Machři 2 (2013)

Já vím, že je to blbina, plná trapných vtípků, ale já se fakt bavila. U losa jsem se dokonce zasmála nahlas a to sama obvykle nedělám. A ta párty byla fakt super.

Kněžna de Cléves (1961)

Kněžna ve své snaze být cudnou a poctivou manželkou ničila životy lidí kolem sebe. Měla jít rovnou do kláštera a udělala by líp. Podivný příběh s nesmírně patetickým závěrem.

Mildred Pierceová (2011) (seriál)

Já prostě tu hloupou Mildred Piercovou nesnáším. Na jedné straně silná žena se schopností prosadit se a podnikat, na druhé nemožná, citově závislá a hloupá ženská, visící kdovíproč na lidech, kteří dokážou jen využít, zranit a odkopnout. Curtizův film z roku 1945 se mi ovšem líbil víc, byl syrovější a měl rozhodně lepší závěr.

Žraločí invaze (2012)

Tak tady najdete přepadení, vraždu, tsunami, zabijáckého žraloka, špatné triky (tsunami), slušné triky (žralok) a mnoho ukousnutých částí těla. Co dodat, jako oddechovka ujde.

Hunger Games: Vražedná pomsta (2013)

Lepší než první film a moc dobře zpracovaná kniha - tentokrát mě zásahy do děje a zkrácení některých kapitol vyloženě potěšily, bylo to akčnější a logičtější a lépe to odsýpalo. Navíc je to herecky dobře obsazené (až na Finnicka, představovala bych si ho hezčího), takže spokojenost.

Berlínská mise (2013)

Asi tak hodinu jsem nevěděla, co se tam děje a kdo je kdo, ale pak to začalo zapadat a k napínavému ději se přidala hodně dobrá akce. A ještě mě moc potěšilo mě plné kino.

Věk dinosaurů (2013)

Triky byly strašlivé, ale můžu říct, že od chvíle, co se objevili dinosauři, jsem se smála prakticky v jednom kuse.

R.I.P.D. - URNA: Útvar Rozhodně Neživých Agentů (2013)

Já mám ráda tento typ filmů (záhrobní říše, jiný svět za tím naším), ale tohle mě těžce nebavilo. Jeff Bridges pořád mluvil a mluvil a lezl mi na nervy stejně jako Nickovi, ostatní herci také nebyli žádný zázrak, masky byly slabé, vtipné scény žádné, akce jako vždy všechno na poslední chvíli, no prostě to u mě zachránil opravdu jen ten žánr.

Pařba na třetí (2013)

Mám moc ráda Hangover a proto mě zklamala zcela okopírovaná dvojka a stejně tak mě mile překvapila trojka, která už sice téměř není komedie (světlou výjimkou je žirafí scéna), ale je laděna do akčního tónu a právě proto mě bavila. Navíc je to celkem hezký příběh o přátelství. Jen ta potitulková scéna je mimořádně trapná.

Apokalypsa v Hollywoodu (2013)

To byla hrozná kravina, ale tak jsem se u toho bavila, že nemohu hodnotit jinak. A ještě ty úžasné příšery, ta krásná apokalypsa, dokonce jsem se jednou hrozně lekla - bylo vidět, že pánové se museli hodně bavit, když to natáčeli.