Videodrom (1983)

Originalny film.Su to halucinacie,alebo sa to hlavnemu hrdinovy naozaj deje?

Zhasni a zemřeš (2016)

Radovy americky horor,ktory nevybočuje z priemeru.Lakačky vo filme su ok.

Antikrist (2009)

To bolo šialene,ale užasne.

Na špatné straně (2018)

Dvaja policajti ktori dostanu disciplinarny trest sa rozhodnu okradnut nebespečneho zločinca.Luraseti(V.Vaughn)potrebuje peniaze na zaplatenie slubneho prstena a Ridgeman(M.Gibson)sa chce ostahovat zo zlej štvrte,kde jeho dceru obtažuju miestni vyrastkovia počas cesty domov a navyše jeho manželka byvala policajtka je chora.Dôležitou postavou vo filme je aj byvaly trestanec Henry Johns ,ktory prichadza domov z väzenia aby zistil že jeho matka uživa drogy a robi prostitutku,navyše jeho mladči brat je priputany k invalidnemu voziku.Henri tak spolu s partakom začnu robit šoferov nebespečnym zločincom,ktori sa chystaju vykradnut banku.Mel Gibson podava jeden z najlepšich vykonov v jeho kariere a celkovo obsadenie filmu je vynikajuce.Ako to už vo filmoch S.Craig Zahlera byva znova je tu vela nasilia a často tu zomieraju nevinni ludia.Ostre dialogy vo filme skvelo funguju.Na špatne strane je kvalitny a ojedinely film.

Mám strach (1977)

Dalši kvalitny Damianiho politicky triler.Ludovico Graziano vezme navonok bezpečnu pracu a to davat pozor na stareho a velmi naivneho sudcu,ktory nesudi politicke procesi.Ale čo čert nechcel nahodou sa do jedneho pripletie a s nim aj jeho ochranca ktory chcel mat len pokoj.Film vynikajucu atmosferu a napätie by sa dalo krajat.Herecke vykony su tiež v poriadku,tak je z toho nadpriemerny film.A je zaujimave že v 70.rokoch mohol dat sudca zavriet porno kino.Inak aj jedna dôležita scena sa na konci filmu odohra v pornokine.

Na dřeň (2012)

Velmi kvalitny romanticko-socialny film.Film zaujme atmosferou,hereckymi vykonmi aj hudbou ktora je vo filme použita.Velmi dobre sa na to pozeralo.

Marie-Octobre (1959)

Film ma troška pomalši rozbeh,ale potom čo sa začne hladat ten čo zradil film naberie na obratkach a graduje k napinavemu finale.

Úsměvy smutných mužů (2018)

Pozitivom tohto filmu je že nesklzol do citoveho vydierania.Film je dôstojnou vypovedou človeka,ktory je zavisly na alkohole.O vedlajšich postavach sa toho vela nedozvieme a samotny pribeh pôsobi značne roztireštene.Usmevom smutnych mužu sa da vyčitat ista klipovitost.Filmu ani velmi nepomohol rozpravač.Celkovo skôr priemerny film,ktory môže rychlo vyšumiet z hlavy.

Třicet jedna ve stínu (1965)

V 60.rokoch vznikli aj lepšie filmy ako tento,ale svoje nesporne kvality ma aj Weissov film.Hlavna hrdinka Alena je v podstate neštasna žena,ktora ma tu smolu že sa zamiluje do toho nepraveho veduceho predajne Vorela.Obzvlašt zaujimava je postava kontrolora Kurku,ktoru majstrovsky zahral R.Hrušinsky.Tato postava na prvy pohlad pôsoby chladne,prisne a trocha bezcitne,no aj on ma svoje problemy hlavne s manželkou alkoholičkou.V zavere aj on ma vyčitky svedomia a vie kto je skutočny pachatel,ale usvedčit ho už nie je možne.

Přiznání policejního komisaře prokurátorovi republiky (1971)

Nadštandartne dobry taliansky krimi film zo 70.rokov.Ak to tam vtedy naozaj tak vyzeralo ako ukazuje tento,ale aj dalšie filmy ,tak život v tom obdoby nebol med lizat.Obzvlašt zaujimava bola ta čast filmu ktora sa zaoberala s odboralom a jeho nerovnym subojom s mafianskym vykorystovatelom.Zaver filmu bol vynikajuci,aj ked dost tragicky,hlavne pre tu pôvabnu ženu a komisara Bonavia.Idealisticky prokurator Trainin v zavere filmu vytriezvel,ale už bolo neskoro.Posledna scena v ktorej hladi na toho skorumpovaneho sudcu bola velavravna.