Bratrstvo neohrožených (2001) (seriál)

Kráľovstvo dokonalosti. Najlepšie stvárnenie vojny vo filmovej histórii. Bez nutného pátosu, ale stále so správnou úctou a rešpektom k zobrazovaným vojakom. Kniha je ale ešte o triedu lepšia.

Stranger Things (2016) (seriál)

Bla, bla. Zasa sa tu presudorecenzenti tvária, akí sú skvelí. Stranger Things je na dnešné pomery veľmi nadpriemerný seriál. Zatiaľ čo iné, aj kvalitné seriály trpia na rozťahanosť a prílišnú vatu, práve kvôli "minisériovému" formátu (ktorý tak svedčí napr. Fargu alebo už legendárnym Band of Brothers), sú Stranger Things husté, dej má spád, chýbajú hluché miesta a celé sa to pozerá jedným dychom. K tomu výborné kulisy, 80ková, uveriteľná atmosféra, uveriteľné postavy, ktoré pôsobia ako skutoční ľudia. Vďaka tomu si s nimi veľmi rýchlo a jednoducho vybudujete vzťah a začne vám záležať na tom, čo sa v telke deje. Celé to podčiarkujú výborné herecké výkony od veľmi prirodzených ľudí, ktorí vedia hrať, ale neafektujú. Podčiarknuté štyrmi najepšími detskými hercami, akí sa kedy stretli na plátne. A Winona dospela na veľmi slušnú MILF. Veľmi odporúčam komukoľvek.

Stranger Things - Season 2 (2017) (série)

Druhá séria je slabšia. Hlavný dôvod je, že všetko bolo ďaleko predvídateľnejšie. Niektoré odbočky a postavy začínajú byť zbytočné. Na druhú stranu mnoho postáv sa skvele posunulo (Steven) a herci sa ukázali, že sú ešte lepší, ako som si myslel. Dúfam, že nikto z nich nezapadne, pretože takú výbornú partičku som po hromade asi ešte nevidel. Stále vysoko nadpriemerné a záležitosť na zhltnutie.

Stranger Things - Season 1 (2016) (série)

Prvá séria je výborná. Skvelé herecké výkony, napínavý príbeh. Veľmi sa mi páči dobová atmosféra, celkové spracovanie. Všetci a všetko je také uveriteľné. Deti pôsobia ako deti, Mamy ako mamy. A všetci sa správajú... ...ako normálni ľudia. A pritom do toho všetkého tvorcovia zapracovali taký fantastický príbeh. Seriál sa proste hltá.

Spider-Man: Homecoming (2017)

Ach, to sa tu zasa niektorí pseudorecenzenti budú hrať na to, ako sú nad vecou, pretože niekto netrafil ich vyriebený vkus, ktorí asi ani oni sami nevedia, aký vlastne je Veľmi jednoducho: Predchádzajúce filmy so Spidermanom ignorujte. Toto je prvý poriadný film. Taký, ako má byť. Mladý, naivný Peter Parker, čo má viac problémov sám so sebou ako s okolím. Sony si mohlo odpustiť tú korektnosť na každom mieste. Flash Thompson je černoch? A čo keby bol Black Panther alebo Blade biela ženská, to by bolo tiež korektné, nie? Nakoniec ide ale o veľmi zábavný film, ktorý krásne balancuje na hrane vhodného a nevhodného humoru.

Thor: Ragnarok (2017)

Tento film som zhodnotil jedným slovom: Sračka. Je to bohužiaľ už za tou hranicou "nenáročného" humoru. Tá hranica, na ktorej tak brilantne balancoval nový Spiderman je tu prekročená a Thor je párodou samého seba. Čo by nebolo zlé, keby bola paródia na mieste. Voľbu tohto štýlu filmu pripisujem postupnému vyčerpaniu nápadov a ďalším symptómom stále evidentnejšieho úpadku celého MCU. Našťastie tu máme stále dobrý vizuál, hudbu a vybrané nápady. Nakoľko som niektorým, horším MCU filmom dal 2*, musím Ragnaroku dať 3.

Valerian a město tisíce planet (2017)

Luc Besson sa znovu snaží a znovu strieľa vedľa. Čo sa deje? Veď v minulosti vedel točiť také super filmy s výraznými, nezabudnuteľnými postavami. Valerian nie je úplne zlý film. Nenudil ma. Problém je, že ho držal nad vodou skôr vizuál a hudba, než príbeh, postavy a dialógy. Dane DeHaan je úplne bez charizmy. Neverím mu ani sekundu, že je vesmírny superagent. Krásne škaredá Cara Delevigne je o dosť lepšia. Stále je ale modelka a nie herečka. Nesnažte sa ma presvedčiť o opaku. Problém je, že ani s jedným som si nevybudoval vzťah a nevidel som dôvod, prečo mi na ich osude má záležať. Keby ich to oboch na konci zabilo, tak mi to vadiť nebude. Nakoniec máme film, ktorý ma pobavil, po jeho vzhliadnutí ale skoro nič neostalo a zajtra si z neho už nebudem skoro nič pamätať.

Perfect Blue (1997)

Pochopil som, že tvorca tohto filmu má asi nejaké kultové postavenie. Ja ale hodnotím film, nie význam tvorcu. A tento film sa strašne snaží zo seba robiť niečo viac ako vlastne je. Priemerné anime u ktorého si nie som istý, či som pochopil, o čom vlastne bolo. A že práve preto je to také úžasné? Na čo mi je film, ktorý je tak chaoticky napísaný a zostrihaný, že samotná pointa príbehu nie je jasná a je cieľom dohadov už asi 20 rokov? Oceňujem nápad, oceňujem niektoré aspekty spracovania. Ale záver ma vyslovene rozosmial.

Catwoman (2004) odpad!

Cítim sa trápne za tvorcov tohto filmu už len keď si na tento film spomeniem. Na tomto filme nie je jediné pozitívum. Pozliepaná zmes zlých, škaredých a trápnych scén v ktorých hrajú zlí, škaredí a trápni ľudia.

Městečko South Park (1997) (seriál)

Prvé série boli skôr o fekálnom humore a vulgarizmoch, i keď isté zaujímavé narážky na spoločnosť sa už ukazovali. To, že seriál bol od začiatku taký surový a politicky nekorekný mu paradoxne umožnil získať súčasnú kvalitu. S pokračujúcim časom totiž South Park stále lepšie a inteligentnejšie paroduje americkú ale aj svetovú spoločnosť. A tam, kde napríklad Simpsonovcom dochádzajú nápady, alebo narážajú na obmedzenia určitej koreknosti sa South Park môže plne vyblázniť.