Sherlock Holmes (2009)

Boli tu obavy o vierohodnosť Holmes-a keď sa to dalo do rúk Guy Ritchie-ho. Ale čo je vlastne pravý a pravý sherlock holmes? Nudný, inteligent ktorý všetko vyrieši s nadhľadom a s rezervou si aj zavtipkovať? No možno. Guy ho poňal z hľadiska bližšieho realite(ak by bola samozrejme). Holmes ako chlípnik s obrovským egom a sarkazmom, je "krajší" na pohľad. Robert ukázal, že je kvalitný herec. Rovnako ako aj ostatok osadenstva tohoto filmu. Príbeh je parádny a nechýba ani trochu tajomna a predsa inteligentného a vysvetliteľného. Záver je príjemný až ukľudnujúci. Ako celý film. Nieje to samá akcia a super efekty. Je to predovšetkým ,pre mňa, najlepší Sherlock Holmes (zatiaľ). 82%

Mentalista (2008) (seriál)

V základe je to inteligentný. reálny a zápletkami zaujímavý seriál. 77%

Superman se vrací (2006)

Navzdory všetkému vcelku dobrý film s vynikajúcim Kevinom Spaceym a sviežim Brandonom. Len dúfam, že ho nebude prenasledovať kliatba všetkých predstaviteľov Supermana. No šak sa uvidí. 70%

Americký prezident (1995)

Podla mňa klasická romantika z 90-tych rokov. Nič prekvapujúce. Naopak trochu ponižujúce ostatné národy tým ako film poukazuje na Ameriku ako jediný poriadny a super štát. 67%

Mrazík (1964)

Zvrátené, nechutné, stupidné a oblbujúce. No a po všetkých tých rokoch aj nudné a obpozerané. No ale vzhľadom na to, že je to klasika tak dávam 60%

Box (2009)

Otázka skazenosti ľudstva rovnako ako sociálne otázky života a smrti, je krásna téma. Akurát, že nie v tak sci-fi filme ako je tento. Mne to prišlo tak narýchlo ukončené a stred filmu mi zase prišiel ako velmi hluché miesto. dal by som o hviezdu menej, ale záver sa mi páčil. Tá krása "spásy" ľudstva cez ich samotné neduchy. no to je paráda. 38%

Avatar (2009)

V základe.. Prečo len 68%? No lebo ak si odmyslíme efekty, a zvuky.. tak príbeh stál za hovno!!!!! A to dokonca za vykradnuté vysušené úbohé hovno!!!! Ešte aj komerčné psychologické nasadenie názvu Avatar je trápne v tomto podaní a cameron šliapol vedľa. Zachránilo ho fakt iba efeknté poňatie bojov a tony krásnych záberov na prírodu. Proste bez 4000000000 patriolónov dolárov by tento film natočil ....... no resp. nenatočil nikto. Lebo by zistil, že a boha! ...šak je to nudné a tupé. Za všetko hovorí posledný predslov hl. postavy, keď vraví: "A ukážeme bytostiam z nebies, že sa nedáme a vyženieme ich" Tak nehnevajte, ale ludia s oštepmi by nerozjebali ani jedného týpka z machine gunom... That`s all

Astro Boy (2009)

Velmi, ale velmi detské poňatie ináč brilantného nápadu a rýchle, miestami trápne a celú dobu velmi okresané spracovanie mangy, v ktorej sa našlo trochu bojov, otázky ľudskosti a všetkého vôbec. tento film je len americkou kópiou a chabou snahou o niečo super. 43%

Veřejní nepřátelé (2009)

mne proste Mann nejde k srdu nijako. Christian ešte menej a tupé scenáre a zbytočné dlhé pasáže, kde sa striela ako počas celej druhej svetovej vojny dokopy.. a nikto sa nezraní.. tak to fakt nie! 38%

2012 (2009)

Presne čo som chcel, čo som očakával.. to som dostal. Emmerich to nepokazil svojou megalomanskou úchylkou a ani Cusack svojím prekliatim v poslednej dobe, čo sa týka filmov. I keď film má vela chýb, ja som spokojný. Všetko podstatné tu už bolo povedané. 78%