Oldboy (2013)

Musím přiznat, že jsem k remaku přistupovala skepticky, protože originál je prostě úžasný, ale Spike Lee jako režisér a Josh Brolin jako ústřední hrdina mě přece jen nalákali a přiznávám, že mě nezklamali. Určitě je moje výhoda, že jsem pointu dávno zapomněla, takže mě to po celou dobu bavilo a byla jsem ráda, že chobotnička tady chyběla a že to nebyl jen otrocký přepis.

Dead Snow: Rudý vs. Mrtvý (2014)

Zábavné pokračování praštěného filmu s nacistickými zombíky s pár velmi originálními nápady (ruka, hadice na benzin, masáž srdce) a skvělou závěrečnou Titanicovou scénou.

Takoví jsme (2013)

Skvělá ponurá atmosféra, drsné i nechutné scény, svíralo se mi srdce nad těmi dětmi a zároveň jsem trnula hrůzou nad tím, co musí dělat.

Šuani (1988)

Podivná směsice historického filmu s romantickou komedií, občas tam padne nějaká ta hlava nebo někdo umře, do toho si pan hrabě dělá svoje technické vynálezy a vlastně se chová, jakoby žádná revoluce ani nebyla.Nepřesvědčilo mě to ani jako historické podobenství doby, ani milostný trojúhelník.

Valdez přichází (1971)

Slušný western o paličatém šerifovi a jeho pojetí spravedlnosti s moc hezkými padouchy a tím nejneuvěřitelnějším koncem.

Leningrad (2009)

Vcelku nudně natočený snímek, připomínající spíš romantický film, než válečný a to je při tak silném tématu, jako je blokáda Leningradu, velká škoda. A dost mě fascinují filmy, kde si někdo ani nepohraje s castingem - protože na to, aby někdo zahrál Hitlera, přece stačí nalepit mu knírek a učesat patku.

Letadla (2013)

Co na to říct - Auta už natočena byla, tohle je poněkud zbytečná kopírka.

Zakázané hry (1952)

Musím se přiznat, že mi většinu času lezly ty děti svým jednáním pěkně na nervy. Ale natočené je to hezky.

Marie Krøyer (2012)

Nudně natočené kostýmní drama ze života dvou dánských umělců. Ještěže měli tu mentální chorobu, jinak by se na to nedalo dívat.

Kvartet (2012)

Skvělí herci ve filmu plném hudby - stále tam někdo zpívá nebo na něco hraje a všichni tím žijí. Nějak mě to pohladilo po duši a ke konci dokonce i dojalo.Závěrečné titulky beru jako poctu všem těm skutečným muzikantům, kteří si ve filmu zahráli.