Howlův kráčející hrad (2004)

Tak jednoznačne je to to co som čakal. Silne domyslený príbeh s prvkami fantasy a drama. trochu ma mrzel fakt, že miestami bol dej trochu detinský, ale tak pri rozprávke sa to dá odpustiť. Tento animák má podstatu v hl. hrdinovy, ktorý je v podstate zlý, no aj tak si vás získa a vaše sympatie smerujú iba k nemu. To je velká vec. Ale zároveň sú tam aj vedľajšie postavy, ktorým sa však nevenuje veľká pozornosť a zaostávajú. No čo už. Tento film je jasným svedectvom, že rozprávky nevymreli, ale ani sa nezdokonalili. 77%

Rok jedna (2009)

tak toto bolo pre m%na velkí sklamanie. Najviac som sa totiž na filme pobavil asi pri pri omyloch, ktoré su počas tituliek. Ináč je film nudný a stupidný. 20%

District 9 (2009)

Tak teda máme to tu! Rozprávalo sa veru všeličo a všetko možné sa predpovedalo, ale teda nič z toho sa nestalo. Bohužiaľ. dokumentárna vložka filmu je neuveriteľne silnou "drobnosťou". Verím, že sa to začne využívať aj v budúcnu, ale zároveň dúfam, že v dokonalejšej podobe. Totiž keď už pchám do niečoho dokument tak poriadne. A najmä po celú dobu trvania filmu. Nie do polovice a potom to premením na akčnú maniačinu typu Die hard. Samozrejme aj to bola paráda, ale vo mne to akurát popudilo dojem, že tvorcovia nevedeli čo chcú. Ale aby ste si zase nemysleli dačo špatné. Obidve časti filmu sú parádne. sami o sebe sú majstrovským kúskom. Po tech. stránke nieje čo vytknúť. emzáci sú krásny. rovnako výbuchy, a najmä samotná loď. Scenár je v prvej polke filmu znateľne lepší, čomu pomáha najmú už spomínaný "dokumentárny" štýl. Herecké výkony sú zase v druhej polke lepšie. Ale to všetko sa mi nijako nevedelo dostať do mozgu tak aby som spomínal na film roky a ospevoval ho. Jediné čo sa mi páčilo bola otázka diskriminácie..to Neil Blomkamp vystihol a priam geniálne. Potom ešte príbeh bol velmi dobre vsadený do všetkého diania resp. všetko dianie je neuveriteľne späté s dejom. A to od samotného začiatku, bez toho aby to divák čo i len tušil. záver je vcelku dobrý. Tak ako celý film. Ale určite sa nejedná o dačo neuveriteľnej kvality. Ale výnimočné to je. prinajmenšom tech. strihu, a využitím fiktívnej reality. To je lákadlo pre každého. Tak teda ... ide sa do kín!!!! 83%

P.S. Miluji Tě (2007)

Tak tento film sa hodnotí velmi ťažko. Jedná sa totiž o čisto "ženský" film. Teda prioritne mierený na ženské publikum. Neviem ako by som film mal hodnotiť. No skúsim takto: Film má obrovskú myšlienkovú podstatu. Dej je tak silno poznačený stratou blízkeho, že aj mňa to chytilo za srdce. Smutná stránka filmu, jeho melanchólia a pasivita voči všeobecnému šťastiu (kde sa všetko zmení k záveru - klasika), je pre ženy silnou stránkou tohoto filmu. Určite skoro každá žena plakala pri tomto filme. Ale keď sa na dej pozrieme bližšie tak zistíme, že tam nešlo len o daný smútok, ale aj o niečo iné. O dopisy od mŕtveho muža, o nájdenie novej rovnováhy v živote a nového šťastia. Všetko sa k záveru samozrejme aj stane, ale potrvá to dlho. A ten dlhý čas sa mohol niečím vyplniť. Vyplnil sa plakaním, nezmyselným tancovaním v byte, zbytočnými dialógmi a nekonečnými dlhými pasážami, ktoré nič nevypovedali. Ale potom tvorcovia akoby sa znova vrátili do deju a dali tam prvky ako "výlet" či "list od poslíčka". To bolo velmi silné. A týmto sa dostávam teda k hlavnej chybe filmu. To nieje ani tak chyba, ale pre mužské publikum a podla mňa i pre mnohé ženy, bolo postrádateľným faktom to, že vo filme bolo tých dopisov málo. Málo úloh, na ktorých sa tvorcovia mohli vyblázniť. Hlavná postava mohla ísť potápať a nájsť dopis na dne oceána, mohla ísť do Japonska a tam nájsť možno aj svojho otca. Mohla robiť hocičo. Ale nie. A to je pre mňa velkým sklamaním. Lebo bez toho, je film iba tupou romantikou. Tupou ale krásnou,. To priznávam. (800-té hodnotenie:-) 72%

Cosby (1996) (seriál)

Miestami som plakal od smiechu..inokedy som plakal nad tým ako bill mohol natočiť takú kravinu. Takže zlatý stred:-) 56%

Hanebný pancharti (2009)

Ach jo... a stalo sa znova to čoho som sa bál najviac. Tešil som sa, že pôjdem do kina na supr film od super režiséra so super obsadením a super príbehom. Dostal som iba super drahú stupenku a super pukance. Všetko spomínané totiž bolo iba dobré. Jediné čo som nečakal a dočkal som sa fakt obrovského prekvapenia bol scenár a niektoré postavy. Herecké výkony boli dobré, ale to myslím iba priemerovo. Lebo taký brad bol parádny rovnako ako aj christoph Waltz. Ten bol jednoducho parádny! Aj také veci ako kamera boli citeľne lepšie ako u iných tvorcov, ale zase raz musím povedať, že Tarantino nevie natočiť súvislý film. On si natočí svoje krásne "upútavky" ako rozmlátenie hlavy baseball-kou či roztrielanie hitlera a potom sa akoby sekne a dá tam nezmyslené rozhovory v pivnici, či dlhý obkec v krčme. To sú rušivé momenty filmu. Ale zase raz to zachraňujú her. výkony a... humor. Ten je filmom vedení ako istá opora, či styčný bod. proste všetko sa skôr či neskôr vo filme uchýlilo k humoru. Dokonca aj také veci ako grimasy. To bolo milé vidieť. No záver, utrhnutý z reťaze, alebo( vlastne tá najväčšia chyba filmu) to že film Inglourious Basterds skoro vôbec nieje o bastardoch ma dosť sklamalo. Ale film si určite nájde svoje postavenie v histórii filmu. 83%

Gary Unmarried (2008) (seriál)

Ďalšie prekvapenie, ktoré ma čakalo v podobe kvalitného humoru v otrpeanej "scenérií". Už mi mierne vadilo ohraniečenie prostredia na dom ako v step by step či full house. Ale humor to všetko vyvyžuje. hodnteniu uberá jedine to, že sa nejdená o nič nové. 87%

Sněhová nadílka (2009)

To čo ma prilákalo k tomuto filmu bol Donald Faison a samozrejem samotný námet a trailer. To čo po pozretí vo mne zostalo bol len Donald. On je jedinou svetlou stránkou filmu. Možno aj Mike Epps, ale vzhľadom na jeho slabú rolu je to irelevantné. Film má slabý, rýchlo sa vyvíjajícu, a miestami tupý dej. Scenár je strohý a miestami som sa bavyl, ale potom prišlo obdobie novu a zaseraz bola tma. A nuda. Koniec filmu je ako z pera Guya Richieho a celkový film mi pripadal ako od rakúskeho televízneho tvorcu. Proste to bolo celé pod značkou LACNÉ. 60%

Polojasno (2009)

na tomto by kľudne mohol byť založený celý .. celovečerný..pekný.. a zábavný film... :-) 80%

Teorie velkého třesku (2007) (seriál)

Znova ma seriál dostal svojim neuveriteľným humorom a sviežim nápadom. Nieje to len čisto komédia oa nerdoch alebo tupá séria urážajúca geekov. Proste toto je super seriál s nekončiacimi momentami..urážajúcimi nerdov. vlastne, áno. Tento seriál si robí tak neuveriteľnú prdel z inteligentov, že to až pekné nieje. Ale práve to... pekné vlastne je!!!! 95%