Rozvod (2016) (seriál)

Nic poetického jako Sex ve městě... tohle je spíše drama ve kterém se i žertuje, ovšem mezi těmito aspekty nechybí odstup. Sklíčenost zde tedy nehrozí. Reálnost je to, co mě zde nejvíce baví. Herci odvádí poctivé výkony... hodnotné obsazení tedy řadím k dalším kladům. :) (viděno s dabingem)

Obřad (2011)

Chybí mi zde větší význam, i přesto je však film cílevědomý. Anthony Hopkins ve své roli (kde je jízlivý, strmý, všední a zdvořilý) podporuje požitek z díla. I představitel mladíka je přirozený. Nejde sice o fenomén, ale solidní film je. :) (viděno s dabingem)

Andělé v Americe (2003) (seriál)

Výstřední dějství, kde je rozepře i senzitivita potřebuje shovívavost, jedině tak se zde divák může opravdu ztotožnit. AIDS, duchovní směr, homosexuálové, nenávist, vášeň, vláda nebo zmařené touhy... o tom seriál je. Afektovaná podrážděnost a emoční projevy jsou zde účelové a je k nim tedy potřeba přikročit... naladit se na stejnou vlnu. Pak následuje zahrnutí choulostivými dojmy. Díky tomu jde o výjimečnou věc! :-o (viděno s dabingem)

Tráva (2005) (seriál)

Tráva je pružný a ucházející seriál, i když trochu bizarní. Dynamičnost a zlomyslnou zábavu hodnotím kvalitně. Dá se zde mile rozptýlit... :) (viděno s dabingem)

Únos vlaku 1 2 3 (2009)

Pozornost upírám především na cílevědomou, neohroženou, mstivou a sebejistou postavu Johna Travolty. Předvádí ucházející výkon (pozoruhodnější než Denzel Washington). Kamera je živá a střih prudký, což vyvolává napětí. Příjemný film... :) (viděno s 2. dabingem)

Hora mezi námi (2017)

Idea přiblížení se dvou neznámých lidí v krajních podmínkách je zdárná. Skvělé je však především obsazení rolí. Kate Winsletová je opravdu půvabná. Efekt ovšem kazí vzorné profily postav, jenž nemají smysl pro skutečnost. A ze samotného závěru jsem rovněž rozčarován. Ale je nutné zmínit, že filmařské zachycení nedotknuté přírody a pohoří je báječné, mrazivé a příjemné. :) (viděno s dabingem)

Saw 2 (2005)

Saw 2 má rozsáhlejší objem. Usiluje se zde o zdokonalení osnovy a více se míří na jednotlivé osoby. Krom odkrývání a pojítek ve filmu s chutí sleduji i krvavé scény. Scénář je sice místy sofistikovaný, ovšem režie je dobrá. :) (viděno s dabingem)

Saw: Hra o přežití (2004)

Jak si lidé cení své existence a jakou hodnotu pro ně má? Už jen tento obsahový rys je skličující. Skvělá je hudba, kamera, scénář i režie. Film je mrazivý, nemilosrdný a trýznivý. Jde tedy o cílevědomý, nezvyklý a silný horor, po jehož shlédnutí se dostavují otázky... naprosto vzrušující! :-o (viděno v původním znění)

Jigsaw (2017)

První díl je průkopnickým počinem. Druhý díl usilovně navazuje na ten první, ovšem od třetího dílu tvůrci předvádí nepřirozeně nucenou úroveň. Tento nový začátek však sérii pomáhá! Hra je plná brutálních úkolů, přiznání, trýznění a zvěrstva. Kvalitní je zde především modernost... za ty roky od posledního dílu je produkce hold někde jinde. Poutavé jsou akční scény, výbojné retrospektivy i zabíjení. Finále a jeho pointa je šokující a zaráží dech. Skládačkový vrah prostě stále umí upoutat. ;-)

Dívka ve vlaku (2016)

Citově vyčerpaná, plná zlomu a zhýralá... Emily Blunt je na výši. Studené zbarvení a vhodná atmosféra přidávají na alarmujícím nádechu a hrozivém tlaku. Finále je nečekané a surové. Jde o podařenou podívanou! :) (viděno s dabingem a v původním znění)