Strom na dřeváky (1978)

Snimka znameho talianskeho režisera Olmiho,ocenena zlatou palmou v cannes,je akousi filozofickou uvahou o večne platnych hodnotach akymi su viera,pokora,laska.Rekonštruuje s dorazom na detaily,proste gesta a dobove realie každodenny život niekolkych ludi-utrapenej vdovy,ktora s otcom vychovava 6 deti,tragediu vdovy ktorej ochorie krava jej jediny zdroj obživy,vztah mladej dvojici vrcholiaci svatbou,rovnako i tragedia muža,ktoreho prepustia zo statku so ženou a s troma detmi.Film je epicka kronika každodenneho dedinskeho života v okoli Bergama na konci 19.storočia.

Eli (2019)

Eli je velmi chory chlapec.Väčšinu času je nuteny nosit astronautsky oblek,pretože jeho imunitny system je taky slaby ,že ho môže zabit aj obyčajny vzduch.V snahe pomôst mu ho rodičia vzali do stareho a strašidelneho domu,ktory sa zmenil na zdravotnicke zariadenie,ktore vedie zahadna doktorka Horn.Co presne robi Dr.Horn pre Eliho a či uspeje alebo nie je iba jednym z tajomstiev jadra filmu,ktore nesie jeho meno.Eli,je presvedčeny,že v dome je nejaka sila ,ktora sa mu snaži niečo povedat,ale on si nikdy nie je celkom isti či sa mu snaži ubližit alebo ho varovat.Tiež sa spriateli s dievčatom Haley,ktore sa objavuje mimo domu a varuje ho,že dobra doktorka nemusi byt tak dobra.Vela tajomstiev drži divaka v napäti až do konca 7/10.

Pach krve (2003)

Od začiatku je jasne kto v tomto filme prežije a kto je tu len do počtu,strach a napätie je tu nahradene s litrami krvi a vyššou mierou vyobrazenia explititneho nasila.Film nič slavne,len obyčajna vyvraždovačka,ale zabava tam je.5/10

Doufám, že příště umřeš :-) (2018)

Tak toto.je dalši film ktory ma velmi milo prekvapil.Je to cele natočene velmi zaujimavo a postavy su uveritelne a aj velmi dobre zahrane,hlavne Eszter.Madarska kinematografia,je v sučasnosti na velmi vysokej urovni a aj tento film stoji za pozornost.

Stan a Ollie (2018)

Je to film vyrobeny s obrovskou starostlivostov a laskou.Je to skromny film,ale velmi dobry a nakoniec som bol celkom dojaty jeho statočnou vierou v slušnost a velke duo.

Ľalie poľné (1972)

Dvaja vojnovi veterani,vracajuci sa z prvej svetovej vojny do rodneho kraja sa snažia najst domov a pevne zakotvit.Ich tužba po tulactve a volnom živote,je však rovnako silna.Postavičky a situacie pripominaju putove figurky a naivne atrakcie.Dramaticky podtext pod usmevnym pribehom nesie znamku obnaženeho človečenstva,tužob,idealov,strachu,osamelosti,pričom ustrednou temou je domov,jeho nostalgicke čaro a poezia v kontrapunkte s tužbou po dialkach a volnosti,pocit zavratneho štastia v obyčajnych okamihoch ludskej solidarity.

Půlnoční kovboj (1969)

Jou Buck je naivny mladik,ktory tuži po kariere gigola v New Yorku.Skutočnost je omnoho zložitejšia a čaka ho tvrde vytriezvenie.Film je exkurzom do sveta anonymnych jednotlivcov,ktori vyrastali vo viere v americky sen,do velkej miery podporovanej medialnou kulturou.Polnočny kovboj je kriticky pohlad na sudobu americku spoločnost,kde pod nablyskanou fasadou možno najst len beznadej a odcudzenie.Režiser zobrazuje život na ulici bez akejkolvek idealizacie.

Odsouzení (2010)

Film,v ktorom hra Hilary Swank obetavu sestru,ktora je presvedčena o nevine jej brata odsudeneho na doživotie za vraždu.A je to prave vykon Hilary ktory robi tento film trocha lepši.

Bouřlivé výšiny (2011)

Film sa odohrava v neprikraslenych realiah a repliky su zbavene patosu.Filmova adaptacia A.Arnold je orginalna,drsna a velmi pôsobiva.Ovela viac sa mi pačila prva polovica filmu,kde su Heathcliff a Catherine tinedžermi.Druha polka ako keby stratila svoje čaro.Ale,aj tak velmi dobre.

Adelheid (1969)

Vo filme sa stretavajú dve vojnou traumatizované postavy-byvalý vojak zo zapadnej fronty a dcera miestneho vysoko postaveného nacistu. Celu dost pochmúrnu atmosferu filmu ešte dotvára zborova hudba od Wagnera, Bacha a Straussa. Výborne sú aj herecky výkony a kamera. "Cloveče vy ste ale kurva,chcel ste si kupit žensku za dve lahve konaku".