• Thriller

Klub poslední naděje (2013)

No, klobouk dolu! Film, stejne jako skutecnost pusobivy. Farmaceuticke mega firmy drzi pod krkem vsechny ostatni,majice temer monopol. Na svuj maly pisecek jen tak nekoho nepusti-natoz s lekem, ktery neni jejich a ktery by byl snad proboha i cenove dostupny. Diktuji si cenu,maji na vyplatnich listinach ty, co rozhoduji o uvedeni urcitych leku (jejich leku) na trh. Nic noveho pod sluncem a asi je to problem vsude na svete. Z toho duvodu mi film nejak dech nevyrazil. Rozhodne ale velmi slusna zalezitost, bez vykalkulovaneho patosu, natocena ala nezavisly film. Co me ale dostava uplne, je Mathew! On posledni dobou tak herecky vyzral, az to bije do oci. Posledni tri roky mne v tom utvrzuje. Killer Joe- tam si rikam,hele tady je dobrej ,, v Magic Mike- tam byl magicky jen a jen on, striptera zahral s uplnou posedlosti a 100% uveritelnosti,, vyrazna rolicka ve Wolfovi-taky k zapamatovani a tady v tom filmu me uz od zacatku boura! A to nemluvim o novem HBO serialku True Detective! Tak si rikam " : hochu, ten Oscar musi byt v nejblizsi dobe tvuj"...

Konzultant (2013)

Popravde, moudry jsem z toho nebyl. Jednotlive sceny ale pusobily originalne.Herecke obsazeni bylo hvezdne a dobre vybrane, diky tomu kazda hlavni postava mela charisma a styl. Vcetne steku na konci (Leguizamo,Norris). McCarthy byl z filmu citit na sto honu a i kdyz to nerezirovali Coeni, stylem mi to stale pripominalo No Country for Old Men. Neco na tom bude, protoze jsem film pustil a nevedic o nem vubec nic, jen obsazeni a rezii. Po shlednuti jsem mel hodne otazniku, ktere jsem si postupem dohledal a jejich pocet ubyl.Clovek musi byt hooodne pozorny, protoze na hodne z toho co se ke konci nevyhnutelne stane, bylo na zacatku poukazovano, pri zdanlive nudnych a jakoby nepodstatnych rozhovorech. Tenhle film neni na jedno shleduti, myslim ,ze ho doceni ten , kdo si ho pozorne vychutna jeste jednou, ne-li vickrat. Myslim, ze to stoji za to.

Zpátky do ringu (2013)

Filmu jsem se vylozene bal.Z ucty k De Nirovu Jakeu Lamottovi a Stalloneho Rockymu. Co proboha chteji predvadet v tomhle hlubokem duchodovem veku? Sly mozna, ale Bob?! Take namet samotny s nacrtem scenare mne nejak neoslnil , spis daval varovani. Jeste prvnich par minut filmu jsem mel tyhle predsudky, ktere se postupem casu rozplynuly a to uplne. Oba herci naprosto v pohode a panove, ja smekam! Ostatni obsazeni take, Arkin bozi-za roli by mel dostat nejakou cenu a Kim byla dokonale chytra volba. Nakonec to byl velmi mily pribeh. Tvurci si dali zalezet a vse bylo dost profesionalni.Vtipne obsazeni UFC sekce v cele s rejpalem Chealem Sonnenem (kym jinym uz :) bylo genialni. Samozrejmost po tomhle uz byl Larry Merchant, Chris Buffer a jine zname postavy okolo skutecneho boxu. Jen ten zapas samotny mne zklamal. Kdyz uz maji vsechno okolo tak pekne poresene, proc si nedali vic prace s choreografii zapasu, ktery nevypadal jako box, ale hospodska rvacka. Ale co, byla to vlastne jedina vada na krase. A to jenom kosmeticka :) Kdyz to shrnu, dostal jsem laskavy, mily pribeh z prostredi co mam rad, spoustu vtipnych hlasek a prijemnych prekvapeni.Nejlepsi cekalo na konci :)) ...a ja si behem filmu rikal " :sakra, chybi tady Mike ". Ode mne ****a pul!

Špinavý trik (2013)

Perfektni retro , co se toho tyce tak pecka! Kostymy, muzika, stylovka jak ma byt. Herci jsou vyborni, Bale ma presne to, co o nem rika jeho filmova partnerka.On ma proste NECO a i s tim pupkem a nechutnou prehazovackou je cool. Cooper je komediant, to se nezapre a ty kudrny k tomu dokonale sedi.Jennifer Lawrence, krom toho, ze je pekna holka , jak jsem zjistil hrat umi a uz ji nebudu mit zaskatulkovanou jako Katniss z Hunger Games. A zlaty hreb filmu Amy Adams...byla tak sexy, ze ani nepamatuju, kde by se mi nejaka herecka libila vic.Smyslna az do ...... Slabsi stranka je v delsi stopazi a bohuzel,asi v ne uplne stastne poskladanem scenari. Film si zaslouzi spis *** ,ja ale zvedam, za stylovku jako prase, humor a herce **** .

Frajeři ve Vegas (2013)

Jak tady procitam komentare, nekdy zasnu a divim se a nerozumim tomu, co by nekteri od filmu-treba ted komedie chteli. Ctu tady nalepky jako "prvoplanove" , nebo "vykonstruovane" , nebo ze se "tlaci moc na pilu" . Co je prvoplanove?! Divam se na jasne dany zanr,natoceny za ucelem pobavit, coz se taky povedlo / ted mne napadlo, mohli take napsat, ze to bylo "ucelove" :) . A kdyz se v komedii sazi kazdou chvilku vtipna hlaska, v podstate cely film, tak je to podle mne dobre. Tak ma sakra komedie vypadat! Jsou tuny "cool" komedii, kde se clovek zasmeje trikrat za cely film a to jsem pro zmenu zklamany ja. K filmu jsem po precteni nekterych recenzi a diky modrym cislum, pristupoval vlazne a nic moc necekal. O to vetsi a prijemnejsi bylo sledovani, protoze jsem se s narustajici stopazi skvele bavil a zadne slabsi chvile se nedockal. Takze ode mne ****.

Na život a na smrt (2013)

Tesil jsem se , tesil.A byl jsem namlsany trailerem, mym oblibenym (i kdyz zhorsujicim se) Bergem, Hirschem a byl v ocekavani na jmena Foster a hlavne Bana. A prislo zklamani. Natazena a zbytecne nudna prvni cast, akce = 2x pad ze skaly , Wahlberg(dalo se ocekavat) , jeho roli mohl hrat Eric Bana a bylo by to o 100% lepsi a vsudypritomny patos. ***

Silvestr hravý a dravý (1978) (pořad)

Kruta realita je, ze v roce 2013 musi davat televize silvestr z roku 1978!! Aby ale nedoslo k omylu - zaplat Vam to vsem v CT za to! Tomuhle rikam zabava, tomuhle rikam vtip, intelekt a umeni. Bavil jsem se naramne a se slzou v oku jsem se utvrdil v tom, ze nynejsi generace hercu a bavicu,nesaha tem starym velikanum ani po kotniky.

Stalingrad (2013)

Krasne vypraveny pribeh s lidskym odkazem i pro budouci generace na konci.Nemam co bych vytknul.Kamera, sceny,herci, vsechno na jednicku.100% zanr. Zadna vata v duchu americkych filmu. Mlady Bondarcuk zase jednou zavalel , drzi se sve parkety a je to mistr sveho oboru! Dnesnich 64 procent nechapu , ale myslim ze se film po urcite dobe musi vysplhat do cervenych cisel. Pro mne velke prekvapeni, velka spokojenost a jasnych *****.

Ninja 2: Pomsta (2013)

Napsal bych tak asi podobny komentar jako u mnou dvema hvezdami obodovaneho Ninji. Tedy jen s rozdilem, ze davam hvezdu jednu, za neskutecne debilni scenar a herecke "vykony"....

Eliška a její rod (1966) (seriál)

Genialni vtipne dialogy a neopakovatelne herectvi! Zajimalo by mne, co vse bylo natoceno mimo scenar, cistou improvizaci , protoze nektere hlasky od Sovaka, Janzurova, Scheinpflugova, to se myslim vymyslet dopredu neda :) Serial si pamatuju z dob detstvi a jsem rad, ze jsem si na nej po letech vzpomel. Stoji rozhodne za to!