Báječná léta pod psa (1997)

Tenhle film skutečně miluju.. Pro mě spolu s Pelíšky nejlepší filmové dílko shrnující život v době minulé.. A to jak chvílemi úsměvnými, tak těmi temnějšími.

Fullmetal Alchemist: Bratrství (2009) (seriál)

Celou dobu výborně vystavěný seriál který v mých očích srazilo o jednu hvězdičku neskutečně vleklé natahování v posledních cca 8mi dílech.

Naděje (1963)

čirá náhoda při nedělním odpoledne a absolutní okouzlení celkovou atmosférou filmu a herectvím pana Hrušinského. Skvělé!

Faunův labyrint (2006)

Vzhledem k hypeu kolem filmu jsem čekal hodně, ale stejně jsem byl příjemně překvapen. Věřím, že klasická americká produkce by film natočila jinak a nebylo by to ono. Byť jsem viděl na 2x, tak mě děj pokaždé chytil a výborně jsem se bavil..

Misfits: Zmetci (2009) (seriál)

po 2. serii: tenhle britský seriál mi naprosto sedl. Fungující posuny časem, žádný guláš v ději. Skvěle hláčkující Nathan, naprostá spokojenost... EDIT 2 týdny po ukončené 2. serii. Je mi smutno. Hledání po internetu seriálu který by uspokojil mou touhu po obdobném seriálu vychází zatím na prázdno. Chybí mi Nathan :-D

Bathory (2008) odpad!

ja fakt zkousnu hodne, ale koleckove brusle, fotografovani a vlastne cela ucast Polivky/Madla jako klaunu, pardon mnichu v radoby havu "Ve jmenu růže" je strasna..

Imaginárium Dr. Parnasse (2009)

až na Toma Waitse všechno špatně.. H. Ledger chvílemi až příliš kopírka jokera z batmana - mám na mysli takový ten "mlaskavý" styl mluvy, zvláště v jednom rozhovoru s C. Plummerem je to úplně do očí bijící. J. Depp nemastný neslaný, j. law jakbysmet. Jediným světlým okamžikem je taneční scéna policajtů s jejich veselou písničkou a waitsovy chvíle, jinak bída..

Expendables: Postradatelní (2010)

Hodinu a půl jsem se za neúčasti svého mozku královsky bavil. Nic méně, nic více. Podobné pocity jsem měl z nedávného ATEAMu kde byl větší mírou zastoupen humor, zde spíše akce. Konečná bitevní scéna je totální pocta akčňákům mého dětství. Reinkarnace všech Komad/Predátorů atd atd..

Mučedníci (2008)

do 60té minuty jsem si myslel bůhví jak nejsem vychcanej že jde o klasickou mordovačku na základě historické křivdy.. Ale zlom v ději mi sedl, na to co probíhalo posledních 30 minut jsem přistoupil a skvěle se bavil. Fajn záležitost..

Pan Nikdo (2009)

vizuálně a pocitově fakt jízda se spoustou úsměvných, ale i drastických momentů.. V určitých fázích určitá překombinovanost a bezpochyby snaha a "absolutní komplexnost" vyznívá až chaoticky, ale ve výsledku velmi zajímavá věc kterou si plánuji dát ještě jednou..