Americká noc (1973)

Na tuto ódu na film už bylo taky hodně zapěno, takže s ničím novým nepříjdu. Snad se jen můžu přidat, že i mě si tato sonda do duší všech členů filmového štábu získala. Truffaut prostě natočil skvělý film o tom, jak se točí špatný film, na který se ke všemu snad lepí všechna smůla světa. Nejlepší moment pro mě přichází ve chvíli režisérova monologu o údělu filmařů a rozdílu mezi filmem a reálným životem. Hodně mě také zaujaly dva fakt překrásné prvky. Theme nesoucí se nad sestříhanými záběry z natáčení a Jacqueline Bisset.

Hledám Amy (1997)

True love story o tom, že mince má pokaždé dvě strany, a že i ta nejzavrženíhodnější osoba může být ta pravá. Musím přiznat, že místy jsem se opravdu děsil a opakoval jsem si. " Tohle mi něco připomíná ". Prostě si myslím, že většina mladých týpků najde určité paralely mezi tímto filmem a svými osobními zkušenostmi. Dokonce i trapný výlev Afflecka byl prostě tak trapný, až skutečný. Všechno doplněno o geniální postavičky Jasona Lee a hlavně suverénního gay černocha žijícího dvojí život. Od dnešního dne kašlu na všechny rozhovory typu Rene Russo + Mel Gibson atd. o úrazech z boje. Pro mě už existují pouze rozhovory o úrazech při strkání jazyka do ženské svatyně:-)

Duel (1971) (TV film)

Strašná nuda a hlavně scénaristický překlep. Přestože hlavní hrdina na tom fyzicky nebyl zrovna nejlépe, což dokázal v kavárně, tak jeho šance při konfrontaci z očí do očí musely být několikrát větší než poměřováním koňských sil. Prostě v okamžiku, kdy mu zatarasil cestu měl vyskočit z auta, grabnout šutr a rozmrdat ho na cucky. Ani úcta ke Spielbergovi v tomto případě nepomůže. A taky bych řekl, že tak obrovská cisterna s nápisem "flammable" by možná mohla i vybouchnout.

Ordinace v růžové zahradě (2005) (seriál) odpad!

Radši bych se podíval do útrob paní Heleny Růžičkové než na jeden celý díl tohoto halucinogenního zmrdstva.

VALL-I (2008)

S hypem, kterému se Wall-E dostalo jsem čekal víc, ale dostal jsme pouze zdlouhavou pohádku se silně enviromentálním podtextem. Příběh ani pointa mě nenadchly, 3 hvězdy dávám hlavně díky scéně prvního milostného vzplanutí robotů, které bylo naopak nezapomenutelné a svým provedením strčí do kapsy většinu hraných citů.

Sirotčinec (2007)

Rozjezd byl docela zdlouhavý a ta pravá atmosféra dorazila až za půlkou. Ale následně to bylo to pravé. Scény ke konci byly vygradované na maximum a záverečný záběr se sirotky mě totálně odrovnal. Del Toro prokázal výborný čich na originální projekty, jelikož podobný horor jsem dlouho neviděl. Společně s REC tvoří El Orphanato výkladní skříň současného evropského hororu.

Strach a hnus v Las Vegas (1998)

Del Toro největší blázen zastiňující jinak skvělého Deppa, naprosto absurdní camea a hlavně nesmírně zábavné scény, z nichž některé jsou doopravdy vyjeté až na půdu - nadledvinky či pouť. Největší peklo ale byla scénka, kdy Del Toro sežral celé plato tripů. Tyto záblesky jsou vyplněny už méně povedenou omáčkou, která tam samozřejmě být musí, ale není na takové úrovni jako momenty největšího drogového šílenství. To jest důvod, proč jsem strhl hvězdu.

Jak se zbavit přátel a zůstat úplně sám (2008)

Můj oblíbený Simon byl v první půlce naprosto nechutný, ale zároveň šíleně zábavný. Celkově byly postavy povedeně obsazené. No a Megan je kategorie sama pro sebe. Nic z toho ale nezachrání ohraný námět postrádající nějakou invenci. Už to sice zmínil KarelR, ale camea z IT fakt potěšily a při troše představivosti ta borka vypadala jako ségra Gillian Anderson. Celkově mírné zklamání, ale několikrát jsem se doopravdy zasmál.

Sedm životů (2008)

Průběh filmu je pekelně zdlouhavý, předpovídatelný a prvoplánově přecitlivělý. Celkový dojem aspoň trochu poupravuje závěrečná gradace a scény, kdy vrcholí Willovo obětování jsou překvapivě, v kontrastu s celým filmem, lidské. Ale aby týpka, který "se k sobě posledních několik let nechoval hezky " hrál herec s postavou Discobola, mi příjde opravdu podivné.

30 dní dlouhá noc (2007)

Klasické klišoidní přebíhání před kamerou mě tentokráte hodně nasralo. Během popravy týpka z elektrárny, hned ta první, jsem nepochopil využití téhle ohrané techniky. Další věc, u které jsem byl naopak velmi potěšený a plesal jsem, byl letecký záběr na jatka v ulicích. Sem tam mrtvolka, sem tam krvavá kaluž se zbytky někoho. A v tom je ten problém. Celé to působí moc klipově a nedrží to vůbec dohromady.