Mamma Mia! Here We Go Again (2018)

Kde začít? Nečekala jsem nic extra a to jsem taky dostala. Přiznávám se bez mučení, že na první film Mamma Mia nedám dopustit. Tohle je jen slabý odvar. Neříkám, že špatný, základní princip (ABBA, léto, slunce) pořád funguje, ale v podstatě vidíme jen to, o čem jsme v prvním filmu jen slyšeli. Nehledě na to, že pár věcí změnili - pořadí Donniných milenců, fakt, že podle prvního filmu byla Donnina matka spíš zatrpklá katolička a navíc dávno mrtvá. Tady všechno táhne stará garda, nejznámější hity vystříleli už v prvním filmu a spousta se jich opakuje. Pokud bych první film neviděla, tak se mi tenhle asi bude líbit. Ale já ho viděla! A několikrát! K tomuhle už se asi nikdy nevrátím, to si raději zopakuji jedničku, která měla děj, překvapivý zvrat a vůbec lepší atmosféru.

Star Wars: Poslední z Jediů (2017)

Vypadá to, že si Disney koupilo nálepku Star Wars, kterou připláclo na svůj nový alternativní vesmír a jedeme dál. Všechno staré a původní je špatné a navíc nenavazuje ani na svou vlastní Epizodu VII. Na tom se podle mého podepsalo i střídání režisérů, kteří si jedou každý po vlastní linii a přebírají od sebe navzájem jen to, co musí. Současné filmy jsou spíš pro děti fanoušků původních dílů, kterým se vývoj v jejich milované předaleké galaxii nebude líbit. A já se jim nedivím.

Star Wars: Síla se probouzí (2015)

Hezky inovovaná vzpomínka na Epizodu IV. Překvapilo mě a potěšilo, kolik prostoru dostala stará garda. I proto jsem myslela, že jim scénu na mostě neodpustím (i když byla velmi předvídatelná). Ale po Epizodě VIII jsem ráda, že to tak dopadlo. Aspoň někdo se na to už nemusí dívat :)

Marie Terezie - Série 1 (2017) (série)

To, že navléknete herce do drahých kostýmů a posadíte je do historických kočárů, ještě nedělá dobrý film. Bohužel nic víc z tohoto filmu nevypadlo. Věřím, že náklady šly díky tomu nahoru a můžou tedy napsat, že natočili výpravný film, ale o ději se nedá prakticky mluvit. Za 2x100 minut se neudálo nic zásadního, díky čemuž by byl film hodný zapamatování. Je mi líto.

Vražda v Orient expresu (2017)

Velmi pěkné zpracování, hlavně vizuálně. Poirot je tentokrát podán velmi přirozeně, vtipně i akčně. Hrozně rychle to uteklo, takže si to určitě dám ještě někdy znovu. Škoda jen, že už nezažiju to překvapení z rozuzlení. Ale to je problém všech detektivek :) A moc se těším na Smrt na Nilu, doufám, že to vyjde.

Všechno nebo nic (2017)

Dodatečně jsem četla i knihu a musím říct, že vzhledem k jejímu obsahu, dopadl film ještě dobře. Oceňuji zapojení polských herců, které trochu oživilo stojaté české vody, i když dabing se moc nepovedl. V podstatě jde o milou pohádku pro ženskou duši a kdo by neměl pohádky rád?

Šmoulové: Zapomenutá vesnice (2017)

Tento celoanimovaný film se mi líbil možná i víc než jeho dva polohraní předchůdci. Jen se ptám, kde jsou ty doby, kdy bylo šmoulů 100+1? Jestli bude jejich počet narůstat takhle rychle, tak tu máme další díl co nevidět. A jen pro jistotu - ano, je to film pro děti. Ale bylo tam i pár vtipných okamžiků, takže si myslím, že to rodiče se svými ratolestmi docela v pohodě vydrží.

Atlas mraků (2012)

Na to, že nemám ráda filmy, kde jsou různé časové roviny, jejich prolínání a dlouhou stopáž, tak jsem tenhle film skousla docela dobře. A co víc, on se mi i líbil.

Casablanca (1942)

V podstatě jednoduchý příběh, který však pojme spoustu složitostí doby uvězněných na jednom místě. Při každém zhlédnutí je to lepší a lepší, i když označení "nejlepší film všech dob" bych se prozatím vyhnula. A ta písnička je krásná - zahraj to znovu, Same :)

Zlatovláska (1973) (TV film)

V jednoduchosti je krása a Petra Štěpánka jsem v téhle pohádce odmalička milovala.