Bláznovství (2008)

Teraz musím byť úprimný a povedať pravdu. Prvý raz v mojom živote hodnotím nie až tak úplne podľa toho čo si myslím a ako sa mi film páčil. Odôvodním neskôr. Od začiatku: Film má velmi kolísavý dej a tým pádom aj nevyrovnané pasáže. tým sa dostáva nuda na miestach kde keby sa nachádzal nejaký prvok ako ..hocičo iné ako zbytočné scény so sexom...tak by to bolo super. tým film vážne utrpel na celkovom vzhľade. Ale zároveň sa dostávame k tým lepším častiam. rozhovorom cvokára a dílera sú super. Naozaj som niekedy čumel. Čo teda znamená super scenár. Miestami. Inokedy znova pochabuje. Ale záver všetko vytáča do nových rovín a ja som znova spokojný. Herecké výkony sú .. no.. zase raz kolísavé. Ben je tak z 90% nehorázne geniálny. Svojej roli sa zmocnil super a nechápem malinu v tomto prípade. Ostatné postavy kolíšu. Niekedy som nadšený a potom zhrozený ako v prípade rozhovorov medzi "zaľúbencami". Celý film je taký kolísavý. Ale ak fakt pretrpíte prvých 30 minút, kde bohužiaľ je vela vecí zbytočných (fakt by sa kratšia stopáž hodila), tak sa vám dostane ten správny výsledok. Dokonca mňa niektoré pasáže aj rozosmiali. Nie spôsobom "vtip - smiech". Ale napr. predávanie trávy so psychiatrom bol krásny umelecký prvok. Klobúk dotvára imidž psychiatra a ulízane vlasy a taška na chrbte zas dotvárajú postavu feťáka - dílera. Teraz sa cez toto všetko pozerá,m a vravím si, že ale aj tak to nestačilo. Veď nič super to nebolo a fakt to neni "pamätný" snímok. tak prečo také hodnotenie? Dôvody sú tri: 1) Scény ...predávanie trávy s Benom... plávanie na konci v oceáne... večerný výlet do baru a následná basa..sú neskutočne silné. Nevime prečo ale mňa dostali. 2) Celková ladnosť príbehu. Nič sa nedeje urputne rýchlo ani silno. Proste dej plynie a to naozaj ladne! 3) Hlášky psychiatra a aj celkový výkon Bena. Pre mňa bol Ben super!!! 87%

Sexbomba od vedle (2004)

Dal by som ja vyššie hodnotenie, ale vadil mi trochu rýchli dej a podivné výjavy hl. postavy s nelogickým koncom (nie tak nelogickým ako nereálnym). film má plusy ako scenár, ktorý fakt je dobrý oproti mnohým iným teen komédiám, a navyše je vo filme aj super výber hercov. Príbeh má mimo iného aj dobrú zápletku. No a samozrejme veľkým kladom filmu je Elisha. Bože ona je tak krásna!!!!!!! 81%

Dům na špatné adrese (2008)

No tak na druhý pokus som sa filmom dajako prekusal. Bolo to síce nudné a strašne prežité, no dalo sa. Film sa takým potenciálom a využitýám len na 57%. Toľká škoda. Samuel je super herec a nesklamali ma ani vedľajšie postavy. Ani tie najmenšie. Zápletka je tupá a niekedy aj strašne priehľadná. Zo začiatku som mal pocit, že tvorcovia nechceli aby spadlo podozrenie hneď na suseda. No všetko je očividné a jasné. Oklieštenie lokalizácie deja do konca ulice mi prišlo lacné a rovnako aj koniec. Ale zmenou koncu a trochu inteligentnejšej zápletky a vymazaním zbytočných častí ako fajčenie a pod. by film dostal iný význam. A to asi aj pôvodný... rasisticko-dramatický.

Okrsek 13: Ultimátum (2009)

Cez nehoráznu nereálnosť je tento film dobrý ako jeho "tatko". Film má jednoduchý dej, super akčné scény a pasáže plné parkour-u. Hudba je na špičkovej úrovni. Scenár moc hodnotiť nemienim vzhľadom na chabé titulky čo som mal. No herecké výkony boli fajn a rovnako aj samotné vytvorenie bosov 13 okrsku. To sú veci, ktorými tento film bojuje proti americkým trhákom. Fakt odporúčam ak si chcete pozrieť jednoduchú akciu. 63%

Mlha (2005) odpad!

Tak toto by som dal do top 100 najhorších kktín!!!... 8%

Únos vlaku 1 2 3 (2009)

Tam kde Tony víťazí je jeho obrazové poňatie každého detailu. Strih, hudba.... A ostatné tech. parádičky. V poslenej dobe dajako aj scenárovo ma uspokojuje ako pri deja Vu. Ale pri tomto..no nvm... na remake mi ot prišlo až príliš .chabé. Totiž ak máte predlohu a viete že bola dobrá, tak z "obnovy" by som sa snažil vytrieskať čo najviac. Atu sa tak nestalo. hmm.. Ďalšou vecou čo mi vadila, bola nepochopiteľná "kulisáž" a totálne odbočenie od deju v podobe rozmlátení policajného auta, zbytočného výstrelu snipera a pod. Proste to som nepochopil. Niekedy som sa pozeral na krásnu scenériu mesta, na špičkovo vybavený dispečing dopravy a potom na hnusný vlak a tmu. Film teda pre mňa obsahuje veľa protikladov. No aj tak ma zaujal a nenudil som sa pri ňom. A to stačí. Aspoň v dnešnej dobe. 64%

Bruno (2009)

Bohužiaľ tento krát sa už nedostavilo to úžasné dych berúce šialenstvo v podobe fórov uchýlnych rozmerov a satyri najhrubšieho zrna. Teraz sa cohen vydal smerom absurdity a trápnosti. Trápnosti v podobe vyzliekania sa pred guvernérom (či kto to vlastne bol), natáčanie nahej reklami s penisom a podobne. Neviem ako iným, ale mne to prišlo násilné až sprosté. Miestami ale! Inokedy som sa zase bavil ako nikdy. Ale toho bolo málo. Resp. menej ako tých blbých častí. 60%

Škola superhrdinů (2005)

Takto si predstavujem rozprávku v dnešnej dobe. Kurt ma prekvapil jeho "komickou" postavou a tvorcovia super príbehom. 76%

Útěk z New Yorku (1981)

Jeden z mála katastrofických filmov, ktoré boli super a zároveň z 20. storočia. Film sa mi páčil a nepamätám si presne na všetky neduhy či klady tohoto filmu, no viem určite, že by si ho mali pozrieť všetci čo majú radi akčné "romány" o možnostiach budúcnosti našej planéty. 78%

Pád (2006)

Za prvé, neviem ako tento film mám hodnotiť. Či sa mám zamerať na jeho dejovú a výpravnú časť, alebo na tech. prevedenie. Lebo tieto veci si pri tomto titule strašne oponujú. Scenár, je prekvapivo dobrý, no nepochopiteľné zvraty a niektoré scény ako záverečné plakanie bolo si myslím od veci. Herecké výkon dobré. Dej .. no zaujímavý. Ale nudný. Tech. prevedenie je inšpirujúce. Zlomy v rozprávaniach, viac dejových rovín, mnohé drobnosti dotvárajúce príbeh. No pointa filmu ako aj jeho dramatičnosť sú na velmo chabej úrovni. filmom som sa prekusal no tá hodina ja 55 minút bolo pre mňa drastických. málokedy má pocit, že toto je fakt nudné, ale tu sa mi to stalo. Film často pôsobil lacno ako pri výprave, kde šetrili kde sa len dá. Určite je tento film pre náročného diváka. No si myslím, že úpravou "rozprávania" a s trochu inteligentnejšou zápletkou medzi mužom a dievčinou, by tento film mal ovela naviac. 69%