitelka (2007)

Nápad je to skvělý, za ten palec nahoru. Zpracování už trochu pokulhává, ale přesto se najde několik výtečných (napínavých) scén. Celkově mě to ale zas tak nenadchlo a konec se mi moc nelíbil, představoval jsem si ho lepší. Film má své kouzlo a těží především z určitých velmi povedených scén, zajímavého sci-fi námětu a z výborného hereckého výkonu Papriky. :D 60%

Až vyjde měsíc (2012)

Z toho hodnocení tady fakt nemůžu... Netradiční styl režie ještě automaticky neznamená dobrý film. Já jsem se teda nebavil, možná kdyby mně bylo tak 10 let... Jediný co se mi líbilo byla hudba. Jinak to je hrozná ptákovina, prdlá a ujetá infantilní srajdička. Tohle mě nedokázalo ani pobavit, ani zaujmout a člověk ani nedokáže těm šíleným postavám fandit. Nevím, co tímto chtěl autor říci, každopádně za sebe říkám, že něco takovýho už nikdy více! 40%

Můj soused zabiják (2000)

Tohle se mi teda moc nelíbilo. Rádoby zamotaná (krimi) komedie se značnou dávkou trapných momentů, děj je i na komedii dost přitažený za vlasy a k tomu navíc "komik" Perry, kterýho nemusím. Hvězda za několik vtipnějších chvilek a hvězda za Bruce Willise, jinak je tento film pro mě dost bídný. 45%

Zátoka ticha (2004)

Od tohoto kousku jsem čekal něco víc, něco jinýho. Film má určitě dobrou dramatickou atmosféru, ale já bych si teda druhou polovinu, po zásadním zvratu, představoval jinak. Tohle mě teda příliš nezaujalo, ne snad proto, že by tomu chyběly silný chvilky (o ty není nouze), ale spíš pro ten koncept, který bych přivítal spíš v jiným duchu. 60%

Stalo se (2008)

Nápad je docela v pohodě, určitý momenty se taky povedly, ale celkově vzato to není nic moc, a to hlavně kvůli slabší druhý polovině a hlavně konci, který se mně osobně moc nelíbil. Neříkám, že to je špatný sci-fi film, fandy tohoto žánru určitě alespoň trochu zaujme, ale nejedná se o film, který by dokázal nějak víc překvapit. 65%

Bitevní loď (2012)

Dost těžko hodnotit, je to na pomezí 3 a 4 hvězd, hned po zhlédnutí bych dal asi 4, ale s odstupem času to vidím spíš na 3. Kdo má rád nekonečnou akci, boje, digitální efekty a stačí mu pouze toto, bude spokojený. Mně se tohle téma hodně líbí, ale kromě těch bojů bych očekával i nějaký inteligentnější děj (takový Den nezávislosti je prostě o dost poutavější). Tady se to mele hlava nehlava, ale na nějaký dialogy, větší zaměření na mimozemskou rasu nebo propracovanější příběh se prostě kašle a to dost z vysoka. Nevím, jestli tohle současnému americkému publiku stačí, ono když se do toho přidá ještě ten jejich šílenej patriotismus, tak z toho musej uchcávat o to víc, ale pro mimoamerického fandu to je místy spíš k smíchu. A to ani nemluvím o tý přiblblý omáčce okolo hlavního děje... Když to teda shrnu, tak film stojí za to po stránce efektní (bojový scény baví, protože jsou na vysoký úrovni) a malý plus si zaslouží nápad (škoda že nebyl víc rozvinut). Naopak k negativům se z mýho pohledu řadí marnost po stránce scénáristické, přemrštěný (fakt až idiotský) patriotismus a hrdinství a slaboučké herecké výkony. Prostě další americké hrdinské akční sci-fi bez šance stát se něčím víc. 65%