Mrtví jako já (2009)

Tak nato, že by to mala byť posledná časť .. by mohla aj dačo vysvetliť. Či aspoň mať nejaký ten zámer. pripadalo mi to hodne otvorené. A chabé. 68%

Mrtví jako já (2003) (seriál)

Určite to mohlo byť aj lepšie.. velká škoda!!!70%

Nikdy to nevzdávej (2008)

úplne čistá krásna fight-ovačka v podaní namakaných hercov. Netvrdím, že príbeh je svetový, alebo film je hotové umelecké dielo. Ale, WHO GIVE A SHIT!? Film je parádnou oddychovkou a nič viac za tým ani nik nehľadá. Tak nechápem tie blbé hodnotenia. Ako vkus je fakt jedna vec. Ale keď niekto napíše, že nemá to hlavu ani pätu. Tak ale potom nach si pozrie Shawshank. A nie toto. Toto je totiž doslova boj na plátne. 81%

Stav beztíže (2009) (seriál)

Dlho som uvažoval ako hodnotiť tento seriál. Ide totiž o dve veci. Poriadne sa ešte nerozbehol. A nerád by som hodnotil z tak málo častí. Ale nedalo mi. Tento seriál mi doniesol moju vytúženú tému do viac častí. Odjakživa ma zaujímalo čo by sa dialo na takej lodi a ako to znáša ľudská psychika, ako by to všetko fungovalo. Keď som prvý krát videl Sunshine skoro som skolaboval. Tak krásny film. dostal som sa do Nirvány. Takmer. Pokazilo to len to monštrum. A presne to sa deje teraz tu. V DG. Integrácie neznámej entity do vesmírnej lode, ma hodne sklamalo. Celý čas sa jedná o vysoko dramatický a hodne umelecky silne natočený. Vo filme nepadnú blbé humorné keci ako v Dexterovi. Ani nelogické, sci-fi, komerčné hnusy ako v takom CSI. Prečo spomínam tieto ináč úplne odlišné seriály? Lebo obidve sa správajú ako seriózne a pritom majú menované problémy. Ďalšou vecou je perfektný scenár DG. Niekedy vidno veci ako napr. vysvetľovanie prečo ako čo fungovanie, čo je dosť podobné ako v Battlestar Galactica, kedy sa dialo dačo podobné. Niekedy je to rušivé, ale ináč je to paráda. trochu to odľahčuje atmosféru. Herecké výkony sú na úrovni. Trochu mi vadí prepletenosť ala LOST, ale ináč som veľmi spokojný. Najmä starostlivosť o ne je dosť dobrá vec. Flashback-y sa podarili. No a nakoniec tu je samozrejme ešte jedna vec. Pilot. to čo pri iných seriáloch má lákať a nabudiť túžbu, je pri tomto seriáy dajako ..no pokazené. Celá prvá časť mi rpišla chabá oproti iným prvým častiam ostatných seriálov. Ale je to asi dôsledkom zložitého deju. Ale kompenzáciou je následný obrovský posun v ďalších častiach. tie sú na prevysokej úrovni. Zatiaľ som spokojný. Zatiaľ je to teda všetko. Ešte sa vrátim po skončení série. A práve toho sa bojím. ako sa vyrovnajú s mystickou stránkou seriálu. No uvidíme. Dúfam, že to nebude kravina:-) 83%

Sedmé nebe (1996) (seriál)

Zachránili to iba prvé časti, kde to ešte nebolo tak umelé a nudné.. ináč strach a hrôza!..18%

Bejvalek se nezbavíš (2009)

Takt neviem či moje hodnotenie je skreslené zážitkom z kina (po transformeroch moja druhá návšteva tento rok), alebo kvôli vtipom a hláškam z úst Michaela Duglasa. Film mal parádny šmrnc hneď od začiatku. Vhupnutie do deju a sústredenie sa na jednu postavu so zámerom zosmiešnenia a zároveň zidealizovania ma zaujala. Po tom prišiel dej, ktorý svojou otrepanou myšlienkou am sklamal. no na scénu prišiel Michael ako strýko "always sex" a ja som bol nadšený. Potom ale zase raz prišlo sklamanie v podaní (ne)hereckého výkonu Jennifer. Ale priznajme si, čo sme čakali, že?!!! Takže nakoniec to bolo tak fifthy - fifthy, no musím povedať, že môj pocit hne´d ako som vyšiel z kina bol dobrý a určite film nebol až tak hrozný ako sa vraví. Takže mu trocha pomôžem mojimi 79%.

Život je boj (2009)

Film ma očaril jednoduchosťou a hereckým výkonom Terrenca howarda. Ostatné mi pripadalo ako žart. Chaning ako bojovník bol smiešny, rovnako ako záver. Rýchle nakomponovanie daja tak aby prišiel prvý súboj bolo lacné a rovnako mi pripadali aj boje. Niektoré pasáže ako prvá návšteva u Zulay boli príjemné prekvapenia, ale ináč nič. Takže nad 50% sa to vyštveralo iba vďaka Terrencovi a krásnej zulay. 57%

Poslední čas na lásku (2008)

Zbožňujem Dustina rovnako ako aj Emmu. A to som sa s ňou stretol iba v dvoch filmoch:-)!!! Aj drámu s romantickým nádychom mám neuveriteľne rád. Ale len keď ide o neodfláknutý dej, kvalitné herecké výkony, milú hudbu, a super scény. Tento film...má všetko, ale len tak z kraja. Okrem tých her. výkonov. Tie boli tak napoli dobré, čo ma dosť mrzelo. Ale k veci. Film má teda málo čo ponúknuť a miestami si dokonca poviete, že šak už je koniec nemá sa čo stať, ale potom príde dosť ošúchaný až možno trápny zvrat a všetko je ináč, no keď sa bližšie pozriete je to vlastne znova vyhodený chodník a znova viete čo sa stane. Tatko to chodilo dookola. Ale určite film nieje nudný, alebo blbý. A preto odporúčam ako oddychovku napr. po transformeroch:-D. 60%

Orphan (2009)

znova sa mi stalo, že ináč zaujímavý a premyslený príbeh, aký málo kedy vidieť vo filme ako horor, sa dočkal nudného spracovania. Zo začiatku som filmu vela nedávala a dokonca som ho chcel vypnúť. Ale po polovice sa dostala úľava v podobe vraždenia a pastí, sem tam intríg. Všetko čo patrí to dobrého hororu. Výber hercov bol celkom fajn a aj ich výkony. Po tech stránke sa mi film páčil no ani tam nečakajte niečo impozantné. Film je jednoduchý. No koniec vážne všetko zachraňuje. Spríjemnenie v podobe Karela Rodena ma potešilo :-). No všetko sa dá. Lebo nakoniec je film predsa len dosť dobrý a zaujímavý. No keď som ho pozeral tak som presne vedel kedy sa čo stane a kto čo kedy ako a prečo urobí. To ma mrzelo. Film je strašne predvídateľný. No znova opakujem. Dobrý. 70%

Černočerná tma (2000)

Patrí ku klasikám sci-fi žánru a prvky thrilleru či hororu sú geniálne v tomto filme. Vin dokazuje, že vie robiť aj dačo iné než sa blbo naháňať na autách. Myslím, že i napriek tvrdej kritike na tuposť príbehu je práve že príbeh vypracovaný do bodky. Všetko je zodpovedané a čo nie tak dostalo odpoveď v pokračovaní. Ja som pokojný. 80%