Fantastická zvířata: Grindelwaldovy zločiny (2018)

Fantastické zvery 2 ma po ich zhliadnutí naplnili rozporuplným pohľadom na tento titul. Z jednej strany dej v ktorom je hádam dosť akcie na niekoľko filmov ( no občas platí, že menej je viac). Na druhej strane, každá táto akcia ma úplne pohltila.Skvelé výkony hercov hádam ani nemusím komentovať, to ak sa Jude Law zhostil úlohy Dumbledorea bolo fantastické. V deji prebral všetko čo robilo jeho predchodcu Michaela Gambona v HP tým pravým riaditeľom Rokfortskéj školy. Vidno, že do úlohy sa skutočne vcítil a každý krok jeho staršieho ja, si naštudoval. Taktiež musím vyzdvihnúť herecké umenie Redmaynea, ktorý si svoje Newtonské správanie preniesol i do druhej časti zverov. Narozdiel od prvej časti sme sa však konečne dočkali aj oveľa väčšieho nasadenie Deppa v úlohe Grindelwalda. Ten si takmer všetok čas vo filme strhol pre seba. Dokonalé stvárnenie každej jeho hereckej úlohy sa mi však v podobe Grindelwalda zdalo troška menej precítene, no verím, že v ďalšej časti to dotiahne do dokonalosti. No poďme k deju samotných zverov. Film od začiatku preberá to, čo zaviedol wizarding world v podobe Harryho Pottera niekde od Fénixovho rádu a počiatočné zobrazovanie hlavného hrdinu nahrádza vykreslením niečoho o čom sa celý film aj následne bude odohrávať. No do deja sa po úvodnej scéne plnej temna dostáva aj humor, ktorý však troška zaostávali za prvými zverami a to ma jemne mrzí. Z môjho pohľadu, však autorka dvojku zverov úmyselne nechcela naplniť humorom, keďže sa držala svojho úmyslu, ktorý je v závere dostatočne vykreslený. V tomto prípade zlo zvíťazilo nad dobrom a tak bola otvorená cesta k ďalšiemu pokračovaniu série o zveroch. Poviete si teda, že Vám stačí vidieť začiatok a koniec a viete o čom film bol? V tomto prípade sa skutočne mýlite. Akciou nadupaný film plný tých najdokonalejších efektov z dielne Warner bros studio si proste z chuti pozrie každý fanúšik pôvodnej ságy. Ja ako fanúšik Wizarding world som mal od filmu veľké očakávania a poviem Vám, že titul Fantastické zvery: Grindelwaldove zločiny moje očakávania aj skutočne naplnil. Z kina som odchádzal nadšený a taktiež sa naplno odomkla moja fantázia, ktorá mi kládla tie najrôznejšie otázky z deju, ktorý som práve videl. A ak odchádza človek práve s týmto pocitom a tým, že o filme dokáže diskutovať ešte niekoľko desiatok minút po jeho zhliadnutí, je to skutočne dobý film. Už teraz sa nesmierne teším na tretiu časť Fantastický zverov a dúfam, že to čo sa možno nepodarilo v danom titule sa v ďalších častiach podarí dotiahnuť do dokonalosti.

Jumanji: Vítejte v džungli! (2017)

Vynoveny Jumanji v hlavnej ulohe s Deaynom ma neskutocne pobavil, sarm ktorym si ma tento titul ziskal ma skutocne zaraza, najma po tom co som si z pociatku vela nealuboval. O to som ostal v nemom uzase ako sa tento Jumanji chopil svojej nastupnickej role svojho predchodcu z minuleho tisicrocia. Dlho som sa z chuti v kine tak nezasmial ked sa mam priznat. Dej si ma nesmierne rychlo ziskal a uz po prvych minutach som sa pristihol ako prezivam celu situaciu s hercami vo filme. Skutocne som mal pocit akoby to nebol film ale realita odohravajuca sa pred mojim zrakom. Kombinacia humoru akcnych scen a dobrodruzneho prostredia teda priniesla ku koncu roka skvely titul ktoremu i napriek malym nedostatkom ktore ani nestoja za spomenutie musim udelit plny pocet hviezd a zaradit ho medzi uzku spolocnost filmov ktore si z chutou pozrem este niekolkokrat.

Piráti z Karibiku: Salazarova pomsta (2017)

Po posledných častiach série o Pirátoch som bol veľmi sklamaný, no piata časť prináša návrat k prvej časti a teda k tomu čo som mal na príbehu o Jackovi rád. Je v nom veľké množstvo kvalitných efektov no humor troška zaostáva už za spomínanou prvou častou. Napriek tejto skutočnosti som sa mal neprestajne na čo pozerať. Príbeh mi však zo sebou priniesol zopár nejasností v podobe otázok prečo Rush (Hector Barbossa) nevyužíva silu meča ktorý sa mu dostal do rúk po smrti Edwarda Teacha a zopár ďalších no to sú už skutočne len také špekulácie o tom či by to pomohlo ešte viac deju a podobne. Ale nakoľko sa mi aj tak samotný film veľmi páčil musím dat 4 hviezdičky a dúfam, že nastolený trend si Disney štúdio v prípadnom pokračovaní udrží.

Fantastická zvířata a kde je najít (2016)

Pre milovníkov sveta HP prišla J.K. Rowling s týmto musím povedať, že vydareným kúskom. Scenár, ktorého sa sama chopila, bol miestami nedotiahnutý, no povedzme si aspoň je do budúcnosti čo doháňať. Herecké obsadenie sa mne osobne veľmi páčilo, proti Redmaynovemu stvárneniu mladého čarodejníka Scamandera, nemám absolútne nič, i keď v jeho podaní sme videli i lepšie herecké vystúpenia( I horšie). Celý čas som tu hľadal asi najznámejšieho herca, ktorým i v tomto filme bol Johnny Depp a práve záver ma prekvapil. V 3D bol tento titul nabitý efektami, aké som doposiaľ nezažil a prvýkrát sa mi stalo, že som sa pristihol, ako sa uhýbam letiacim predmetom, tejto vo filme Fantastické zvery a ich výskyt prepracovanej technológie. I na malé nedostatky boli Fantastické zvery nepochybne fantastické i na plátne a 5 hviezd si s určitosťou zaslúžia

Rivalové (2013)

Ako fanúšik F1 som od filmu Rivali veľa očakával a musím povedať, že som sa nesklamal. Tomuto filmu nechýbalo snáď nič. Dokonalé vykreslenie Jamesa Hunta v podaní Chrisa Hemswortha, ktorý vystihol Jamesovu neľahkú osobu by som považoval za dokonalé, no zároveň musím uznať, že Daniel Brühl ako Niki Lauda bol v tomto filme ešte bravúrnejší. Dokonalý opis všetkých udalostí a taktiež perfektne prepracované dobové stroje formule 1, či exteriér radia tento film medzi moje najobľúbenejšie.

Raubíř Ralf (2012)

Nikdy nebudem dobrý, a to nieje zlé. Veta ktorá v podaní tejto rozprávky vyznieva asi najvýstižnejšie. Animovaným filmom som sa nikdy nebránil a inak tomu nebolo ani v prípade veľkého zlého chlapíka, Ralpha. Jeho postava si ma už v úvode filmu nesmierne získala a musím povedať, že humorom tento animák predčil nejednu komédiu. Musím povedať, že záporný hrdina v podobe kráľa cukríka ma dokonale prekvapil, no našťastie všetko dobre skončilo, ako sa pri pravej rozprávke patrí. Musím taktiež vyzdvihnúť dokonalé zapojenie mnohých herných postavičiek do tejto animovanej rozprávky a i preto ju musím zaradiť k jednej z najlepších rozprávok vôbec.

Matky na tahu (2016)

Od tohto filmu som čakal dokonalý zážitok len v podaní jeho hlavnej hrdinky. A ak by ma naň priateľka nedotiahla zrejme by som do kina naň ani nešiel. O to milšie ma prekvapil a priznám sa, že slzy mi od smiechu tiekli celý čas. Tento film bol dokonale poskladaný v záujme zahltiť diváka, čo najväčším počtom humorných scén. V mnohých prípadoch by som to považoval za príliš prehnané, no tu mi také množstvo scén absolútne nevadilo. Zabával som sa aj keď som sal 4 hviezdy, už dlho som sa v kinosále tak dobre nezasmial, ako práve na tomto filme.

Hvězdná brána: Atlantida (2004) (seriál)

Pokračovaniu pôvodného seriálu Hviezdna brána som sa dlho bránil s tvrdením, že nič nemôže prekonať skupinu okolo plukovníka O´Neila. Po dlhých dňoch som sa však odhodlal i k nahliadnutiu do galaxie Pegas a zistiť či môj skeptický postoj je oprávnený. S radosťou som však musel konštatovať, že práve tento seriál v mojich očiach pôvodnú sériu i predčil. Nový nepriateľ v podobe život vysávajúcich Wraithov mi príde miestami až strašidelne. No i napriek mnohým nedostatkom, považujem tento seriál za výborné pokračovanie pôvodnej SG.

Piráti z Karibiku: Prokletí Černé perly (2003)

S určitosťou musíme považovať tento film, za jeden z vydarenejších kúskov, z doposiaľ natočených častí. Tomuto filmu som dal 5 hviezd, nakoľko z môjho pohľadu v nom nechýbal humor, ktorý musel pobaviť nie jedného diváka, no i akčným scénam toho nemôžeme veľa vytknúť. Herecké obsadenie počnúc Johnny Deppom, ktorý sa snaží získať svoju Čiernu perlu z rúk prekliateho piráta Geoffreyho Rusha spestruje Orlando Bloom, ktorý pre lásku ku krásnej Elizabeth neváha vrhnúť sa do rúk pirátov. Na škodu však ostáva skutočnosť, že práve tento film stanovil latku príliš vysoko a nasledujúce pokračovania už na moje vysoké očakávania nestačili