Coco (2017)

Absolútne generický, klišoidný animák s predvídateľnou zápletkou. A naviac vo veľmi nekomfortnom prostredí. Z toho, čo som pochopil, tak mŕtvi boli v záhrobí v tej podobe, v ktorej zomreli. Takže tie deti ktoré tam boli... ...fuuuh... Vy ste naozaj na konci plakali? Tak to budem asi strašne veľký cynik. Jediné, čo sa mi naozaj páčilo bola animácia hrania na gitaru, kedy postavička naozaj hrala na gitare to, čo sa z nej ozývalo. A to nevedia ani niektoré hrané filmy. Ľudia, začnite mať prosím nejaké nároky na filmy, pretože takýmto spôsobom už naozaj budú točiť iba stále väčší hnoj.

Bohemian Rhapsody (2018)

Hudba dobrá. Ale to ste doteraz nikto nepoznali Queen? Natočené dobre, herecké výkony dobré. Ale je to príliš banálne a príliš plytké na to, aby to bolo viac ako podpriemerný biografický a ľahko nadpriemerný hudobný film. Ak je to film o Mercurym, tak by tam malo byť viac Mercuryho. Ak to malo byť o celej kapele, tak tam malo byť viac o všetkých členoch. Pozrite si záznam z LiveAid na YouTube.

Hon (2012)

Veľmi dôležitý film. Pre poniektorých recenzentov: to, že u Lucasa nebola dodržaná presumpcia neviny je práve ten celý problém. Toto je problém všetkých týchto moderných trendov obviňovania z obťažovania. Obvinený vraj má byť automaticky považovaný za vinného a dokázať svoju nevinu. Pretože vraj, keď sa to robí klasicky a síce dôkazné bremeno je na strane žalobcu, tak príliš veľa násilníkov odíde bez trestu. Ako nebezpečné toto môže byť vidíme v tomto filme.

Okja (2017)

"Já budu krmit hrocha! Líbí se mi, že je špinavej!" A tak nám Netflix naservíroval ďalšiu sračkovú agitku, tentokrát z prostredia neudržateľnej živočíšnej výroby. Na jednej strane máme Monsanto, pardon Mirando a na druhej idealistické kórejské dievča a jej geneticky modifikovaného hrocha. A tento hroch je úžasný a inteligentný a všetkým je to úplne jedno, pretože chcú iba jeho mäso. Presne pre toto hromadne chováme na mäso delfíny a šimpanzy. Tento film sa snaží vykresliť zloduchov z korporátu tak čierne, že im chýbajú iba sivé unifromy, dva blesky a lebka na čapici a knírek pod nosom. A scény z kafilérky sú ako vystrihnuté zo Schindlerovho zoznamu. Čo na tom, že to dievča za 5 rokov vyrastie a bude dávať inzerát: "Hľadám chlapa. Zn. Máš rád hrochov?" Pretože zvierací aktivisti z tohto filmu mi prídu ako typickí predstavitelia naivnej ľavice. Pár nápadov dobrých, celé je to ale blbosť, ktorú riadia neschopní ľudia, ktorí sú rovnako psychopatickí ako vládnuca sorta. Ale nevadí. Takéto filmy treba. Aj vegánskych aktivistov treba. Aj aktivistov proti GMO treba. Pretože iba vďaka nim, sú GMO tak dôkladne testované, než sú pustené na trh. A potom tieto GMO zase slúžia ako potrava pre milióny ľudí, ktorí by inak hladovali. Všetci si plnia svoju úlohu v spoločnosti. S dovolením ale budem týmto filmom opovrhovať a idem teraz sa idem vybliť. Myslite na tú neudržateľnosť, až budete zasa papať avokádo a kešu.

Mama (2013)

Až do konca som si vravel, že je to konečne originálny horor, ktorý si drží solídnu atmosféru od začiatku až do konca. A potom ten toľkokrát spomínaný záver. Kvôli nemu musím znížiť hodnotenie a preto zasa iba priemer.

Bohové Egypta (2016) odpad!

Nedopozeral som. Urážalo ma to. Posratá Céčková kvalita, čo sa tvári ako bohvieaký blockbuster. Proste, do neba volajúca tuposť, ktorá ale nemá nadhľad. A to mi veľmi vadí.

Tiché místo (2018)

Tvári sa to strašne inteligentne. Zo začiatku to malo fantastickú atmosféru. A potom zrazu sa niečo zlomilo a zo slušne rozbehnutého atmosférického hororu to skĺzlo skôr k slasher hororu? Pretože ľudia sa začali chovať ešte viac nezmyselne ako dovtedy a vo filme sa začali diať totálne kraviny. Koniec ma sklamal. Chcete vedieť, ako sa má niekto chovať počas apokalypsy? Prečítajte si Deň Trifidov. A toto mohla byť taká hororová verzia. Miesto toho som to označil za slasher, lebo takto sa normálni ľudia, ktorým ide o život, nechovajú. Niektoré zo smrtí vo filme bola čistá Darwinova cena.

Rec 2 (2009)

Záver jedničky bol asi najlepších pár minút hororu, ktoré som kedy videl. Dvojka je film, ktorý je na pomedzí Resident evil a dobrého hororu. Pár kvalitných scén, ale jednička bola lepšia.

Prostě sexy (2002)

Pesnička o penisoch. Ou jéééé!