Resident Evil: Apokalypsa (2004)

Lepší než jednička, ale stále to prostě není to, co bych od jedný z nejznámějších PlayStationových her podle filmu čekal. Snad někdo někdy natočí pořádnýho Residenta.

Nelítostný souboj (1995)

Jen tak náhodou jsem včera viděl pořad o filmech Kinobox, kde v rubrice Filmový Klub České televize byl jako TV tip uvedený tenhle film. Říkám si, že podle těch ukázek, co pouštěli, to bude dost napínavý a dramatický film. Tak jsem sáhl po jedný prázdný VHSce a že si ho ještě nahraju. Třeba to bude bomba. A věřte nevěřte, ona to filmová bomba fakticky byla. Já kriminálky zas až tak nemusím, ale tohle mě do gauče tak přikovalo, že jsem samým blahem nevěřícně koukal a v duchu si říkal: TY JSEŠ ALE BLB, TO SI ŘÍKÁŠ FILMOVÝ FAJNŠMEKR, KDYŽ ANI NEZNÁŠ TAKOVÝHLE VÝBORNÝ FILM A JEŠTĚ K TOMU OD BORCE S JMÉNEM MICHAEL MANN?. V životě jsem o tomhle filmu neslyšel, teda možná nějaký malý střípky z minulosti si pamatuju, ale včera jsem ho viděl poprvý. Opravdu se stydím, že jsem si ho nevšiml o pár let dříve. Ale hlavní vůbec je, že si cestu ke mně vůbec našel a že jsem se na něj podíval, protože to stojí fakt za to.

Utopenec na útěku (1998)

Pro někoho naprostá hovadina, pro mě nejlepší parodie s Leslie Nielsenem.

Transformers (2007)

Perfektní film s dokonalou hudbou Steva Jablonskyho, dokonalý vizuální efekty, výborný střih přesně ve stylu Michaela Baye, sympatický hlavní i vedlejší postavy, akce a napětí od začátku až do konce. Nevěřil jsem, že by se hračky od Hasbra dali tak efektně natočit, stejně tak jsem nevěřil tomu, že by mágové Spielberg a Bay někdy spojily síly, ale povedlo se a nakonec je z toho jeden z nejlepších akčních sci-fi filmů.

Beowulf (2007)

Parádní, perfektní, dokonalý a k tomu ještě digitální.

Mr. & Mrs. Smith (2005)

Pěkná, úsměvná a docela i legrační akční romantická komedie, kterou bych doporučil i rozhádaným manželskýcm párům. Já jsem se u ní příjemně pobavil a myslím si, že to nebyl vůbec špatně strávený večer. Duo Brad Pitt a Angelina Jolie mě ve svých, nebojím se říct komediálních rolích překvapili a pobavili. Zcela zasloužené 4 a půl hvězdičky.

Skrytá identita (2006)

Fakt povedený film. Martin Scorsese opět nezklamal.

Hrdina (2002)

Dokonalý filmařský umělecký dílo. Není co dodat.

Válečník (2001)

Výborný Korejsko-Čínský historický velkofilm, který jednoduše konkuruje všemocný Hollywoodský filmařině. Vynikající a hlavně dechberoucí bitvy a ohromná výprava. To je jen malý výčet z toho, co vás v tomhle historickým filmu čeká. Doporučuju každýmu, který obdivuje východo-asijské filmy.

Rychle a zběsile: Tokijská jízda (2006)

Lepší než dvojka. Skvělý automobilový honičky, sympatický hrdinové, hlavně Han byl super. Sice je pravda, že věřit tomu, že hlavnímu hrdinovi má být ve filmu pouhých 18 let, je fakticky hloupost, ale to je fuk. Z počátku mi nebyl až tak sympatickej, ale postupně se během filmu vypracovával a nakonec z něho byl dobrej týpek. Ve filmu byla výborná a pestrá muzika a navíc se film odehráva v ulicích Tokya. A právě k Japonsku a asijský kultuře mám hodně kladnej vztah, navíc to prostředí bylo ve filmu dobře zachycený. Ať si každý říká co chce, mně se tenhle díl líbil.