Warrior (2011)

Tento film je o bojových scénach. Tie to zachraňujú. Inak sú to iba dve jednoduché filmové zápletky a dvojrozmerné postavy.

Star Wars: Epizoda IV - Nová naděje (1977)

Stále magické. Film, ktorý zmenil kinematografiu, kultúru, svet. Jeden sen jednoho rebelujúceho vizionára, ktorý sa nakoniec stal systémom samým. Film je v základe klasická rozprávka, kedy princ s pomocou priateľov a múdreho čarodejníka ide zachrániť princeznú do hradu zlého černokňažníka. Iba vo vesmíre. S efektami, ktoré vyzerajú dobre aj po 40 rokoch. A výbornými postavami. A neskutočnou hudbou.

Šestý smysl (1999)

A tak som celý ten film pozeral, film sa mi páčil. Potom prišiel záver a ten ma zabil.

Gladiátor (2000)

"Nebavíte sa?!" Bavíme Russell, bavíme. Prototyp veľkofilmu. Má všetko, nezlyháva v ničom. Scéna, kde sa Maximus predstaví v koloseu Commodovi je jedna z najlepších filmových monológov v histórii.

Zachraňte vojína Ryana (1998)

Film, ktorý sa pokúsil zobraziť vojnu realisticky. Surovú, chladnú, drsnú. Bohužiaľ tento koncept ľahko padá na základnej zápletke filmu. S takýmto scenárom sa jednoducho nemôžete vyhnúť zobrazeniu vojny ako hrdinského boja moderných rytierov. Skupina skvelých vojakov ide zachrániť posledného Ryana. Vidíte, aká je Amerika skvelá? Tento koncept skutočne a ešte lepšie zobrazilo neskôr Bratstvo neohrozených. To ale neznamená, že tento film nie je skvelý. Veľmi dobre sa na neho pozerá a hlavne scéna na Omaha Beach je proste úžasná. Upham ma ale počas celého filmu neskutočne frustroval. Byť Millerom, tak mu hneď na začiatku dám facku a pošlem ho pešo späť do Británie,

Počátek (2010)

Ale hej, je to fajn film. Ale nič prevratné.

Star Wars: Epizoda V - Impérium vrací úder (1980)

Zatiaľ, čo prvé Star Wars sú vlastne dobrodružný film vo vesmíre, tak práve Impérium doplnilo a rozšírilo Star Wars mytológiu tak, aby sa na nej dal vystavať súčasný kult. Ale nie je to len o tom, scenáristicky, kinematograficky, postavami je tento film proste dokonalý. Keby sa dalo dať hviezd šesť, dám aj šiestu.

Leon (1994)

Tento film so videl veľmi dávno a nebol som si istý, či bol naozaj dobrý. Potom som si ho pozrel znovu a tento film je naozaj dobrý. Krásny vzťah medzi Leonom a Matildou. Nádherná scéna, keď sa naposledy lúčia. Tá láska bola uveriteľná.

Vetřelec (1979)

Atmosféra, ktorá by sa dala krájať. Jeden z najlepšie spracovaných mimozemšťanov a zrod kultu.