Úsměvy smutných mužů (2018)

Pozitivom tohto filmu je že nesklzol do citoveho vydierania.Film je dôstojnou vypovedou človeka,ktory je zavisly na alkohole.O vedlajšich postavach sa toho vela nedozvieme a samotny pribeh pôsobi značne roztireštene.Usmevom smutnych mužu sa da vyčitat ista klipovitost.Filmu ani velmi nepomohol rozpravač.Celkovo skôr priemerny film,ktory môže rychlo vyšumiet z hlavy.

Třicet jedna ve stínu (1965)

V 60.rokoch vznikli aj lepšie filmy ako tento,ale svoje nesporne kvality ma aj Weissov film.Hlavna hrdinka Alena je v podstate neštasna žena,ktora ma tu smolu že sa zamiluje do toho nepraveho veduceho predajne Vorela.Obzvlašt zaujimava je postava kontrolora Kurku,ktoru majstrovsky zahral R.Hrušinsky.Tato postava na prvy pohlad pôsoby chladne,prisne a trocha bezcitne,no aj on ma svoje problemy hlavne s manželkou alkoholičkou.V zavere aj on ma vyčitky svedomia a vie kto je skutočny pachatel,ale usvedčit ho už nie je možne.

Přiznání policejního komisaře prokurátorovi republiky (1971)

Nadštandartne dobry taliansky krimi film zo 70.rokov.Ak to tam vtedy naozaj tak vyzeralo ako ukazuje tento,ale aj dalšie filmy ,tak život v tom obdoby nebol med lizat.Obzvlašt zaujimava bola ta čast filmu ktora sa zaoberala s odboralom a jeho nerovnym subojom s mafianskym vykorystovatelom.Zaver filmu bol vynikajuci,aj ked dost tragicky,hlavne pre tu pôvabnu ženu a komisara Bonavia.Idealisticky prokurator Trainin v zavere filmu vytriezvel,ale už bolo neskoro.Posledna scena v ktorej hladi na toho skorumpovaneho sudcu bola velavravna.

Zloději (2018)

Zlodeji je predovšetkym film o rodine.Film sleduje skupinu ludi žijucich v chudobnej časti Tokia ,ktori žiju v tiesnenych podmienkach.Tuto nezvyčajnu rodinu tvoria babička,jej vnučka Aki,Osama a Nobuju ktori tvoria par a asi 10-ročny chlapec Sota.Ten spolu s "otcom" travi svoje dni kradežami v potravinach.Cosko sa k nim prida male dievčatko Yuri o ktoru jej krkavčia matka nejavy velky zaujem a doma musela čelit a tyraniu zo strany otca.Z väčšej časti su všetci štastni.Na vylete si babička všimne že jej nohy su už zostarnute a zakryje ich pieskom.Iluzia nebude trvat večne,ale ponuka aspon kratky komfort.Rovnako ako tato rodina.Ziadny sučasny japonsky režiser nepreskumava rodinu hlbšie ako Koreeda.

Mrtvý mezi živými (1946)

Film ktory už poriadne zostarol a možno to je dôvod prečo pôsobi trocha naivne a to hlavne v zavere.Postavy v tomto filme sa chovaju zvlašne a odsudzuju hlavneho hrdinu len preto lebo nebranil štatne peniaze aj za cenu vlastneho života.Celkovo priemerny film s dobrymi hereckymi vykonmi.

Spider-Man: Paralelní světy (2018)

Animacia v tomto filme je užasna.Samotny film je vynikajuci a velmi vtipny.Oscar je v spravnych rukach.Oplati sa sledovat film až do zaverečnych titulkov,lebo aj po nich nasleduje ešte jedna scena.

Tina a Vore (2018)

Tina a Vore je filmovy hybrid fantasie,hrôzy a romantiky.Tina je pre svôj vonkajši vzhlad(geneticky zdeformovana colnička)často ludmi označovana za hnusnu,ale je velmi cenena jej šefom pre jej pachove schopnosti a inštinkt.Tina dokaže u ludi rozpoznat pocity strachu či hanby.Scena ked Tina odhali podnikatela,ktory v telefone ukryva detsku pornografiu.Film sa zaobera aj tym ako sa spoločnost sprava k ludom ,ktori nezodpovedaju definicii normalnosti pripadne krasy.Tina je jedna z najkoplexnejšich ludskych postav zobrazena vo filme sa poslednu dobu.Niekto môže byt z filmu tochto formatu zhuseni,ale je to film aky len tak skoro neuvidite.

Složka 64 (2018)

Film je natočeny s typickym severskym mrazivym spôsobom.Jedna sa o najlepši diel z doterajšej serie pripadov z oddelenia Q.Film sa aj viac venuje Assadovej postave,ktory ma nastupit na nove oddelenie hospodarskej kriminality a jeho kolega Carl sa s tym vyrovnava svojsky.Film sa nevyhne ani aktualnej teme pristahovalestva.Zložka 64 predstavuje aj tu temnejšiu tvar Danska.Flasbacky do minulosti patria k tomu najlepšiemu v tomto vybornom filme.8/10

Vdovy (2018)

Vdovy nesklamali a naplnili očakavania.Scenar je nevyspitatelny a divak nevie čo bude nasledovat .Vdovy maju dobre tempo aj strih,tak sa pribeh nevlečie.Film sa nevyhyba ani teme rasizmu či korupcie v Chicagu,meste s vysokou kriminalitou.Vyborne funguju aj flashbaky a herecke vykony.

Climax (2018)

Subor mladych tanečnikov zaživa peklo ktore je vyvolane použitim lsd.Film je volne založeny na skutočnom incidente a ma aj pocit tajomna.Nikto nevie kto do koktejlu pridal lsd.Climax nedokaže udržat šialenu energiu zo svojich uvodnych scen.Ale aj tak je to velky audiovyzualny zažitok,s nadupanym soundtrackom.