TY (2018) (seriál)

Gulty pleasure? Možno. Mal som aj ja Dexter vibes? Trochu. Toto je ale uvoľnenejšie a menej surové. Hlavný hrdina je sympatický, má skvelé interné cynické komentáre. Beck v prvej sérii je síce pekná baba, ale celé je to akési nedovarené, akoby ešte tvorcovia nevedeli čo s konceptom. Druhá séria sa rozbieha pomaly, ale práve rozbehom línie s Love sa seriál dostáva do najlepších dielov. Vôbec, kde nestačí Penn Badgley (a že veru niekedy zachraňuje, čo sa dá), tak spoľahlivo istí Victoria Pedretti. Bohužiaľ tretia séria je podľa mňa zasa poslabšia. Prial by som si vývoj iným smerom. Možno preto som ostal trochu sklamaný. Ale stále dobrá pozeračka na nenáročné večery.

Utajený tábor: Nacističtí zajatci v Americe (2021)

Ako už iní napísali: Dosť povrchné. Ja chápem, čo tvorcovia asi chceli naznačiť. Lenže bez Brauna by ste sa tak ľahko vôbec nepozreli do vesmíru. Nehovoriac o mesiaci. Von Braun nacista bol. Možno z neho iba netrebalo robiť hrdinu. Ono, postrašiť krásnym studeným domčekom na Sibíri by možno bolo rovnako motivačné ako tenis a whiskey. Pridávam jednu hviezdu za pripomenutie, že vojna nie je čiernobiela. Von Braun a jeho ľudia ani neboli to najhoršie, čo získalo pardon po vojne. Mrknite na osud Unit 731.

Sidonia no kiši (2014) (seriál)

Mangu som čítal, manga je trochu lepšia. Akože, zo začiatku akcia super, celkom dobre naanimovaná. A príbehovo aj celkom solídne sci-fi. Lenže postupne sa dáva väčší dôraz na vzťah hlavného hrdinu a toho gigantického penisu. Nevravte, že to tak nevyzeralo. A k tomu nemám rád tento dizajn postáv (víz posledná animovaná Godzilla). A celé je to škoda, lebo dobrých mecha anime je veeeeľmi málo. A zvyčajne sú taký bizár ako toto, prípadne nejaká metapsychologická prekombinovaná chujovina.

Too Hot to Handle (2020) (pořad)

Videl som druhú sériu: Občas, ak sú mi účastníci aspoň trochu sympatickí, tak podobné programy mám rád čisto ako študijný materiál ľudského správania. Bohužiaľ, toto je až príliš naskriptované a ja neverím absolútne ničomu, čo sa v telke deje. Ako sonda do toho, aké dno môžu ľudia dosiahnuť celkom dobré. Ale na absolútnu legendu fantastickej vzťahovej hnojariny: Take me out, toto ani zďaleka nemá.

Stroj (2013)

Jeden z tých filmov, ktoré som určite niekedy videl. Aspoň podľa fotiek sa mi čosi marí. A musela to byť pecka, keď si absolútne nič nepamätám. Ako píšem: Jeden z tých filmov.

Star Wars: Vzestup Skywalkera (2019) odpad!

A takto, dámy a páni, zomrela najslávnejšia filmová séria. A Mikymauz sa iba smeje, lebo peniaze budú. A George Lucas sa smeje tiež. Lebo zatlačíme slzu a nostalgicky spomenieme na prequely, lebo tie sú majstrovským dielom oproti nechutnosti, ktorú predviedlo Disney. A áno, EP VII odo mňa dostala solídne hodnotenie z ale to len preto, lebo som čakal, že sa séria poriadne rozbehne. Ale ona iba upadla hlbšie a hlbšie. A mne je z toho naozaj smutno.

Filmy našeho dětství (2019) (seriál)

Toto je jednoducho skvelé. Pútavo natočené, vecné, informatívne, častokrát s veľkou časťou zapojených ľudí. Ani absencia najväčších hviezd (rozpočet, asi) nie je problém, aspoň je niekedy daný väčší dôraz na výborných vedľajších hercov alebo ďalšie zaujímavosti o filme a z natáčania. Je veľmi zaujímavé vidieť, ako ťažko sa niektoré filmy rodili, aké komplikácie môžu nastať, ako filmári mnohokrát riskovali. A k tomu absencia dnes už tradičnej korektnej masírky je až šokujúco príjemná. Treba vidieť pre každého filmového fanúšika.

Hříšný tanec (1987)

Možno je to nostalgia, možno nie, ale toto je skvelý film. Až s odstupom času a so súčasným prehľadom si to uvedomujem.

Soumrak mrtvých (2004)

Pre mňa najlepšia časť "trilógie" od Wrighta s Peggom a Frostom.

Dobrý ročník (2006)

Príjemný, dobre natočený oddychový film so sympatickými hercami. To ešte keď Ridley Scott vedel točiť všetko. A dobre.