Predátor: Evoluce (2018)

V první řadě se nejedná o běžného Predátora a pokud jej čekáte, tento film není nic pro Vás. Tento svižný akční snímek není vyloženě špatný byť by se hodně věcí dalo posunout spíše do komedie.

Avatar: The Way of Water (2022)

Výborná podívaná na vodní svět s příjemnou atmosférou. Děj se postupně rozvíjí a divák má možnost seznámit se s prostředím. Akčních částí je zde celkem málo a víc se Cameron zaměřuje na vodní svět. U konce mi jeden prvek velmi připomínal film Titanic.

Rychlejší než smrt (1995)

Hvězdné obsazení a scénárista to posral, asi tak bych shrnul tento snímek. Pointa je zajímavá, ale místy ten děj tak poskakuje nebo je přímo udušen, že to z celku dělá obyčejné béčko.

Luther: Pád z nebes (2023)

Zajímavá krimi, která nebyla vyloženě špatná, ale i tak se řadí spíše k céčkovým snímkům. Zápletka, kde jde Luther do vězení jen proto, aby z něj utekl a dopadl vraha je zajímavá. Samotné nápady vražd jsou zajímavé a různorodé. Místy scénář haproval, proto jen 2/5.

Trojúhelník smutku (2022) odpad!

Větší sračku jsem již dlouho neviděl. Jedna absurdita za druhou. Jediná vtipná scéna byla kapitánova večeře, jinak paskvil s otevřeným koncem.

Rituální zabiják (2023)

Zajímavé pojetí příběhu, který místy pokulhával svým naplněním. Oněch 91 minut je velmi adekvátních a snímek bych zařadil mezi ucházející "B"éčka.

Muž jménem Ove (2015)

Parádní drama ze Švédska podané přesně v jejich stylu. Životní retrospektivní pohled na věčně ubručeného starce, který lpí na pravidlech a vyžaduje jejich striktní dodržování. Začátek tvrdý jak skála a postupně časem divák vidí celé spektrum jeho vlastností a dostává se i k pochopení.

Spider-Man: Bez domova (2021)

Celkem matlanina od Marvelu, kde se mísí více hrdinů a pohrávají si s kouzly. K tomuto filmu jsem se odhodlal po filmu Venom 2 a jeho konci, kde jsem čekal nějakou zajímavou zápletku i zde. Bohužel všem, kteří zde čekají Venoma v akci háže Marvel velké "kokino" na hlavu a jako bržhubné je Venom až na konci v rámci pár minut vlastně ničeho. Film celkově není vyloženě špatný, ale má hodně hluchých míst.

Nezvěstná (2023)

Začátek vypadal zajímavě, ale jak se příběh postupně rozbaluje, stává se z filmu poměrně slušná kravina. Děj je děravý a z F.B.I. dělají bez pardonu pitomce, kteří nepoužijí údajů získaných z cizího emailu bez svolení majitele emailu.

Venom 2: Carnage přichází (2021)

Na jedno shlédnutí určitě dobré, ale to je tak asi vše. Děj je strašně plytký, prakticky příběh nula pouze exhibice dvou mimozemských symbiontů.