V Bruggách (2008)

Velmi zábavná a napínavá gangsterka. Skvělé dialogy a skvělý příběh. Po zhlédnutí se vám chce se podívat do Brug, protože podání toho města je tomu místu velmi příznivé.

Temný případ - Série 2 (2015) (série)

Druhá řada zdaleka nedosahuje kvality první série (zejména již nemá tu úžasnou ponurou atmosféru), ale stále stojí za zhlédnutí. Zatímco první řadu jsem označil za detektivku, toto je spíše gangsterka.

Temný případ - Série 1 (2014) (série)

Velmi napínavá detektivka s úžasnou atmosférou. Příběh je dostatečně zamotaný, aby byl divák překvapen. A je zvolena i zajímavá forma, kdy se prolínají dvě časové roviny - řešení případu a následný výslech obou vyšetřovatelů. Woody Harrelson a Matthew McConaughey jsou skvělí.

Slavnosti sněženek (1983)

Unikátní kombinaci tragična a poetiky, to umí vytvořit Jiří Menzel s Hrabalovou předlohou. A když se k tomu přidají skvlé herecké výkony Jaromíra Hanzlíka nebo Rudolfa Hrušínského, vznikne dokonalé dílo.

Postřižiny (1980)

Čím tento film naprosto vyniká je poetika. Dýchne na vás prázdninovou atmosférou, ačkoli s prázdninami nemá nic společného. A nikdo neumí Hrabala tak, jako Jiří Menzel.

„Marečku, podejte mi pero!“ (1976)

Osobně beru tento film jako nejlepší komedii všech dob. Genialita dvojice Smoljak-Svěrák se zde projevuje ve všech směrech a je až neuvěřitelné, jak lze dělat humor promyšleně. A když se scénáře zhostí skvělý režisér a hlavně špičkoví herci, je to bomba.

Jáchyme, hoď ho do stroje! (1974)

Protože ujíždím na dvojici Smoljak-Svěrák, není divu, že mě tento film neskutečně baví. Je to jeden z prvních filmů s "cimrmanovským" humorem. A dokonce i Luděk Sobota hraje ještě v "mezích normálnosti". V tomto filmu také hledejte původ některých zlidovělých hlášek, jako např.: "Nebudeme se pouštět do žádných větších akcí."

Akumulátor 1 (1994)

Osobně si myslím, že toto je nedoceněný film. Nápad se ztrátou energie, kterou z nás vysává televize, je skvělý. A zpracování tématu perfektní.

Obecná škola (1991)

Skvěle napsané, skvěle režírované, skvěle zahrané. Napadá mě citace: "To on chtěl, aby to bylo jako ze života." Zde je ten příběh život sám. Je to pohlazení na duši a lze se na to dívat kdykoli.

Vratné lahve (2007)

Nosný je pro tento film geniální scénář. Vše ostatní je skvěle zvládnuto a provedeno na takové úrovni, aby právě vynikla ta mimořádnost textu.